Web Analytics Made Easy - Statcounter

هدست واقعیت مجازی HTC ماه آینده روانه بازار می‌شود

هدست واقعیت مجازی HTC با نام Vive XR Elite برای رقابت با متا کوئست پرو (Meta Quest Pro) با قیمت 1100 دلار از ماه فوریه به بازار عرضه خواهد شد.
هدست واقعیت مجازی HTC Vive

هدست Vive XR Elite دارای یک طراحی جمع و جور است که با به‌کارگیری لنزهای پنکیک به دست آمده و از همان پردازنده Snapdragon XR2 Gen 1 که در اکثر هدست‌های فعلی دیگر دیده می‌شود، استفاده می‌کند.

این محصول نیز مانند کوئست پرو از واقعیت ترکیبی از color passthrough پشتیبانی می‌کند. HTC این ویژگی Vive XR Elite را به‌طور قابل‌توجهی با رزولوشن بالاتر و محدوده داینامیکی بالاتر معرفی می‌کند.

اچ‌تی‌سی ادعا می‌کند این قابلیت را با کیفیت کافی برای خواندن صفحه نمایش لپ‌تاپ یا تلفن شما بدون برداشتن هدست ارائه می‌کند، اما برای ارزیابی اینکه آیا واقعاً قابل استفاده است یا خیر، به زمان بیشتری نیاز داریم. همچنین این هدست با یک سنسور عمق (که از کوئست پرو در ماه‌های قبل از راه‌اندازی حذف شده است) به طور خودکار اتاق شما را شبیه‌سازی می‌کند تا اشیاء مجازی بتوانند با اشیاء واقعی برخورد کنند.

Vive XR Elite دارای کنترلرهای ردیابی به سبک کوئست 2 است و از ردیابی دست بدون کنترل نیز پشتیبانی می‌کند.

نمایشگرهای LCD دوتایی دارای وضوح 1920×1920 هر کدام، کمی بالاتر از کوئست پرو و نرخ تجدید 90 هرتز هستند. HTC ادعا می‌کند که میدان دیدی تا 110 درجه دارد، اما مشخص نکرد که آیا این میدان دید افقی یا مورب است.

فاصله لنزها از طریق یک نوار لغزنده در قسمت بیرونی هدست بین 54 تا 73 میلی‌متر قابل تنظیم است. این لنزها همچنین دارای تنظیم دیوپتر برای افراد دارای اختلال بینایی هستند؛ بنابراین برخی از افراد عینکی، برای گرفتن تصویر واضح به عینک خود نیاز نخواهند داشت.

باتری همراه Vive XR Elite در پشت بند قرار دارد، اما می‌توان آن را جدا کرد تا بتوانید از هر منبع تغذیه USB دیگری مانند صندلی هواپیما/ قطار یا شارژر دیواری معمولی استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد به صندلی یا مبل تکیه دهید، چیزی که با هدست‌هایی مانند کوئست پرو یا Pico 4 امکان‌پذیر نیست.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد سیستم‌عامل Vive XR Elite در مقایسه با Quest یا Pico این است که می‌توانید صفحه گوشی‌های Android سازگار را با واقعیت مجازی پخش کنید، بنابراین می‌توانید برنامه‌هایی مانند Disney+ را مشاهده کنید یا بازی‌های موبایلی را انجام دهید.

Vive XR Elite اولین هدست کاملاً مستقل اچ تی سی برای مصرف‌کنندگان است. این محصول واقعیت ترکیبی بهتری را نسبت به کوئست پرو در طراحی جمع و جورتر و با 400 دلار کمتر وعده می‌دهد. اما قدرت کوئست پرو در کتابخانه عظیم بازی‌های آن نهفته است. باید ببینیم آیا HTC قادر به جذب توسعه‌دهندگان کافی برای تبدیل آن به یک جایگزین واقعی متا کوئست پرو خواهد بود یا نه؟

پیش‌سفارش‌ این محصول هم‌اکنون نیز از وب‌سایت HTC Vive برای ارسال در اواخر فوریه (اواخر بهمن‌ماه) آغاز شده است.