Web Analytics Made Easy - Statcounter

هکرها اطلاعات حساس سامسونگ را فاش کردند

190 گیگابایت اطلاعات فاش شده شامل داده‌های رمزگذاری و کد منبع سامسونگ است و می‌تواند دستگاه‌های تلفن همراه سامسونگ را با خطر رو‌به‌رو کند.
190 گیگابایت اطلاعات فاش شده شامل داده‌های رمزگذاری و کد منبع سامسونگ است و می‌تواند دستگاه‌های تلفن همراه سامسونگ را با خطر رو‌به‌رو کند.

هکرها بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان را هدف گرفته‌اند. هفته گذشته، گروه هکری LAPSUS$ در آمریکای جنوبی مدعی شد که یک حمله هکری بزرگ به انویدیا انجام داده است و بیش از 1 ترابایت اطلاعات را به سرقت برده و آن را برای باج‌گیری نگه داشته است. تلگراف گزارش داد که سیستم های داخلی انویدیا به طور کامل در معرض خطر قرار گرفته است.

روز شنبه، هکرها نزدیک به 190 گیگابایت از داده های سامسونگ را فاش کردند و متعاقباً فایل‌ها را از طریق تورنت منتشر کردند. گزارش شده است که این فایل‌ها شامل اطلاعات حساسی است که می‌تواند برای به خطر انداختن دستگاه‌های سامسونگ استفاده شود.

نشریه vx-underground که اطلاعات مربوط به بدافزارها را در سراسر وب ردیابی می‌کند، پیامی را در توییتر منتشر کرد که LAPSUS$ برای دنبال‌کنندگان خود توئیت کرده است. در این توئیت این گروه ادعا می‌کند که این هک شامل «کد منبع از هر اپلت مورد اعتماد نصب شده در تمام دستگاه‌های سامسونگ» و «کد منبع محرمانه کوالکام» است.

vx-underground

ظاهراً این نشت شامل الگوریتم‌های عملیات باز کردن قفل بیومتریک و کد منبع حساب‌های سامسونگ، یک سرویس ورود به سیستم مرتبط با دستگاه‌های تلفن همراه سامسونگ است.

گزارش شده است که هک انویدیا یک نقشه باج است و هکرها تهدید به افشای الگوریتم بای‌پس محدود کننده ماینینگ انویدیا کرده‌اند. LAPSUS$ ادعا کرد که انویدیا نیز در پاسخ، آن‌ها را هک کرده است، اما تصور می‌شود که آن‌ها هنوز یک کپی از اطلاعات محرمانه انویدیا دارند.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد توطئه اخاذی برای داده‌های سامسونگ وجود ندارد و همه فایل‌های هک به طور همزمان منتشر می‌شوند. مشخص نیست که آیا LAPSUS$  سعی کرده است سامسونگ را برای باج خواهی طعمه کند یا خیر؟

سامسونگ نیز هنوز به نقض امنیتی واکنش نشان نداده است.