Web Analytics Made Easy - Statcounter

قبض تلفن چند ماهه صادر میشود؟

در گذشته نه چندان دور، قبوض تلفن به صورت کاغذی صادر شده و به شکل دوره‌ای، بین 45 تا 60 روز، در آدرس مالکین آن، تحویل می‌شد. امروزه، تمامی مشترکان شرکت مخابرات، روش کاغذی را حذف کرده و به روش‌های مختلف، هزینه مکالمات را به مالکان آن اعلام می‌نماید. بنابراین، افراد می‌توانند به راحتی، قبض تلفن خود را به صورت آنلاین مشاهده کرده و یا برای استعلام آن اقدام کنند.

قبض تلفن چند ماهه صادر میشود؟

بازه صدور قبض تلفن

یکی از تغییراتی که در صدور قبض‌های تلفن صورت گرفته است، اعلام بدهی مکالمات و هزینه مشترکین، به صورت ماهانه است. از سویی دیگر، مخابرات از تمامی مالکان تلفن خواسته است، برای آن که تلفن‌ها در شرایط یک‌طرفه قرار نگیرند، هر ماه، مبلغ تعیین‌شده مطابق با قبض را پرداخت نمایند.

ضمن آنکه، مطابق برنامه تغییر یافته مخابرات، در صورتی که هزینه دوره یک‌ماهه، بالای بیست هزار تومان شده و پرداخت نگردد، تلفن به صورت یک‌طرفه درخواهد آمد. این در حالی است که هنوز، بسیاری از افراد، برای اطلاع از قبض تلفن خود، دچار چالش هستند.

زمان صادر شدن قبض تلفن

اما برای این مساله، راه‌حل‌های مناسبی وجود دارد. شرکت مخابرات، روش‌هایی را برای استعلام‌گیری قبوض تلفن در نظر گرفته است تا بتواند به این نگرانی مشترکان خود، پاسخی عملی، ارائه دهد. روش‌هایی همچون شماره‌گیری کد دستوری، بهره‌مندی از سیستم مخابرات من و تماس تلفنی با مخابرات منطقه، از سه روش رایج در این بخش است که از سوی مخابرات، در نظر گرفته شده تا مشترکان تلفن ثابت بتوانند صورت‌حساب تلفن خود را دریافت کنند.

رویت قبوض تلفن با کد USSD

از جمله روش‌هایی که مخابرات برای استعلام قبض تلفن در نظر گرفته این است که افراد، از تلفن ثابت خود، کد #2020* را شماره‌گیری نمایند. این یک روش ساده برای اطلاع از هزینه مکالمات تلفن ثابت است. پس از واردکردن شماره تلفن ثابت خود به همراه کد شهر، می‌توانید به سادگی، صورت‌حساب تلفن خود را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که نیاز نیست در مراحل بعدی، شماره را ثبت کنید، این شماره به صورت خودکار برای استفاده‌های بعدی، ذخیره خواهد شد. برای دریافت قبض مربوط به پایان دوره و به روز شده، می‌بایست عدد یک را انتخاب کنید.

همچنین، در صورتی که به شناسه پرداخت و یا شناسه قبض نیاز دارید، می‌بایست گزینه 3 را ثبت نمایید. بدین ترتیب، پیامی را دریافت خواهید کرد که شامل این اطلاعات و صورت‌حساب مربوط به دوره درخواستی قبض تلفن شما خواهد بود.

اکنون می‌توانید برای پرداخت قبض خود، روش‌های مختلفی را انتخاب کنید. درگاه‌های آنلاین بانک، یکی از گزینه‌هایی است که با انتخاب پرداخت قبوض، می‌توانید آن‌ها را تسویه کنید. همچنین این امکان وجود دارد تا به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و قبض خود را پرداخت نمایید.

اما راه‌های ساده و مطمئن دیگری نیز پیش روی شماست. امروزه، اپلیکیشن‌های پرداخت و کدهایUSSD  متنوعی وجود دارد که برای پرداخت قبوض مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنچه که در اینجا اهمیت دارد این است که کدامیک از این اپ ها، قابل اطمینان و ایمن بوده و کاربرپسند است.

استعلام قبض

از دیگر روش‌هایی که مخابرات در اختیار مشترکان تلفن خود قرار داده است، سامانه مخابرات من می‌باشد. کاربران می‌توانند با نصب نسخه اندرویدی این پلتفرم، برای رویت قبض تلفن خود اقدام کنند. برای اینکار دو روش وجود دارد.

قبض تلفن

ابتدا باید با شماره همراهی که به نام خودتان ثبت شده است، به سامانه وارد شده و در بخش احراز هویت دولت من، مراحل ثبت را کامل کنید. در روش دوم، می‌توانید از تلفن ثابت خود، عدد 2000 را شماره‌گیری کنید. با انتخاب گزینه یک و سپس واردکردن شماره تلفن ثابت خود، عدد وارد شده بازخوانی می‌شود.

در صورتی که از نظر شما مورد تایید است، بایستی عدد یک را مجدد انتخاب نمایید تا میزان بدهی مکالمات مربوط به همان خط، اعلام گردد. اما اگر تمامی روش‌های فوق، برای شما چالش‌برانگیز است، می‌توانید از طریق اپلیکیشن تاپ، قبض تلفن خود را پرداخت نمایید.

پرداخت آنلاین قبض تلفن

یکی از راه‌های پرداخت قبض‌هایی همچون تلفن، استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که به سادگی و تنها با ثبت شماره تلفن، می‌توانید مبلغ بدهی دوره را مشاهده کرده و برای پرداخت آن اقدام کنید. اپلیکیشن تاپ، یکی از اپ‌های معتبر و شناخته‌شده‌ای است که توانسته است در کوتاه‌مدت، اعتبار بالایی را کسب کرده و کاربران زیادی را به سوی خود جلب نماید.

شما به سادگی می‌توانید به این پلتفرم وارد شده و بدهی میان‌دوره و یا به‌روز شده قبض تلفن خود را مشاهده کرده و در صورت امکان، آن را پرداخت کنید.

تاپ مرجع پرداخت قبض

پلتفرم تاپ به گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند خدمات گسترده‌ای را به کاربران خود ارائه کرده و شرایط پرداخت قبوض مختلف را برای آنها فراهم کند. این برنامه که دارای 73 سرویس کاربردی است، کاربرپسند بوده و برای کار با آن، نیاز به توانایی خاصی نیست.

شما به راحتی می‌توانید از طریق موبایل خود، خدمات متنوعی را دریافت کرده و به صورت اینترنتی برای پرداخت آنها اقدام کنید. تاپ این امکان را فراهم کرده تا در برنامه‌ای ایمن و مطمئن، کلیه فعالیت‌های خود را به سادگی انجام دهید.

جمع بندی

این برنامه که توسط بانک پارسیان طراحی شده، زیر نظر فتا بوده و به یکی از پلتفرم‌های قدرتمند در کشور تبدیل شده است. با نصب این اپلیکیشن، خواهید توانست از خدمات پیشخوان پلیس تاپ استفاده کرده و برای استعلام و پرداخت مواردی مانند پرداخت قبض تلفن، استعلام خلافی، عوارض آزادراهی، استعلام نمره منفی گواهینامه و … از آن بهره‌مند شوید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.