Web Analytics Made Easy - Statcounter

استارتاپ‌های ایرانی در نمایشگاه جیتکس 2022 حضور خواهند داشت

جیتکس - GITEX

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران، آقای محمدرضا طلایی، از حضور یازده استارتاپ کشور در نمایشگاه بزرگ جیتکس ۲۰۲۲ دوبی خبر داد.

نمایشگاه جیتکس بیش از 5000 شرکت این هفته برگزار می‌شود

طلایی که ریاست مرکز تجاری ایران در امارات نیز بر عهده دارد، گفت:«نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۲ با حضور حدود ۵۰۰۰ شرکت از ۱۷۰ کشور دنیا و در محیطی به مساحت ۱۸۶ هزار متر مربع از هجدهم تا بیست‌ودوم مهرماه در دوبی برگزار خواهد شد.»

وی افزود:«برآورد می‌شود نمایشگاه امسال بیش‌تر از صدهزار بازدیدکننده داشته باشد. در این دوره از نمایشگاه جیتکس 1000 استارتاپ شرکت کرده‌اند و سرمایه‌گذاران ۵۰ کشور با سرمایه ۴۳۲ میلیارد دلاری به نمایشگاه جیتکس 2022 آمده‌اند.»

محمدرضا طلایی - رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران
محمدرضا طلایی

11 استارتاپ ایرانی در جیتکس 2022 حضور خواهند داشت

طلایی اظهار داشت که در نمایشگاه جیتکس امسال ۱۱ استارتاپ ایرانی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت: «از این میان ۱۰ استارتاپ شامل سامانه راهکار دولفین اسپادانا، مزداکس، بهین‌سازان فرآیند امین، کانکت گروپ، بهداد تدبیر مبین آریا، پردازش بنیان سلامت کارا، بوم‌نگاران هوشمند امید، اطلس ارتباط رامان، سبز سیستم و ویرا کویر با حمایت مالی سازمان توسعه تجارت و یازدهمین استارتاپ نیز به صورت مستقل و با هزینه شخصی خود حاضر شده است. همچنین اپراتور همراه اول برای اولین بار در این نمایشگاه و در بخش اصلی حضور خواهد داشت.»

رئیس مرکز تجاری ایران در امارات با تاکید بر اینکه شرکت‌های ایرانی با توجه به پتانسیل نیروی متخصص ظرفیت خیلی خوبی برای حضور در بازارهای بین‌المللی دارند، گفت: «مساله این است که بتوانیم این ظرفیت‌ها را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و همین‌طور حضور در بازارهای بین‌المللی مثل حضور در چنین نمایشگاه‌هایی معرفی کنیم.»

پلتفرم‌های داخلی مسیر طولانی در پیش دارند

طلایی افزود: «ما به عنوان تولیدکننده فناوری اطلاعات در داخل کشور، از حمایت از پلتفرم‌های داخلی استقبال می‌کنیم و این می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در صنعت ICT کشور شود. اما این پلتفرم‌ها برای اینکه بتوانند به جایگاهی در حوزه بین‌الملل مانند توییتر و فیسبوک برسند، مسیر طولانی در پیش دارند. ظرفیتی که در این شبکه‌های اجتماعی وجود دارد را فعلا نمی‌توانیم جایگزین کنیم و قطع ارتباط با این مدل شبکه‌های اجتماعی باعث خسارت و زیان نه تنها به حوزه فناوری اطلاعات بلکه در تمام حوزه‌ها و در بخش‌های غیرنفتی کشور می‌شود.»

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما