Web Analytics Made Easy - Statcounter

اگر مادربرد MSI دارید، ویندوز 11 را به‌روزرسانی نکنید!

MSI

مایکروسافت در آخرین به‌روزرسانی خود برای ویندوز 11 یک نگرانی بزرگ ایجاد کرده است. برخی از کاربران ویندوز 11 پس از به‌روزرسانی به یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم عامل، صفحه آبی مرگ (BSOD) را تجربه کرده‌اند. به نظر می‌رسد این مشکل در حال حاضر به بردهای MSI مرتبط است.

به‌روزرسانی‌ای که به نظر می‌رسد در حال حاضر رایانه‌های ویندوز 11 را خراب می‌کند، به‌روزرسانی KB5029351 است که اوایل این ماه منتشر شد. به نظر می‌رسد این به‌روزرسانی فقط بر مادربردهای MSI سری 600 و 700 اینتل تأثیر می‌گذارد و MSI توصیه می‌کند در صورتی که قبلاً آن را نصب نکرده‌اید از به‌روزرسانی اجتناب کنید.

خطایی که مدام مشاهده می‌شود، خطای «پردازنده پشتیبانی‌نشده» است، و به‌روزرسانی آن‌قدر مهم نیست که BSOD رایانه شما را تهدید کند. اگر به‌روزرسانی را نصب کرده‌اید و یک برد MSI دارید، می‌توانید از راه‌حل موقت msi برای رفع مشکل استفاده کنید و منتظر باشید1 تا مایکروسافت خودش یک اصلاح رسمی را منتشر کند.

صفحه آبی مرگ پس از آپدیت ویندوز 11

هم اکنون MSI و مایکروسافت از این موضوع آگاه هستند و هر دو شرکت فعالانه به دنبال مقصر این مشکل هستند. با این حال، مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی اصلاح نهایی منتشر شود. در این میان، اگر مادربرد MSI دارید، بهتر است از به روز رسانی سیستم عامل ویندوز 11 خودداری کنید.

اگر مطمئن نیستید چه نوع مادربردی دارید، می‌توانید به راحتی آن را با جستجوی System Information و سپس جستجوی Manufacture BaseBoard و BaseBoard Product بررسی کنید. این به شما می‌‌گوید که چه برندی مادربرد شما را ساخته و چه نوع مادربردی است.

اگر مادربردی از Micro-Star International دارید، باید آن را در لیست‌های MSI بررسی کنید تا قبل از به‌روزرسانی ببینید آیا در سری 600 و 700 اینتل قرار می گیرد تا بتوانید از خطای BSOD اجتناب کنید.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما