Web Analytics Made Easy - Statcounter
دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار
دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور - خبرگزاری ایرنا

رونمایی از بزرگترین مرکز داده بازار سرمایه ایران

مرکز داده شرکت بورس تهران در وسعتی حدود ۲۵۰۰ متر مربع بنا شده و دارای ۲۲۴ رک عملیاتی است.
مرکز داده شرکت بورس تهران در وسعتی حدود ۲۵۰۰ متر مربع بنا شده و دارای ۲۲۴ رک عملیاتی است.

مراسم افتتاحیه روز یکشنبه با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و اعضای هیئت مدیره سازمان و مدیران ارشد فعال در تالار بورس تهران برگزار شد.

این مرکز با هدف تثبیت و توسعه زیرساخت‌های فناوری در تمامی حوزه‌های پردازش، ذخیره‌سازی و امنیت به منظور حفظ منافع سهام‌داران و رفع نیازهای فناورانه بازار سرمایه تاسیس شده است.

این مرکز داده ضمن فراهم کردن بستر لازم برای برنامه‌های توسعه آتی، گامی موثر در کاهش ریسک‌های امنیتی، توسعه خدمات الکترونیکی و هوشمند در بازار سرمایه است.

ارائه داده به کارگزاران و سیستم‌های مدیریت سفارش (OMS) نیز از جمله خدمات قابل ارائه توسط این مرکز عملیاتی داده‌پردازی است.

عشقی در مهرماه سال جاری راهبردها و برنامه‌های جدیدی را برای بورس کشور در دوران تصدی خود ترسیم کرده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به حمایت از سرمایه‌گذاران، ایجاد بازاری شفاف، کارآمد و عادلانه و همچنین کاهش ریسک فراگیر بر اساس اهداف کلان بازار اشاره کرد.

عشقی بر استفاده از فناوری‌ها و سازوکارهای مدرن برای افزایش دسترسی عمومی به داده‌های بازار به عنوان راهبرد اصلی در این زمینه تاکید کرده بود.

به گفته رئیس سازمان، استراتژی دیگر اصلاح قوانین و مقررات بازار برای افزایش عدالت و مسئولیت‌پذیری و در عین حال تقویت تامین مالی در سطح متوسط ​​و کوچک از طریق مکانیسم‌های جدید است.

عشقی تصریح کرد: تنوع و ارتقای بازار سرمایه (از نظر بازار، ابزارها و نهادها)، افزایش شفافیت و کیفیت اطلاعات منتشر شده در بازار سرمایه، اصلاح فرآیندهای تجاری و افزایش کارایی بازارهای مالی، توسعه موسسات مالی و کاهش انحصار، توسعه و تقویت زیرساخت های فنی، تسهیل و شفاف سازی صدور مجوز در بازار سرمایه و توسعه بازار بدهی و افزایش نقدینگی آن نیز پیگیری خواهد شد.