Web Analytics Made Easy - Statcounter

معرفی دستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

مقدمه جهت معرفی دستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

ماینر Whatsminer M32 68Th در شرکت واتس ماینر تولید شده است. MicroBT که بیشتر با نام Whatsminer شناخته می شود، یک شرکت فناوری بلاک چین (تولید ماینرها) و هوش مصنوعی است که بر تحقیق و توسعه، تولید و فروش تراشه ها و محصولات استخراج، ارائه راه حل های سیستمی و خدمات فنی مرتبط تمرکز دارد. MicroBT که در سال 2016 تأسیس شد و در شنژن با مراکز تحقیق و توسعه در پکن و شانگهای مستقر است.

دستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

مشخصات دستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

دستگاه ماینر M32 68Th یکی از دستگاه های ماینر تولیدی شرکت واتس ماینر Whatsminer می باشد که  در سال 2019 عرضه شد و قابلیت استخراج بیت کوین را دارد. حداکثر هشریتی که می توان جهت استخراج از آن بهره بگیریم 68Th می باشد. دستگاه ماینر Whatsminer M32 68Th مصرف برق معادل 3312 وات را دارا می باشد و همچنین از طریق رابط Ethernet  به اینترنت جهانی متصل می گردد. از نظر فیزیکی نیز با ابعاد 240*155*390 میلیمتر و وزن 10500 گرم عرضه شده است. برای خنک کاری دستگاه ماینر Whatsminer M32 68Th، دو فن که یکی در ابتدا و دیگری در انتها قرار گذاشته شده است. از نظر تولید صدا نیز 72 دسی بل خروجی صدا دارد که در رطوبت 5 الی 95 درصد قابل به کار گیری می باشد. جهت خرید ماینر می توانید به وبسایت ایران ماین مراجعه فرمایید.

جهت محاسبه میزان درآمد و میزان مصرف و همچنین قیمت ماینر Whatsminer M32 68Th به صفحه ماشین حساب ماینر وبسایت ایران ماین مراجعه فرمایید.

ارزهای قابل استخراجدستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

با توجه به اینکه دستگاه ماینر Whatsminer M32 68Th  با الگوریتم SHA-256 جهت استخراج استفاده میکند، ارزهای زیر را جهت استخراج پشتیبانی می نماید.

 • بیت کوین  (BTC) Bitcoin
 • بیت کوین کش (BCH) Bitcoin Cash
 • آکوین  (ACOIN) Acoin
 • پیرکوین  (PPC) PeerCoin
 • ژول کوین  (XJO) Joulecoin
 • کیور کوین (CURE) Curecoin 
 • ایمارک  (DEM) eMark
 • آنبریکبل  (UNB) Unbreakable
 • کرون  (CRW) Crown
 • ترا کوین  (TRC) Terracoin

اجزای تشکیل دهنده دستگاه ماینر واتس ماینر Whatsminer M32 68Th

در این قسمت اجزای تشکیل دهنده و قطعات موجود در این دستگاه ماینر را بر می شماریم سپس به توضیح مختصر برای آن ها می پردازیم تا اطلاعات کاربران از این دستگاه بالا رود.

در این قسمت قصد داریم اجزا و قطعات این ماینر را لیست کرده و سپس توضیح مختصری در مورد آنها ارائه دهیم تا کاربران اطلاعات بیشتری در مورد این ماینر به دست آورند.

این دستگاه ماینر شامل اجزای زیر می باشد که در ادامه به توضیح مختصری می پردازیم:

 • هش برد دستگاه ماینر
 • پاور یا منبع تغذیهدستگاه ماینر
 • کنترل برددستگاه ماینر
 • فندستگاه ماینر
 • دسته سیم دستگاه ماینر

هش برد دستگاه ماینر چیست؟

هش برد دستگاه ماینر

یکی از قطعاتی که در ماینر ها استفاده می گردد، هش برد است، زیرا هر ماینر دارای چندین هش برد می باشد که وظیفه هش برد پردازش سنگین است و قیمت آن نسبت به بقیه قطعات ماینر گرانتر است و قسمت اصلی که قیمت ماینر را تعیین می کند، هش برد ماینر است. تراشه هایی روی هش برد که ارز دیجیتال را استخراج می کند، نصب شده است. در برخی موارد، تراشه‌های معیوب فرآیند استخراج رمزنگاری را مختل می‌کنند و کارایی ماینر را کاهش می‌دهند، اما شرکت ایران ماین و وب‌سایت آن به ماینرهای رمز ارز کمک کرده‌اند تا هش‌برد جدید از آن خریداری و استفاده نمایند.

پاور یا منبع تغذیه دستگاه ماینر چیست؟

پاور یا منبع تغذیه دستگاه ماینر

منبع تغذیه یکی از قطعات مورد استفاده در تجهیزات دستگاه ماینر است که برق مورد نیاز سایر قطعات را تامین می کند. اگر پاور ماینر قطع شود، جریان برق به طور کامل قطع می شود و فرآیند استخراج متوقف می شود. در صورت خرابی پاور ماینر می توانید برای خرید به سایت ایران ماین مراجعه کنید.

کنترل برد دستگاه ماینر چیست؟

کنترل برد دستگاه ماینر

کنترل برد یکی از اجزای اصلی ماینر است و وظیفه آن برقراری ارتباط بین هش برد و اینترنت می باشد. نوسانات الکتریکی یکی از رایج ترین عواملی است که باعث خرابی کنترل برد ماینر می شود. همچنین می توانید کنترل برد ماینر را از سایت شرکت ایران ماین خریداری کنید.

فن دستگاه ماینر چیست؟

به دلیل پردازش سنگینی که دستگاه ماینر مرتب انجام می دهد، این ماینر گرمای زیادی ایجاد می کند و دمای آن باید کاهش یابد. برای کاهش دما از چندین فن قدرتمند استفاده شده است که صدای زیادی تولید می کند. این فن ها دارای ولتاژ 12 ولت و جریان مصرفی 7.2 آمپر هستند که با سرعت 6000 دور در دقیقه می چرخند. با توجه به اینکه فن به طور مداوم کار می کند، کارایی آن به تدریج کاهش می یابد و باید تعویض شود. برای تامین فن ماینر از سایت شرکت ایران ماین قابل خرید و تهیه می باشد.

دسته سیم دستگاه ماینر چیست؟

دسته سیم دستگاه ماینر

دسته سیم ماینر بخشی از دستگاه ماینر می باشد که پاور ماینر، کنترل برد ماینر و هش برد ماینر را به یکدیگر متصل می کند. یکی از عواملی که باعث خرابی آن می شود، نوسانات الکتریکی و زیاد شدن دما است که منجر به خرابی و ذوب شدن سیم می شود و باید تعویض شود. ایران ماین همچنین طیف وسیعی از دسته سیم های ماینر را برای سفارش در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.