Web Analytics Made Easy - Statcounter

احتمال دارد گوگل پیکسل 8 تا هفت سال به‌روزرسانی دریافت کند

گوگل پیکسل 8 پرو

گزارش‌ها حاکی از آن است که سری پیکسل 8 به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل متعددی دریافت خواهند کرد که برخی از آن‌ها تا هفت سال به‌روزرسانی را پیش‌بینی کرده‌اند.

گوگل در حال حاضر 5 سال به‌روزرسانی برای گوشی‌های پیکسل را ارائه می‌کند که شامل افزودن قابلیت‌های جدید، سه سال به‌روزرسانی اندروید و 2 سال آپدیت‌های امنیتی می‌شود.

با این حال گزارش‌های پیکسل 8 نشان می‌دهد که هر سه نوع به‌روزرسانی را به مدت هفت سال خواهید داشت. این میزان، از تعهد آپدیت چهارساله سامسونگ که با گلکسی S21 و زد فیلپ 3 و زد فولد 3 شروع شد، نیز فراتر می‌رود. بدون شک در صورت وقوع این اتفاق، سایر تولیدکنندگان محصولات اندرویدی نیز حرکت‌های مشابهی را انجام خواهند داد تا از این حیث عقب نمانند.

در حال حاضر تلفن‌های پیکسل مجهز به تراشه‌های کوالکام سه سال به‌روزرسانی دارند اما گوگل با معرفی پیکسل 6 و پردازنده تنسور دو سال وصله امنیتی را به این میزان اضافه کرد. با این حال، همچنان پیکسل بهترین سیاست به‌روزرسانی را در بین برندهای اندرویدی ندارد.

گوگل پیکسل ۸

اما در صورت وقوع شایعات در مورد پیکسل 8 و ۸ پرو این روند تغییر خواهد کرد، 7 هفت سال به‌روزرسانی، پیکسل را در رقابت با آیفون قرار می‌دهد.

البته سوال بزرگ این است که اندروید در سال‌های بعد چگونه عمل خواهد کرد. ما هنوز با پیکسل سری 6 مجهز به تنسور به سال سوم به‌روزرسانی هم نرسیده‌ایم. سوالاتی که مطرح می‌شود این است که عملکرد گوشی بعد از 5 سال و 7 سال چگونه است و اینکه آیا کسی واقعاً مایل است از یک گوشی اندرویدی برای چنین مدت طولانی استفاده کند؟ آن هم با فرض اینکه همه قطعات محصول سالم بمانند و به درستی به کار خود ادامه دهند.