Web Analytics Made Easy - Statcounter

چگونه هزینه اجرای نمای رومی را کمتر کنیم؟

چکیده

شاید یکی از چالش های مهم کارفرمایان در اجرای نمای رومی، برآورد هزینه اجرای این سبک از اجرای نمای ساختمانی باشد، از این رو در این مقاله به بررسی برخی روش های کاهش هزینه اجرای نمای رومی می پردازیم، با ما همراه باشید.

اجرای نمای رومی در کمترین زمان و بالاترین کیفیت

نمای رومی تلفیقی از معماری رومی و یونانی است، که از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری از کارفرمایان در ایران قرار گرفته و هر ساله تعداد زیادی از ساختمان هایی با نمای رومی در کاربری های تجاری، اداری، مسکونی، ویلایی و … طراحی و اجرا می شوند.

اجرا نما رومی نیازمند نیرویی با سابقه و مسلط دارد تا بتوانند ظرافت المان های موجود در  این نوع از نمای ساختمانی را با دقت تمام و با کیفیتی بالا ارائه کند، از این رو انتخاب تیم اجرایی مجرب و با سابقه برای اجرای نمای رومی از اهمیت بالایی برخوردار است.

از جمله مزایای نمای رومی می توان به وجود آوردن احساس قدرت و شکوه در دید بیننده است و نمادی از حس مرفه بودن را به ناظران القا می کند، از جمله دیگر مزایای این نوع از نمای ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در دسترس بودن مصالح
  • زیبایی منحصر به فرد
  • برتری ساختمان نسبت به ساختمان‌های مشابه

یکی از شاخصه های مهم در اجرای نمای رومی استفاده از مصالح سنگی است، از این رو هزینه اجرای نمای رومی به مراتب بیشتر از دیگر سبک های اجرایی نمای ساختمان به حساب می آید، با این حال در صورتی که بتوانید اجرای نمای رومی خود را به شرکت های معتبر و مجرب بسپارید، می توانید تا حدود زیادی از هزینه های اجرایی خود بکاهید، چرا که به صورت کلی شرکت های معتبر متناسب با بودجه ی شما متریال ها را تهیه می کنند، از این رو در صورتی که بودجه ی کارفرما برای اجرای نمای رومی سنگی کافی نباشد، می توانند از مصالح جایگزین بهره ببرند.

در این مقاله بیشتر با راهکارهای کاهش هزینه اجرای نمای رومی آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

اجرای نمای رومی با بهینه ترین هزینه

ویژگی های شناخت نمای رومی چیست؟

نمای رومی القا کننده شکوه و قدرت به حساب می آید، از این رو در این سبک از طراحی نمای ساختمان استفاده از تزئینات و المان ها بیشترین کاربرد را دارد، از این رو یکی از ویژگی های شناخت نمای رومی پرکار بودن و شلوغ بودن طرح کلی نمای ساختمان است.
از جمله انواع متریال های استفاده شده در اجرای نمای رومی می توان به سنگ، سیمان، سرامیک، مصالح پیش ساخته(پلی استایرن) و حتی GFRC اشاره کرد، از این رو در صورتی که کارفرمایان از بودجه ی کافی برای اجرای نمای رومی با مترایل های سنگی برخودار نباشنمد، می توانند با استفاده از مصالح جایگزین تا حدودی از هزینه های اجرای کم کنند.

در این بخش به بررسی برخی از ویژگی های این سبک از نمای ساختمانی می پردازیم.

  • استفاده از خط های خمیده
  • استفاده از قوس‌های محدب و با اندازه ای بزرگ
  • استفاده از ستون‌های بلند دایره‌ای (به شیوه قرنتی-یونیک-دوریک)
  • استفاده از سرستون‌های کله گاوی
  • استفاده از المان ها در قاب پنجره، هلال، قوس و …

شاید یکی از مهمترین عوامل در اجرای نمای رومی، کاهش پرتی مصالح و به وجود آوردن نمایی تمیز و در عین حال باشکوه باشد، از این رو بهتر است برای اجرای نمای رومی خود از تیم اجرایی مجرب و خبره بهره ببرید تا بتوانند نمای با ارزش مالی بالا را به شما ارائه دهند.

طراحی و اجرای نمای رومی با بالاترین کیفیت

راهکارهای کاهش هزینه اجرای نمای رومی

از جمله برخی عوامل تاثیرگذار در هزینه اجرای نمای رومی می توان به نوع مصالح و حجم و میزان جزئیات کار اشاره کرد، در واقع موارد ذکر شده جزء اصلی‌ترین عوامل افزایش یا کاهش هزینه اجرای نمای رومی هستند.

استفاده از متریال سنگ در این نوع از نمای ساختمانی، هزینه اجرای نمای رومی به نسبت بیشتر از دیگر سبک های اجرایی نمای ساختمان به حساب می آید.
با این حال همیشه راهی برای کاهش هزینه اجرا در کنار دوام، مقاومت و کیفیت بالا باید وجود داشته باشد، یکی از راهکارها سپردن کار به شرکت های معماری با سابقه و نیروی حرفه ای است، چرا که در صورتی که طراحان آشنایی کاملی به انواع متریال ها داشته باشند، می توانند برای کاهش هزینه مصالح ساختمانی شما از مصالح جایگزین استفاده کنند، برای مثال می توان بجای استفاده از مصالح سنگی که از هزینه بالایی برخوردار هستند، از مصالح سیمانی استفاده کرد، به عبارتی با استفاده از مصالح سیمانی در نمای رومی علاوه بر حفظ ارزش های این نوع نما می توان هزینه نمای رومی را تا حدود زیادی کمتر کرد.
طراحان شرکت نما دیزاین با سابقه ی بالای کاری خود در زمینه طراحی انواع سبک های معماری می توانند بهترین پیشنهادها را در انتخاب متریال یا فرم کلی ساختمان شما ارائه دهند، همچنین طراحان ما بعد از طراحی نمای رومی شما دو پیش فاکتور از متریال ها و اتصالات استفاده شده در نمای شما را در دو درجه کیفیت 1 و 2 به شما ارائه می کنند، تا شما به عنوان کارفرما بتوانید متناسب با سلیقه و بودجه ی خود مصالح نمای رومی خود را انتخاب کنید.

همچنین طراحان شرکت نما دیزاین با ارائه نقشه های کامل شامل نقشه‌های فاز ۱ و ۲، نقشه های شاپ، نورپردازی، رندر(به میزانی تمام نما دیده شود)، انیمیشن، عکس پاناروما و AR – VR و … می توانند در کاهش هزینه اجرایی نیز سودمند باشند، چرا که با ارائه نقشه های شاپ، مصالح متناسب با ابعاد اصلی مصالح تهی می شوند و به این صورت هزینه پرتی مصالح تا 15 درصد کاهش خواهد یافت.

از جمله دیگر خدمات شرکت نما دیزاین می توان به تهیه مصالح به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه های اشاره کرد، در این صورت هزینه خرید مصالح تا 30 درصد کاهش خواهد یافت، همچنین تیم اجرایی این شرکت می توانند تحویل پروژه اجرای نمای رومی شما را در بالاترین کیفیت و کمترین زمان ارائه دهند.

برای اطلاع از نمونه پروژه های این شرکت و مشاوره با کارشناسان آن می توانید به سایت نما دیزاین مراجعه کنید و با شماره های موجود در سایت تماس فرمایید.