Web Analytics Made Easy - Statcounter

درآمد شغل تولید محتوا در ایران چقدر است؟

درآمد شغل تولید محتوا در ایران چقدر است؟

تولید محتوا یکی از مشاغل جذاب و پر طرفدار امروزی است که در میان جوانان و افرادی که قلم خوبی برای نوشتن دارند، رایج شده است. اما اگر شما به تازگی قصد ورود به این حرفه را دارید، ممکن است از خود این سوال را بپرسید که درآمد شغل تولید محتوا چقدر است؟ آیا اگر این کار را به عنوان شغل اصلی یا پاره وقت انتخاب کنید ارزش صرف کردن زمان برای آن وجود دارد یا خیر؟ برای اینکه به پاسخ این سوالات و ارائه اطلاعات درباره تولید محتوا و درآمد آن بپردازیم، بر آن شدیم تا این مقاله را برای شما به اشتراک بگذاریم، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا آگاهی لازم را کسب کنید.

چه مواردی بر درآمد شغل تولید محتوا تاثیر می گذارند؟

درآمد و حق الزحمه ای که تولید کننده محتوا دریافت می کند، یکی از مهم ترین ویژگی های این شغل است که برای تمامی افرادی که در آن به کار مشغول هستند و یا علاقه به تولید محتوا دارند مهم است. با این حال نمی توان یک حقوق یا درآمد ثابت را برای آن در نظر گرفت. به عبارت دیگر تعرفه ای ثابت برای کار در تولید محتوا مشخص نشده و حقوق معمولا بر اساس تعداد کلماتی که نویسنده برای یک محتوا می نویسد، محاسبه خواهد شد.

شرکت هایی در این زمینه فعالیت دارند که هر کدام نرخی را برای این کلمات در نظر گرفته اند. با این حال عواملی وجود داشته که بر درآمد تولید محتوا تاثیرگذار هستند و ممکن است آن را بیشتر یا کمتر کنند. در زیر به این موارد پرداخته و اطلاعات لازم درباره آن ها را بیان می کنیم.

نوع قرار داد کاری برای تولید محتوا

نوع قرار داد کاری برای تولید محتوا

شما می توانید کار تولید محتوا در منزل یا فریلنسری، به صورت استخدام شده در شرکت ها و حضوری یا کارآموزی انجام دهید. معمولا قرارداد کار حضوری و کارآموزی تمام وقت است. اما برای آن ها حقوق ثابتی  در نظر گرفته می شود که البته ممکن است حقوق کارآموزی پایین تر باشد. اما در فریلنسری و کار در منزل شرایط تغییر می کند و شما می توانید تعداد زیادی مقاله را در روز نوشته و درآمد بیشتری نسبت به استخدامی یا کارآموزی داشته باشید. زیرا ساعات کاری بیشتری برای شما وجود دارد.

کیفیت محتوای تولید شده

یکی دیگر از مواردی که بر درآمد شغل تولید محتوا تاثیر می گذارد کیفیت محتوا است. اگر شما محتوایی تولید کنید که از نظر نگارشی صحیح و قوانین سئو در آن رعایت شده باشد، می توانید هزینه بیشتری را برای محتوا دریافت کنید. البته عوامل دیگر مانند پیامی که قرار است از محتوا به مخاطب منتقل شود نیز بر کیفیت تاثیر می گذارند.

محتوای ترجمه، تالیفی یا بازنویسی

محتوای ترجمه، تالیفی یا بازنویسی

از دیگر عواملی که‌ برای نرخ تولید محتوا تاثیر گذار است ترجمه متن، بازنویسی یا تالیف آن است. گاهی اوقات نیاز است که محتوا کاملا ترجمه یک متن انگلیسی یا هر زبان دیگری باشد. در این صورت قیمت بیشتری‌ برای آن در نظر گرفته می شود. محتوای بازنویسی شده‌ معمولا از مقالات نوشته شده روی وب سایت های دیگر دوباره نویسی می شود و برای تالیفی نیز نویسنده باید با تحقیق و بررسی مطالب، یک محتوای جدید را تولید کند. هزینه این موارد نیز متفاوت است اما محتوای ترجمه شده و تخصصی بیشترین قیمت و بازنویسی شده عمومی کمترین قیمت را دارد.

سرعت بالای تایپ محتوا

اگر محتوا نویس سرعت تایپ بالایی داشته باشد‌ این برای وی یک مزیت محسوب می شود. زیرا هم می تواند محتوا را سریع تر تحویل دهد و قیمت تایپ سریع را بگیرد و هم تعداد مقالات بیشتری را انجام دهد‌. در این صورت درآمد تولید محتوا برای وی بیشتر شده و می تواند سود خوبی را از آن خود کند.

چطور می توان درآمد خود در تولید محتوا را بالا برد؟

چطور می توان درآمد خود در تولید محتوا را بالا برد؟

همان طور که در بالا مشاهده کردید درآمدی که در شغل تولید محتوا به دست می آید بر پایه عواملی است که می توانند برای آن تاثیر گذار باشند‌. با این حال شما به عنوان یک تولید کننده محتوا می توانید درآمد خود را در این حرفه با یادگیری مهارت هایی افزایش دهید. در بالا بیان شد که تایپ سریع می تواند به راحتی درآمد شغل تولید محتوا را افزایش دهد.

شما می توانید با یادگیری تایپ ۱۰ انگشتی و سریع، تعداد مقاله بیشتری در روز یا در ماه نوشته و درآمد خود را بیشتر کنید. معمولا مقاله های نوشته شده در سایت های وردپرسی منتشر می شوند. شما می توانید با یادگیری نوشتن در وردپرس و رعایت سئو یک مهارت عالی را کسب کرده و محتوا را به صورت مستقیم در سیستم مدیریت محتوا بنویسید. در این صورت مبلغ محتوا برای شما بیشتر شده و ارزش کار بالاتر می رود.

 یکی دیگر از مهارت ها که به افزایش درآمد شغل تولید محتوا کمک می کند یادگیری کار با نرم افزارهای مخصوص تولید محتوا است. همان طور که می دانید محتوا می تواند تصویری یا ویدیویی نیز باشد. اگر کار با نرم افزارهای ادیت فیلم و عکس را یاد بگیرید، توانایی تولید انواع محتوا و افزایش درآمد را دارید.

کار در شرکت تولید محتوا، هم یادگیری هم کسب درآمد

حال ممکن است از خود بپرسید که چطور می توانم مهارت های ذکر شده را برای تولید محتوا یاد بگیرم و کجا می توانم کار خود را شروع کنم؟ در این جا باید گفت که شرکت های طراحی سایت و انجام انواع خدمات تولید محتوا وجود دارند که شما می توانید کار خود را در آن ها آغاز کنید.

این شرکت ها سایت هایی در اینترنت دارند که امکان دورکاری را فراهم کرده و افراد را هم به عنوان کارآموز و هم نویسنده ماهر استخدام می کنند. در این صورت شما می توانید درآمد شغل تولید محتوا را داشته باشید و در کنار آن مهارت های لازم را کسب کرده و خود را در این حرفه ارتقا دهید. البته باید بیان کرد که علاقه به نویسندگی، خلاق بودن و توانایی نوشتن یک متن یونیک و خاص از مهارت هایی است که فرد باید قبل از ورود به این حرفه داشته باشد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما