Web Analytics Made Easy - Statcounter

هزینه طراحی وبسایت چقدر است: راهنمای آسان برای فریلنسرها

اگر یک طراح سایت فریلنسر و یا شرکتی هستید، دانستن اینکه چقدر باید هزینه دریافت کنید برای شما جذاب است. عوامل زیادی در قیمت گذاری خدمات شما دخیل هستند و هیچ راه حلی برای ارایه یک قیمت ثابت وجود ندارد. با این حال، در این مقاله به شما نکاتی را در مورد نحوه تعیین قیمت خود بر اساس آنچه از رقبا دریافت می کنند ارائه می دهد. دریافت بازخورد از مشتریان و آنالیز رقبا تا حدود بسیار زیادی به شما کمک میکند.

چگونه خدمات طراحی سایت خود را قیمت گذاری کنید

فرآیند تعیین نرخ ساعتی شما یک عمل متعادل کننده برای دریافت حدود قیمت است. هنگام تعیین قیمت خدمات توسعه و طراحی وب، باید به زمان و هزینه‌های خود، بازار، نرخ دیگران و مهارت‌ها و تجربه‌های خود توجه کنید.

قیمت  طراحی سایت
  • تعیین کنید پروژه‌ی شما به چه بودجه ای نیاز دارد: ابتدا باید بدانید که هزینه پروژه شامل خرید هاست ،دامنه،افزونه ها و … چقدر خواهد بود، قبل از اینکه محاسبه این هزینه ها را محاسبه کنید فراموش نکنید که هزینه های جاری دفتر و رفت آمد را فراموش نکنید.
  • در مورد قیمتی که رقبا ارایه میکنند ، تحقیق کنید: تحقیق کنید که طراحان دیگر برای کار خود چه هزینه ای دریافت می کنند تا بتوانید قیمت پایه را برای خود تعیین کنید. انجام این تحقیق همچنین به شما ایده می دهد که صنعت شما در چه رنج قیمتی فعالیت میکند. به عنوان مثال: اگر دیگران ساعتی 200 هزار تومان دریافت می کنند، اما آنها این کار را بیش از پنج سال انجام می دهند و در عین حال تجربه بیشتری نسبت به من و هم بنیانگذارم در مجموعه دارند، شاید نباید نگران قیمت های بیش از حد رقابتی باشیم.در اینصورت سعی کنید برای دریافت سهمی از بازار قیمت های رقابتی ارایه کنید.
راهنمای براورد هزینه طراحی سایت

نحوه ارایه فاکتور برای طراحی سایت

فاکتور یک صورتحساب برای کالاها یا خدمات ارائه شده است و بخش مهمی از تجارت شما است. این فقط در مورد دریافت حقوق نیست؛ همچنین به مشتری نشان می دهد که شما قادر به ارائه خدمات مورد نیاز و مورد نیاز آنها هستید. هنگامی که مشتری فاکتور خود را پرداخت میکند، این می تواند به عنوان بازخورد در مورد اینکه چقدر در ارائه خدمات مورد نظر شما خوب عمل کرده اید استفاده می شود.

هنگامی که یک پروژه توسعه وب را به پایان رساندید، فاکتوری را با جزئیات در مورد آنچه در پروژه انجام شده است و هر چیز اضافی که به آن اضافه شده است برای مشتری ارسال می کنید. نمونه های فاکتور، مانند مبلغ بدهی، شرایط پرداخت، و سایر جزئیات در مورد پروژه می تواند به عنوان راهنمای فاکتورهای آینده استفاده شود.

هزینه طراحی سایت

اگر یک توسعه‌دهنده وب هستید و از شما خواسته شده است که یک وب‌سایت ایجاد کنید، چند روش وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید برای مشتری خود را فاکتور ارسال کنید. اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که یک فاکتور برای توسعه وب باید در پایان هر ماه ارسال شود. هنگامی که کار را برای مشتری خود تکمیل کردید، وظیفه اوست که پرداخت کند. البته، اگر مشتری شما بر سر نرخ ساعتی یا برآورد هزینه ثابت بدون جدول زمانی ضمیمه شده توافق کرده باشد، زمان پرداخت به عهده آنهاست.البته پیشنهاد ما این است که قیمت را به صورت پروژه ای اعلام کنید.

نرخ منصفانه برای خدمات طراحی سایت

چگونه تصمیم می گیرید برای خدمات طراحی سایت مشتری چه هزینه ای پرداخت کند؟

برای شروع، باید چند نکته را در نظر بگیرید:

  1. تجربه، تحصیلات و تخصص شما. چند وقته این کارو میکنی؟ رزومه ی شما چیست؟ چقدر نمونه کار طراحی سایت دارید؟چه نوع گواهینامه یا اعتباری دارید؟ آیا مهارت‌ها یا پایگاه‌های دانش خاصی وجود دارد که فقط افراد با پیشینه خاص به آن دسترسی داشته باشند (مثلاً اگر یک موضوع خاص یا فناوری باشد)؟
  2. موقعیت مکانی و هزینه زندگی شما اگر در شهرهای گران قیمتی مانند تهران یا اصفهان زندگی می کنید، هزینه کسب و کار در آنجا نیز بالاتر خواهد بود – و به نوبه خود، قیمت های شما نیز بالا خواهد رفت! شما نمی خواهید با کمتر از هزینه کار کنید تا کسی بتواند در پروژه خود پس انداز کند. در عوض، به دنبال یافتن مشتریانی باشید که مایلند (و قادر به پرداخت نرخ منصفانه برای کار با کیفیت خوب توسط متخصصان با تجربه ای مانند شما باشند!
قیمت توسعه وبسایت

وقتی مشتریان با قیمت های شما موافق نیستند چه باید کرد

اگر در موقعیتی هستید که مشتری شما با قیمت شما موافق نیست، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید. باید مطمئن شوید که نرخی که دریافت می‌کنید منصفانه و رقابتی است. همچنین باید به اندازه ای باشد که شما دستمزد زندگی را به دست آورید تا هر مشتری بالقوه ای در آینده با شما کار کند.

برای تعیین اینکه آیا عادلانه و رقابتی است یا نه، عوامل متعددی وجود دارد که به تعیین آن کمک می کند:

سایر فریلنسرها  و شرکت های طراحی سایت برای پروژه های مشابه چه هزینه ای می گیرند؟

نرخ های آنها بسته به اندازه پروژه چقدر تغییر می کند؟

آیا آنها می توانند بر اساس درآمدشان زنده بمانند؟

جلسه های توجیهی با کارفرما برای ارایه  خدمات و ویژگی هایی که در اختیار کارفرما قرار میدهید برگزار کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم این راهنما برای شما مفید بوده باشد. توسعه وب و طراحی سایت یک زمین پیچیده با بسیاری از قطعات متحرک است که می تواند بر قیمت شما تأثیر بگذارد. با این حال، خبر خوب این است که هرچه تجربه بیشتری داشته باشید و مراقب کار خود باشید، احتمال موافقت مشتریان با قیمت‌های شما بیشتر می‌شود. این بدان معنی است که آنها به موقع به آنها پرداخت می کنند و بازخورد مثبت می دهند! پیشنهاد ما به شما برای طراحی سایت رخ نت است.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.