Web Analytics Made Easy - Statcounter

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی + 4 مدل بهترین پروژکتور جیبی

در این مطلب به صورت کامل راهنمای انتخاب ویدئو پروژکتور جیبی را به همراه 4 مدل از بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی سال 2023 که در بازار ایران موجود هستند را ارائه کرده ایم.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی

در هنگام تماشای فیلم و سریال، هیچ چیز به اندازه یک تصویر بزرگ، لذت بخش نیست. با استفاده از ویدئو پروژکتور ها می توانید تصاویر بسیار بزرگ را در اختیار داشته باشید، البته ممکن است فکر کنید حمل و نقل ویدئو پروژکتور کمی مشکل است. اما این مشکل با ورود ویدئو پروژکتور های جیبی به بازار حل شده است. شما می توانید با خرید ویدئو پروژکتور جیبی، پروژکتور خود را همیشه همراه داشته باشید و هر زمان که به آن نیاز داشتید، به راحتی و در چندین دقیقه راه اندازی پروژکتور را انجام دهید. اگر تهیه پروژکتور جیبی را دارید، بهتر است قبل از آن راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی را مطالعه کنید و بهترین محصولات موجود در بازار را بشناسید تا از بین آنها انتخاب خود را انجام دهید. 

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی

تجربه جا به جا کردن ویدئو پروژکتور می تواند بسیار لذت بخش باشد، البته اگر در زمان خرید، به ویژگی های پروژکتور جیبی دقت کرده باشید! با اینکه ساختار ویدئو پروژکتور ها بسیار شبیه به یکدیگر است و تقریبا ویژگی های مشترکی را در بین محصولات مختلف می توان یافت کرد، اما باید راهنمای خرید پروژکتور جیبی را مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی خرید این محصولات را انجام دهید و یک محصول با کیفیت را برای سالها استفاده، انتخاب کنید. 

راهنمای انتخاب ویدئو پروژکتور جیبی

در زمان انتخاب پروژکتور جیبی، باید به ویژگی های این محصول دقت داشته باشید. اما ویژگی های اصلی ویدئو پروژکتور جیبی چیست؟ پاسخ این سوال در ادامه به صورت جامع آورده شده است. در نظر داشته باشید که در انتهای همین مطلب، بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی را نیز مطابق با ویژگی های ارائه شده، ذکر کرده ایم که می توانید برای خرید آنها را مد نظر قرار دهید. 

اندازه و وزن پروژکتور جیبی

اندازه و وزن دو مورد از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک پروژکتور جیبی هستند. ممکن است تفاوت های بزرگی نیز وجود داشته باشد. با XGIMI Mogo Pro+، ابعاد دستگاه 146 x 106 x 94 میلی‌متر و وزن آن 0.9 کیلوگرم است. در حالی که XGIMI Halo+ دارای ابعاد 172 x 114 x 145 میلی‌متر است و وزن آن 1.6 کیلوگرم است.

این مقایسه نشان می‌دهد که Mogo Pro+ سبک‌ تر و کوچک‌ تر است، بنابراین حمل آن راحت‌ تر است. اگر برنامه شما سفر زیاد با پروژکتور باشد، ممکن است منطقی تر باشد. از طرف دیگر، Halo+ بزرگتر، اگر بیشتر با ماشین می روید یا پروژکتوری می خواهید که بتوانید در خانه استفاده کنید، منطقی تر است. از آنجایی که لنز یک پروژکتور قابل حمل حساس است، به دنبال یک کیف حمل یا کیسه برای محافظت باشید.

وضوح تصویر دیتا پروژکتور جیبی

بسیاری از پروژکتورهای جیبی وضوح پایینی ارائه می کنند، گاهی اوقات حتی کمتر از استاندارد 720p HD. امروزه، دلیل بسیار کمی برای انتخاب چیزی غیر از Full HD (1920 x 1080) وجود دارد. با رزولوشن فول اچ‌دی، جزئیات تصویر را به خوبی تماشا خواهید کرد، حتی زمانی که در بزرگ‌ ترین صفحه ممکن تماشا می‌کنید. به صورت کلی وضوح تصویر یکی از ویژگی های اصلی در ویدئو پروژکتور ها می باشد که شما باید به آن دقت ویژه ای داشته باشید. 

خرید ویدئو پروژکتور

روشنایی ویدئو پروژکتور جیبی

روشنایی یک پروژکتور مشخص می کند که کجا و چه زمانی می توانید از آن استفاده کنید. به عبارت ساده تر، هر چه پروژکتور روشن تر باشد، اتاق روشن تری می توانید از آن استفاده کنید و تصویر بزرگتری دریافت کنید. برای مثال، Mogo Pro+ دارای روشنایی 300 لومن در مقایسه با 900 لومن Halo+ است. با روشنایی بالاتر، Halo+ در اتاقی با پرده های بسته به خوبی کار می کند، در حالی که برای کار Mogo Pro+ به یک منطقه تاریک تر نیاز دارید.

به صورت کلی ویدئو پروژکتور های جیبی روشنایی خیلی زیادی را ارائه نمی دهند و معمولا باید از آنها در محیط های کاملا تاریک یا محیط هایی که سطح نوری متوسط استفاده کنید. در غیر این صورت احتمالا تصاویر به خوبی مشاهده نخواهند شد. روشنایی بیشتر به این معنی است که می‌توانید در هوای گرم‌تر آن را به بیرون ببرید و از حوالی غروب نیز تصویر مورد نظر خود را  تماشا کنید. همانطور که می بینید، بین اندازه و روشنایی یک مبادله وجود دارد، بنابراین باید متعادل کنید کدام عامل برای شما مهم است.

عمر باتری پروژکتور جیبی

پروژکتورهای قابل حمل معمولاً دارای باتری هستند، بنابراین وقتی نزدیک پریز برق نیستید می توانند کار کنند. ظرفیت اعلام شده باتری را نادیده بگیرید، زیرا این چیز زیادی به شما نمی گوید: یک باتری کوچکتر در یک پروژکتور با روشنایی کمتر ممکن است بیشتر از یک باتری بزرگتر در یک پروژکتور روشن دوام بیاورد.

در عوض، به زمان اجرا نقل‌ شده نگاه کنید. به طور معمول، پروژکتورهای قابل حمل با یک بار شارژ بین دو تا چهار ساعت کار می کنند. یعنی یک فیلم معمولی (نه حماسی) یا چند قسمت از یک برنامه تلویزیونی با یک بار شارژ قابل مشاهده است.  هنگامی که از پروژکتور خود با باتری استفاده می کنید، مطمئن شوید که محتوای خود را با دقت انتخاب می کنید. و صرف نظر از عمر باتری، برای تماشای هر چیزی نیاز به اتصال به اینترنت یا محتوای آفلاین دارید.

البته بیشتر ویدئو پروژکتور های جیبی قابلیت فعالیت با پاور بانک را دارند. این یعنی می توانید با خرید یک پاور بانک پرقدرت، چندین ساعت از ویدئو پروژکتور خود استفاده کنید.

کیفیت صدای پروژکتور

بلندگوهای داخلی به این معنی است که لازم نیست بلندگوهای اضافی را با خود حمل کنید، اما همه پروژکتورهای جیبی دارای اسپیکر داخلی نیستند و برخی از محصولات نیز کیفیت خوبی ندارند. محصولاتی که دارای بلندگوهای دوگانه هستند، عملکرد بهترین را ارائه می کنند و سعی کنید تا پروژکتور هایی انتخاب کنید که خروجی بلندگوهای آن 5 وات یا بیشتر باشند. 

راهنمای انتخاب بهترین پروژکتور جیبی

همچنین به دنبال مدلی باشید که دارای بلوتوث داخلی باشد و به جای آن می توانید یک بلندگوی بلوتوث خارجی وصل کنید. به این شکل در محیط هایی که سر و صدا زیاد است، می توانید از بلندگوهای خارجی کمک بگیرید و کیفیت صدای خوبی را داشته باشید. 

ویژگی های راه اندازی

همه پروژکتورها باید به درستی پیکربندی شوند تا بهترین تصویر را دریافت کنند. دو تنظیم اصلی که باید تنظیم شوند فوکوس و کیستون هستند. فوکوس باید بر اساس میزان فاصله پروژکتور از صفحه نمایش تنظیم شود.

تصحیح کیستون برای اصلاح مشکلات شکل تصویر پروژکتور وجود دارد. اگر یک پروژکتور مستقیماً روی سطح نمایشگر قرار نگیرد (زاویه به بالا یا پایین)، آنگاه تصویر شکل ذوزنقه ای خواهد داشت که در بالا کوچکتر از پایین است. تصحیح Keystone برای این موضوع تنظیم می شود، اگرچه این یک تصحیح دیجیتالی است، بنابراین شما برخی از جزئیات را در تصویر از دست می دهید. ارزش آن را دارد که پروژکتور را تا جایی که می توانید به صورت مربع درآورید.

پروژکتورهای دارای کیستون خودکار و فوکوس خودکار این تنظیمات را در لحظه برای شما تنظیم می کنند: پروژکتورها را پایین بیاورید و آنها خودشان را تنظیم کنند. آنها همچنین دارای قابلیت اجتناب از موانع هوشمند هستند، و در عین حال از چیزهایی که در جلوی پروژکتور قرار می‌گیرند اجتناب می‌کنند، تصویری تا حد امکان بزرگ به شما می‌دهند.

برنامه ها و رابط کاربری محصولات جیبی

بسیاری از پروژکتورهای قابل حمل نسخه ای از Android یا Android TV را اجرا می کنند. این بدان معناست که می‌توانید بدون نیاز به استفاده از یک استریم خارجی، برنامه‌هایی روی پروژکتور جیبی داشته باشید.

ببینید چه پشتیبانی در دسترس است، زیرا Netflix اغلب به صورت بومی کار نمی کند، زیرا این برنامه باید توسط شرکت مورد تایید قرار گیرد. در جاهایی که Netflix کار نمی‌کند، مانند پروژکتورهای XGIMI، یک استیک استریم ایده خوبی است که توسط پورت USB استفاده می شود.

برخی از پروژکتورهای قابل حمل از نسخه های اندروید موبایل برنامه ها استفاده می کنند، به این معنی که می توانید محتوا را برای تماشا دانلود کنید. اگر پروژکتور شما این ویژگی را ارائه نمی‌کند، برای پخش جریانی محتوا باید اتصال اینترنت داشته باشید یا آن را در درایو USB برای تماشای آفلاین ارائه دهید.

بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی سال 2023

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی را ارائه کردیم. شما می توانید با استفاده از این راهنما، محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنید. اما در نظر داشته باشید که بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی را در پایین لیست کرده ایم که می توانید از این محصولات نیز تهیه کنید:

بهترین ویدئو پروژکتور جیبی

پروژکتور جیبی Anker Nebula Capsule II

 • رزولوشن: 720p
 • روشنایی: 200 ANSI لومن
 • نسبت کنتراست: فهرست نشده
 • اندازه پروجکشن: 40 تا 100 اینچ

هنگام در نظر گرفتن مینی پروژکتورها، قابل حمل بودن یکی از ملاحظات اصلی است و وقتی صحبت از آن می شود، اندازه یک قوطی نوشابه تقریباً به اندازه کوچکی است که می توانید داشته باشید. (مخصوصاً که اکثر کیف ها و کوله پشتی ها دارای جیب هایی هستند که برای حمل نوشیدنی در اندازه طراحی شده اند. موارد).

این دستگاه همه چیز مورد نیاز خود را دارد، از جمله یک بلندگوی تعبیه شده در پایه و یک فروشگاه برنامه داخلی – فقط آن را به یک شبکه Wi-Fi وصل کنید، و شما آماده هستید. این پروژکتور بر روی نرم افزار اندروید گوگل اجرا می شود، بنابراین در کنار رابط کاربری آسان می توانید برنامه هایی مانند Netflix یا Hulu را به راحتی دانلود کنید، به علاوه امتیاز اضافی دستیار داخلی گوگل را دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید آن را با استفاده از Google Assistant یا از طریق یک برنامه تلفن هوشمند یا کنترل از راه دور ارائه شده کنترل کنید.

به طور کلی، Nebula Capsule II یکی از بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی می باشد که راه حل عالی برای یک شب سینمای پاپ آپ یا حتی به عنوان یک تلویزیون اتاق خواب برای استفاده گهگاه است. این ارزان نیست، اما هر آنچه را که نیاز دارید در آن تعبیه شده است.

پروژکتور جیبی اپتما Optoma ML750ST

 • رزولوشن: 1080p
 • روشنایی: 700 ANSI لومن
 • نسبت کنتراست: 20000:1
 • اندازه پروجکشن: 16 تا 135 اینچ

وقتی در مورد مینی پروژکتورها صحبت می کنید، قطعا Optima ML 750ST به عنوان یکی از بهترین مینی پروژکتور ها وجود دارد. عکس های پروژکتور واقعاً نشان نمی دهد که این پروژکتور چقدر کوچک است. این محصول در کف دست جای می گیرد. همچنین یک پروژکتور پرتاب کوتاه است که به این معنی است که می توانید پروژکتور را نزدیک به صفحه نمایش قرار دهید و همچنان یک تصویر با اندازه کامل داشته باشید. در این حالت، شما می توانید یک تصویر 100 اینچی را از فاصله 6 فوتی دریافت کنید.

