Web Analytics Made Easy - Statcounter

نکات مهم در رابطه با شکننده ترین قسمت گوشی موبایل

شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل چه نام دارد؟ افتادن گوشی موبایل، یکی از بدترین حس‌هایی است که حداقل یکبار برای همگی ما اتفاق افتاده است. این حس ناخوشایند بعد از یک یا دو روز از خریدن گوشی موبایل، بیشتر هم خواهد شد. در این مواقع، نگهداری اصولی از گوشی‌های هوشمند ضرورت زیادی پیدا می کند. به هر حال اتفاق از قبل خبر نمی‌کند. امکان دارد گوشی هوشمند شما در اثر یک اتفاق سهوی از دست تان بیفتد. در این مطلب از مجله الکترونیکی با شما عزیزان همراه هستیم تا اطلاعات جامعی را در مورد شکننده ترین قسمت یک گوشی در اختیارتان قرار دهیم.

آیا با شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل آشنایی دارید؟

تمام محصولات دیجیتال موجود در بازار از قسمت های بسیار حساس و آسیب پذیر ساخته شده‌اند. گوشی‌های هوشمند هم از این قاعده مستثنی نیستند. اکثر قطعات گوشی موبایل در برابر هرگونه ضربه، بسیار آسیب پذیرند. موضوع بحث ما در این مقاله حول محور شکننده‌ترین قسمت یک گوشی موبایل می‌چرخد.

· صفحه نمایشگر گوشی موبایل

صفحه نمایشگر، شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل می‌باشد. تجربه تمام افرادی که گوشی همراه از دستشان افتاده است، نشان‌دهنده شکننده بودن صفحه نمایشگر یا همان ال سی دی گوشی می‌باشد. این مورد امکان دارد برای همگی ما اتفاق بیفتد. اولین قسمت گوشی موبایل که به هنگام برخورد با زمین صدمه می‌بیند، صفحه نمایشگر می‌باشد. به همین خاطر نیاز است که از گوشی موبایل خود به خوبی مراقبت نمایید تا از بروز این اتفاق ناخوشایند به موقع جلوگیری شود. نفوذ هرگونه مایعات به داخل گوشی موبایل می‌تواند آسیب‌های جدی به صفحه نمایش گوشی وارد نماید. صفحه نمایشگر گوشی‌های هوشمند دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام از آن‌ها از ویژگی‌های مخصوص به خود برخوردار می‌باشند.

  1. نمایشگر موبایل با تکنولوژی لمسی خازنی: در ساخت این نوع صفحه نمایش از یک ماده رسانا به نام اکسید قلع ایندیوم استفاده شده است. در واقع با هر بار تماس لمسی کاربر با صفحه گوشی، انتقال بار الکترواستاتیکی صورت می‌پذیرد. از جمله مهمترین ویژگی‌های این صفحه نمایش لمسی خازنی می‌توان به استحکام مناسب، حساسیت بالا در برابر لمس و وضوح زیاد نمایشگر اشاره نمود. البته ناگفته نماند که این نوع صفحه نمایش به دلیل شیشه‌ای بودن آن در برابر هرگونه ضربه محکم، آسیب پذیر می‌باشد.  
  2. نمایشگر موبایل با تکنولوژی لمسی مقاومتی: در ساخت صفحه نمایش لمسی مقاومتی از دو لایه رویی و زیرین به ترتیب با ویژگی‌های انعطاف پذیر و سفت استفاده شده است. به هنگام هرگونه تماس لمسی کاربر با صفحه گوشی، این دو لایه با همدیگر برخورد خواهند کرد. گوشی‌های موبایل با تکنولوژی لمسی مقاومتی به دلیل استحکام بالایی که دارند در محیط‌هایی چون کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها و رستوران‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

· ماژول دوربین سلفی گوشی موبایل

ماژول دوربین سلفی، یکی دیگر از شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل می‌باشد. ماژول‌ها در واقع، نوعی ابزار جانبی هستند که شرکت‌ها از آن‌ها در ساخت برخی مدل‌های گوشی موبایل استفاده می‌کنند. ماژول دوربین برخی موبایل‌ها در اثر برخورد با زمین به راحتی آسیب می‌بیند. این امر هم به دلیل برجسته بودن ماژول دوربین برخی گوشی‌های هوشمند اتفاق می‌افتد.

اگر بخواهیم به طور کلی به سوال شکننده ترین قسمت گوشی موبایل چه نام دارد پاسخ دهیم باید بگوییم که ال سی دی یا صفحه نمایش، آسیب پذیرترین قسمت یک گوشی موبایل به شمار می‌رود.

توصیه‌های مهم در رابطه با نگهداری از ال سی دی گوشی

حالا که در مورد شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل اطلاعات کافی کسب نمودید، وقت آن است که به چند توصیه مهم در رابطه با نگهداری از گوشی‌های هوشمند اشاره نماییم. ال سی دی گوشی، حساس ترین قسمت یک گوشی موبایل به شمار می‌رود. به همین خاطر نگهداری اصولی از گوشی‌های هوشمند اهمیت ویژه‌ای دارد. نکات مهمی در رابطه با نگهداری از ال سی دی موبایل وجود داشته که در ادامه مورد بحث قرار خواهیم داد.

  • استفاده از یک گلس بادوام و باکیفیت بعد از خرید گوشی موبایل ضرورت زیادی دارد. از آنجا که صفحه گوشی موبایل، بسیار آسیب پذیر می‌باشد، استفاده از گلس می تواند تا حد زیادی از ایجاد صدمه به ال سی دی دستگاه جلوگیری نماید. اگر گوشی در اثر یک اشتباه سهوی از دستتان افتاد، گلس می تواند از آسیب ناشی از ضربه تا حد زیادی جلوگیری نماید.
  • کاور گوشی، یکی دیگر از لوازم کاربردی مهمی بوده که حتما باید جهت تهیه آن هر چه سریع‌تر اقدام نمایید. کاورهای گوشی هوشمند علاوه بر طراحی بسیار زیبا و جذاب می‌توانند از آسیب دیدن ال سی دی گوشی موبایل تا حد زیادی جلوگیری نمایند. بعد از تهیه گوشی موبایل مهمترین اقدامی که باید در رابطه با دستگاه خود انجام دهید، خرید یک کاور مناسب و باکیفیت می‌باشد.
  • حتی الامکان از قرار دادن اجسام نوک تیز در کنار گوشی هوشمند خود پرهیز نمایید. امکان دارد در اثر یک اشتباه سهوی، ال سی دی گوشی آسیب ببیند. گلس و کاور، ابزارهای کاربردی هستند که همواره نمی توانند از گوشی در برابر هرگونه آسیب و ضربه محافظت نمایند. در صورت نگهداری اصولی از گوشی هوشمند خود می توانید از بروز هرگونه پیشامد ناگوار جلوگیری نمایید.

نتیجه گیری

شکننده ترین قسمت یک گوشی موبایل، موضوعی است که در این مقاله به طور مفصل در مورد آن صحبت نمودیم. همه قسمت های گوشی در برابر ضربه، آسیب پذیر می باشند. در این بین، ال سی دی (صفحه نمایش) از جمله مهمترین قسمت های حساس یک گوشی به شمار می رود. رعایت یکسری نکات مهم در رابطه با نگهداری از صفحه ال سی دی گوشی موبایل ضروری می باشد. جهت جلوگیری از بروز هرگونه آسیب به صفحه نمایش، بهتر است از کاور و گلس گوشی استفاده نمایید. زیرا استفاده از این ابزارهای جانبی گوشی موبایل تا حد زیادی می تواند از بروز هرگونه صدمه یا آسیب به دستگاه جلوگیری نماید. مجله الکترونیکی، یکی از بهترین سایت های اینترنتی در زمینه تکنولوژی و اخبار فن آوری می باشد. شما عزیزان می‌توانید اخبار تکنولوژی و فناوری را از طریق سایت مجله الکترونیکی پیگیری نمایید.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما