Web Analytics Made Easy - Statcounter
تراشه بلاک اسکیل اینتل مخصوص ماین ارزهای دیجیتال SHA-256

اینتل فروش تراشه استخراج بیت کوین را آغاز کرد

خلاصه خبر

اینتل فروش نسل دوم مدارهای اختصاصی استخراج با نام بلاک‌اسکیل – Blockscale را برای ارزهای دیجیتال SHA-256 مانند بیت کوین آغاز کرده است. علیرغم این که این عرضه ماه‌ها جلوتر از برنامه صورت گرفته، اما با سقوط بازار کریپتو، به نظر می‌رسد اشتیاق استفاده از ماینرهای ارز دیجیتال کاهش یافته است.

تراشه ماینر بیت کوین اینتل Blockscale

اینتل در ماه ژانویه اعلام کرد که در حال توسعه ASIC‌های Blockscale است، با این حال آن زمان ارزش بیت کوین دو برابر الان بود و سخت‌افزار ماینینگ به شدت مورد تقاضا بود. باز هم اینتل زمانی محصولات خود را به بازار می‌فرستد که نیازهای بازار رفع شده است!

با وجود این، Blockscale ASIC یک تراشه عالی است. ابعاد آن ۷ میلی‌متر در ۷.۵ میلی‌متر است و فقط ۴.۸ تا ۲۲.۷ وات مصرف می‌کند، اما بیت‌کوین را تا ۵۸۰ گیگاهش بر ثانیه، هش می‌کند. اگرچه این تراشه فقط قادر به پردازش الگوریتم اثبات کار SHA-256 است.

توییت معاون اینتل درباره تراشه ماینینگ

راجا کدوری، معاون اجرایی و مدیر کل گروه سیستم‌های رایانشی و گرافیک شتاب‌دهنده (AXG) در شرکت اینتل، در انتهای هفته گذشته این خبر را در توییتر منتشر کرد:

تیم رایانش Intel AXG اکنون Blockscale ASIC را عرضه می‌کند! اولین محصول همیشه فراموش‌نشدنی خواهد بود، به تیم تبریک می‌گویم.

از دیدن اینکه چگونه شرکت‌های Griid ،ArgoBlockchain و HiveBlockchain در پروژه Blockscale و طراحی آن ایده‌پردازی می‌کنند، هیجان‌زده هستم.

به نظر می‌رسد او نسل اول Blockscale ASIC را که در ماه فوریه معرفی شد، فراموش کرده است. اینتل در آن زمان گفت که یک مدل نسل دوم در حال توسعه است و سپس آن را تنها دو ماه بعد اعلام کرد، بنابراین شاید نسخه اول از نظر کدوری به عنوان یک محصول کامل و واجد شرایط نباشد.

نسل دوم بلاک‌اسکیل توان رقابت در بازار را خواهد داشت

مدل نسل دوم پردازنده Blockscale بسیار بهتر از اولی است. فقط 26 ژول در هر تراهش انرژی مصرف می‌کند، در حالی که نسل قبلی آن ۹۰ ژول در هر تراهش مصرف داشت. این تراشه در مقایسه با پیشنهادات سایر شرکت‌ها نیز رقابتی‌تر است. سیستم اینتل با 256 ASIC می‌تواند با نرخ 148 تراهش بر ثانیه با توان 3850 وات هش کند، تقریباً مشابه S19 Pro Bitmain با نرخ 110 تراهش بر ثانیه و 3250 وات. هر دو سیستم بین 5000 تا 6000 دلار قیمت دارند.

همکاری شرکت‌های بلاکچین برای کمک به محیط زیست

کدوری در توییت خود GRIID Infrastructure ،Hive Blockchain Technologies و Argo Blockchain را تگ کرد، سه شرکتی که ارزهای دیجیتال را با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر استخراج می‌کنند. اینتل Blockscale ASIC را به عنوان محصولی سازگار با محیط زیست روانه بازار می‌کند و همکاری این شرکت با شرکت‌های همفکر بر این اصول، شایسته تقدیر است.