با در نظر گرفتن روشنایی 700 لومن ANSI و نسبت کنتراست 20000:1 که در این دستگاه قدرتمند به دست می آورید، اندازه آن حتی چشمگیرتر می شود. این برای کسب و کار ایده آل است زیرا به اندازه کافی برای یک اتاق کنفرانس روشن است و به اندازه کافی کوچک برای یک کیف یا کوله پشتی است. با این حال، باید مطمئن شوید که اتاق ارائه شما تا حد امکان تاریک است.

پروژکتور نیز کمی گران است. فقدان اتصال بی سیم ناامید کننده است. اما اندازه کوچک، همراه با کنتراست بالا این تصویر را به همراهی ایده آل برای ارائه های تجاری در حال حرکت تبدیل می کند.

ویدئو پروژکتور جیبی ViewSonic M1+

 • رزولوشن: 480p
 • روشنایی: 300 لومن
 • نسبت کنتراست: 120000:1
 • اندازه پروجکشن: تا 100 اینچ
ویدئو پروژکتور جیبی ViewSonic M1+

پروژکتور جیبی ViewSonic M1 به دلیل تطبیق پذیری خود، یکی از بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی این لیست است. پایه ای که در پروژکتور تعبیه شده است برای محافظت از لنز در هنگام بسته شدن به سمت بالا حرکت می کند. هنگامی که پایه باز است، می تواند پروژکتور را به جایی که باید برود هدایت کند. به طور کلی، این ورودی به دلیل ظاهر تمیز و پایه داخلی آن امتیاز بالایی برای طراحی دریافت می کند.

از جنبه منفی، تصویر با کیفیت 480p ارائه می شود و تنظیم کیستون به خوبی انجام نمی گیرد. اما M1+ دارای نسبت کنتراست شگفت‌انگیز 120000:1 و باتری بادوام است که می‌تواند تا شش ساعت زمانی که پروژکتور در حالت اکو قرار دارد کار کند. ورودی ها از microSD، USB-C، HDMI و USB-A می باشد. همچنین می تواند صدا را با جک 3.5 میلیمتری صدا، به منبع های مختلف صوتی متصل گردد.

ویدئو پروژکتور قابل حمل BenQ HT2050A

 • رزولوشن: 1080p
 • روشنایی: 2200 لومن
 • نسبت کنتراست: 15000:1
 • اندازه پروجکشن: تا 300 اینچ

استفاده از این ویدئو پروژکتور برای فیلم‌ها و ارائه‌های با کیفیت است، اما نصب یک بازی روی صفحه نمایش 300 اینچی در مرحله بعدی است. برای انجام این کار، به تاخیر ورودی کم نیاز دارید و این همان چیزی است که این پروژکتور ارائه می‌کند. اگر پروژکتور شما بیش از حد طول بکشد. برای پردازش دستوراتی که به آن می دهید، در بازی خود به خوبی عمل نخواهید کرد. BenQ HT2050A با تاخیر کم و با در نظر گرفتن گیمرها طراحی شده است.

این پروژکتور که روشنایی 2200 لومن، روشن‌ترین پروژکتور در لیست ما نیز هست، بنابراین وقتی دوستانتان پیش شما می‌آیند، مجبور نخواهید بود پرده‌ها را ببندید. همچنین نسبت کنتراست بالایی دریافت می کنید، به این معنی که نمای شما از بین نمی رود. می توانید حداکثر دو پورت HDMI، RCA، VGA و microSD را متصل کنید.

ابعاد این ویدئو پروژکتور کوچک است و شما می توانید این ویدئو پروژکتور جیبی را در یک کیف قرار دهید و با خود حمل کنید. 

جمع بندی

به صورت کلی در اینجا راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی را ارائه کرده ایم. همچنین بهترین ویدئو پروژکتور های جیبی را معرفی کردیم که می توانید خرید خود را از بین این محصولات نیز انجام دهید. در نظر داشته باشید که ویدئو پروژکتور های سایز جیبی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و در صورتی که از این محصولات استفاده می کنید، مزایای بسیار زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که قصد خرید ویدئو پروژکتور جیبی و دیگر مدل های ویدئو پروژکتور را دارید، می توانید از فروشگاه پروژکتور برتر دیدن فرمایید. فروشگاه پروژکتور برتر به صورت تخصصی در زمینه ویدئو پروژکتور و تجهیزات پروژکتور فعالیت دارد و تمام محصولات خود را با گارانتی معتبر و مهلت تست ارائه می کند.