Web Analytics Made Easy - Statcounter

رجیستری آیفون 14 فعلا امکان‌پذیر نخواهد بود

آیفون ۱۴ - iphone 14

همچنان تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ از سوی مقامات مربوط مشخص نشده است؛ با این حال شنیده‌ها حاکی از آن است که از ابتدای آذرماه درباره‌ی رجیستری این مدل گوشی بررسی‌ها آغاز می‌شود.

آقای محمدرضا عالمان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، در خصوص آخرین جزئیات امکان رجیستری گوشی‌های سری آیفون 14 توضیحاتی را ارائه نمود.

محمدرضا عالمان گفت: در حال حاضر تکلیف رجیستری این گوشی هنوز معلوم نیست، اما شنیده شده که ابتدای آذرماه درباره‌ی رجیستری این مدل گوشی تصمیم‌گیری می‌شود.

بیش از 100 هزار گوشی سری آیفون 14 بلاتکلیف در کشور وجود دارد

عالمان افزود : امیدواریم مشکل رجیستری این گوشی‌ها حل شود چون دلیل منطقی رجیستر نشدن آن را به ما نگفته‌اند. هنوز ابهام داریم که چرا آیفون ۱۳ رجیستر می‌شود، اما ۱۴ نمی‌شود. پیش‌بینی‌ می‌شود که تاکنون حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار گوشی آیفون ۱۴ در بازار به فروش رسیده باشد، حتی اگر فرض را بر این بگیریم که ۱۰هزار تا از این مدل گوشی موبایل دست مردم است، یعنی با ۱۰هزار کاربری مواجه هستیم که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اعتماد آسیب جدی دیده‌اند.

سامانه همتا کلیه گوشی‌های آیفون 14 را قاچاقی اعلام کرده است

وی گفت:رجیستری آیفون ۱۴ نه فقط برای واردکنندگان عمده بلکه کسانی که این گوشی را برای مصرف شخصی خریده و به‌صورت مسافری وارد کرده‌اند هم تبدیل به دردسر شده است. در حال حاضر با اینکه گوشی‌ها در گمرک ارزش‌گذاری شده‌اند، اما نمی‌شود هزینه‌ای برای آن پرداخت کرد و در نتیجه امکان استفاده هم از آن‌ها نیست. سامانه همتا هفته گذشته اعلام کرد که کلیه‌ی گوشی‌های آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند و به واحدهای صنفی توصیه کرد تا زمان تعیین تکلیف آن‌ها از واردات و فروش این گوشی‌ها خودداری کنند.