Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل مپ ویژگی‌های AR (واقعیت افزوده) بیشتری را ارائه خواهد کرد

گوگل اعلام کرد که از هفته آینده، قابلیت «جستجو در Live View» را که در ماه سپتامبر معرفی کرده بود، آغاز خواهد کرد، که از فناوری Live View در گوگل مپ استفاده می‌کند، اما آن را تعاملی‌تر خواهد کرد.

این ویژگی می‌تواند به شما کمک کند تا با بلند کردن گوشی خود و ضربه زدن بر روی نماد دوربین در نوار جستجو، نتایج جستجو را از بین فروشگاه‌ها و سایر مکان‌های اطراف، پیدا کنید. این نتایج همچنین با جهت‌ها و فلش‌های مبتنی بر واقعیت افزوده پوشانده شده‌اند، بنابراین به راحتی می‌بینید برای یافتن آن‌ها به کدام سمت بروید.

عرضه این قابلیت ابتدا در مکان‌های خاصی از لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو و توکیو آغاز می‌شود و در اندروید و iOS در دسترس خواهد بود. Live View همچنین با نمایش جزئیات مربوط به نقطه‌ای که در نمای واقعیت افزوده به آن نگاه می‌کنید، مانند ساعات فعالیت آن فروشگاه، میزان شلوغی آن و … آن را یک قدم پیشرفته‌تر می‌کند.

live view ar

گوگل برای کسانی که با وسایل نقلیه برقی رانندگی می‌کنند و قبلاً از گوگل مپ برای یافتن نزدیک‌ترین ایستگاه‌های شارژ استفاده می‌کردند، فیلتر جدیدی را معرفی می‌کند. با روشن بودن این فیلتر، ایستگاه‌های مجهز به شارژرهای 50 کیلووات یا بالاتر را خواهند دید. همچنین می‌توان آن‌ها را بر اساس نوع دوشاخه فیلتر کرد تا کاربر مطمئن شود که ایستگاه شارژ دارای دوشاخه‌ای است که با خودروی او سازگار است. این ویژگی در حال حاضر برای دستگاه‌های اندروید و iOS در مناطقی که امکانات شارژ خودروهای الکتریکی به آسانی در دسترس است، فعال است.

در نهایت، گوگل مپ ویژگی «مکان‌های مناسب معلولین» خود را گسترش می‌دهد، که به افراد کمک می‌کند بدانند چه زمانی آن مکان با ویلچر و بدون پله قابل دسترسی است. این ویژگی در ابتدا در سال 2020 راه اندازی شد، اما فقط به استرالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده محدود بود و اکنون این ویژگی برای کاربران سراسر جهان در اندروید و iOS در دسترس است.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است تنظیمات را در برنامه گوگل مپ روشن کنید. اگر دارای ورودی باشد که برای کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، نماد صندلی چرخدار را در نمایه کسب‌وکار می‌بینید، و اگر موقعیت مکانی در دسترس نباشد، همان نماد را با هاشور می‌بینید. همچنین می‌توانید بررسی کنید که آیا آن مکان، پارکینگ، امکانات، و صندلی‌های قابل دسترسی دارد یا خیر.

گوگل می‌گوید این ویژگی با اطلاعاتی که کسب‌وکارهای محلی در اختیارشان قرار می‌دهند و مشارکت‌های اعضای انجمن نقشه‌های گوگل ایجاد می‌شود. اگر صاحب کسب‌وکاری هستید، می‌توانید نمایه کسب‌وکار خود را به‌روزرسانی کنید تا نشان دهد آیا کسب‌وکار شما برای دسترسی مناسب است یا خیر.

مفید بودن این ویژگی فقط به کاربران ویلچر تعمیم می‌یابد، زیرا به‌طور بالقوه می‌توانید از آن برای اجتناب از پله‌ها استفاده کنید زیرا کالسکه، چمدان چرخان یا در حال استفاده از گاری هستید. صرف نظر از موارد استفاده، دیدن گوگل مپ که ویژگی‌های بیشتری را اضافه می‌کند، بسیار خوب است، درست زمانی که به نظر می‌رسید این برنامه از این مفیدتر نمی‌تواند باشد.

ما مشتاقانه منتظر انتشار کامل ویژگی Immersive View هستیم که شامل تصاویر خیابانی، ماهواره‌ای و هوایی با کیفیت بالا می‌شود. ما در حال حاضر بخشی از آن را به صورت زنده با مناظر هوایی فوتورئالیستی چندین مکان دیدنی نمادین داریم، اما زمانی که در دسترس‌تر شود، بسیار خوب خواهد بود.