Web Analytics Made Easy - Statcounter

چگونه مصرف باتری گوگل کروم در لپ‌تاپ را کاهش دهیم؟

گوگل کروم از لحاظ رابط کاربری و امکانات یک مرورگر عالی است، اما در عین حال یک قاتل حافظه رم به شمار می‌آید که می تواند قدرتمندترین سیستم‌ها را به زانو درآورد.

افزونه‌ای به نام Auto Tab Discard عملکرد بسیار خوبی برای مهار کردن مقدار منابع سیستمی که گوگل کروم مصرف می‌کند، انجام می‌دهد.

این افزونه در واقع کروم را روی سیستم های ضعیف‌‌تر قابل تحمل می‌کند. اکیداْ توصیه می‌شود که آن را امتحان کنید.

اما مشکل دیگری در کروم وجود دارد که مقابله با آن دشوارتر است: مصرف بسیار زیاد باتری.

با این حال، اگر در حال خواندن این مطلب در یک سیستم دسکتاپ هستید، این موضوع اصلاً آزارتان نخواهد داد. همچنین کاربرانی که لپتاپ خود را همیشه به برق متصل نگه می‌دارند، را درگیر نمی‌کند.

اما اگر کاربر لپ‌تاپی هستید که سیستم خود را به طور منظم با باتری کار می‌کند، کروم زمان اجرای شما را کاهش می‌دهد.

از کروم استفاده نکنید!

در صورتی که مرتب از باتری لپ تاپ استفاده می‌کنید و عمر باتری برای شما حائز اهمیت است بهترین راهکار در وهله اول این است که اصلاً از کروم استفاده نکنید! به جای آن از مرورگر مطابق با سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنید استفاده کنید (در ویندوز مایکروسافت اج، در مک‌او‌اس سافاری و در لینوکس فایرفاکس). در تست‌هایی که انجام شده، این چیزی است که بهترین مدیریت منابع سیستم و عمر باتری را ارائه می‌دهد. اما افراد زیادی هستند که نمی‌خواهند از اج، سافاری یا فایرفاکس استفاده کنند؛ فراموش نکنید علیرغم تمام مشکلات، مرورگر کروم به خاطر یکپارچگی فوق‌العاده با اندروید همچنان با فاصله محبوب‌ترین مرورگر جهان است.

نه به کروم

مرورگر را ببندید!

تقریباً تمام نکات و ترفندها برای کاهش مصرف باتری امتحان شده است. نصب Auto Tab Discarder تفاوت‌هایی ایجاد کرده است، اما در بهترین حالت یک پیشرفت نسبتاً متوسط ​​است.

بنابراین، چاره چیست؟ وقتی از مرورگر استفاده نمی‌کنید آن را ببندید! به نظر واضح است، اما تعداد بسیار کمی از افراد این کار را انجام می‌دهند. ما همه کارها را همیشه در حال اجرا می‌گذاریم و سپس شکایت می‌کنیم که آنها منابع سیستم را مصرف می‌کنند و عمر باتری را کاهش می‌دهند.

مطمئناً، زمانی که باید مرورگر را دوباره باز کنید کمی وقفه و کندی احساس می‌کنید (و هر چه تعداد برگه‌های بیشتری داشته باشید، این راه‌اندازی طولانی‌تر خواهد بود)، اما چاره‌ای جز این وجود ندارد. اگر می‌خواهید کارکرد باتری لپ‌تاپ خود را تا حد ممکن افزایش دهید، کروم را بلافاصله بعد از استفاده ببندید، فرقی ندارد که از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنید.