Web Analytics Made Easy - Statcounter

معرفی دوره‌های آموزشی دیتاسنتر داینامیکس

آکادمی دیتاسنتر داینامیکس (DCD Academy) رسانه پیشروی جهان در صنعت مرکز داده، به منظور کمک به طراحی، ساخت و راه‌اندازی مراکز داده بهتر در سراسر جهان، دوره‌های آموزشی ارزشمندی را برای متخصصان این حوزه تدارک دیده است.

این دوره‌ها در سه سطح اصلی DCT (تکنسین مرکز داده)، DCP (کارشناس مرکز داده) و DCS (متخصص مرکز داده) برگزار می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دوره Data Center Technician – DCT

دوره DCT به آموزش مدیریت تأسیسات مرکز داده در 56 ساعت و اصول تجاری آن به مدت 8 ساعت می‌پردازد، تمدید این دوره نیازمند 8 ساعت آموزش مجدد خواهد بود. مخاطبین این دوره تکنسین‌های مرکز داده، کانال فروش و بازرگانی مرکز داده و کسانی که می‌خواهند در این حوزه وارد شوند، هستند. دوره DCT به صورت آموزش آنلاین ویدئوهای ضبط شده با قیمت 2400 دلار برگزار می‌شود.

دوره Data Center Practitioner – DCP

دوره DCP تمام اصول مربوط به چگونگی، چرایی و مکان ساخت مراکز داده را با تمرکز بر بهره وری انرژی و پایداری پوشش می‌دهد. این دوره در دو بخش انرژی و طراحی مقدماتی هر یک به مدت 21 ساعت برگزار می‌شود. تمدید این دوره هم نیازمند 8 ساعت آموزش مجدد خواهد بود. مخاطبین این دوره مدیران مراکز داده، مهندسین تأسیسات و مهندسین فروش هستند. دوره DCP به صورت کلاس‌های مجازی آنلاین با قیمت 3590 دلار برگزار می‌شود.

دوره Data Center Specialist – DCS

دوره DCS در دو دوره مجزا به مباحث پیشرفته مراکز داده می‌پردازد.

دوره اول، دوره تخصصی و پیشرفته طراحی شامل مباحث «کولینگ» و «قدرت» به مدت 84 ساعت است. این دوره با قیمت 7520 دلار به صورت کلاس‌های مجازی آنلاین برگزار می‌شود. مخاطبین دوره طراحی، مهندسین ارشد، مشاوران و تیم‌های ساخت مراکز داده هستند.

دوره دوم، دوره تخصصی عملیات حیاتی شامل مباحث «بهره‌برداری» و «تداوم کسب‌وکار» به مدت 77 ساعت است. این دوره نیز با قیمت 6800 دلار به صورت کلاس‌های مجازی برگزار می‌شود. مخاطبین دوره عملیات حیاتی، مدیران ارشد عملیات و اپراتورهای آی‌تی هستند.

مدرک این دو دوره نیز به مدت 2 سال معتبر خواهد بود و تمدید هر یک از این دو نیازمند 12 ساعت یادگیری مجدد خواهد بود.