Web Analytics Made Easy - Statcounter

سرویس ذخیره‌سازی ابری «گوگل وان» اکنون 100 میلیون مشترک دارد

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اعلام کرد سرویس ذخیره سازی ابری گوگل وان این شرکت در آستانه عبور از 100 میلیون مشترک است
گوگل وان - google one

ساندار پیچای در جریان اعلام درآمد سه ماهه چهارم 2023 آلفابت ضمن اعلام رسیدن سرویس گوگل وان به 100 میلیون مشترک اظهار داشتکه این شرکت به دنبال افزودن ویژگی‌های هوش مصنوعی به این سرویس است.

غول جستجو، سرویس گوگل وان را در سال 2018 راه‌اندازی کرد. از آن زمان این محصول تکامل یافته و به قابلیت‌های اضافی از جمله ویژگی‌های اپلیکیشن  Photos مانند پاک‌کن جادویی، نور پرتره، تاری پرتره و تغییرآسمان در تصاویر مجهز شده است.

پلن‌های اشتراک گوگل وان از 1/99 دلار در ماه شروع می‌شود که به شما 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی قابل اشتراک‌گذاری با پنج نفر و دسترسی به سرویس VPN در ایالات متحده را می‌دهد.

درآمدهای گوگل از فروش اشتراک‌های اپلیکیشن

پیچای خاطرنشان کرد که کل تجارت اشتراک گوگل (از جمله یوتیوب پریمیوم، موزیک، یوتیوب تی‌وی و گوگل وان) در مسیر صعودی قرار دارد و درآمد سالانه آن از 15 میلیارد دلار عبور کرده است. این شرکت گفت که این یک جهش 5 برابری نسبت به سال 2019 است. همچنین اضافه کرد که به دلیل عملکرد قوی سرویس‌های اشتراکی، رشد 23 درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است.

آخرین بار گوگل اشاره کرد که کاربران پولی یوتیوب 80 میلیون در نوامبر 2022 بوده است. اما از آن زمان تاکنون به روز رسانی دیگری وجود نداشته است. این شرکت اشاره کرد که YouTube Shorts توسط 2 میلیارد کاربر در هر ماه و 7 میلیارد پخش روزانه مشاهده می‌شود.

علیرغم رشد تجاری گوگل، اخراج کارکنان ادامه دارد

در اوایل این ماه، گوگل نزدیک به 1000 کارمند را در بخش هایی از جمله سخت‌افزار، مهندسی و خدمات و 100 کارمند از یوتیوب را اخراج کرد. بعداً پیچای یک یادداشت داخلی برای کارکنان ارسال و اعلام کرد که امسال جایگاه‌های شغلی بیشتری کاهش خواهد یافت.

شایان ذکر است، گوگل در انتشار درآمد خود به 182502 کارمند اشاره کرد که کمی بیشتر از 182381 کارمندی که در انتشار درآمد سه ماهه سوم گزارش کرده بود. با این حال، این تعداد به طور قابل توجهی کمتر از 190234 کارمندی است که در پایان سال 2022 داشت.

درآمد 65.5 میلیارد دلاری گوگل از تبلیغات کمتر از انتظارات 65/8 میلیارد دلاری تحلیلگران بود، علیرغم افزایش 11 درصدی سال به سال. سهام این شرکت به دلیل این عدم موفقیت 4 درصد کاهش یافت.