Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل تاریخ پایان پشتیبانی کروم در ویندوز 7 را اعلام کرد

ویندوز 7 کروم

چکیده خبر

به نظر می‌رسد حوصله گوگل برای پشتیبانی از کروم در ویندوز 7 تمام شده است. قابل توجه افرادی که هنوز از سیستم عامل محترم مایکروسافت لذت می‌برند، محبوب‌ترین مرورگر جهان در 7 فوریه 2023 (18 بهمن‌ماه 1401) پشتیبانی خود از ویندوز 7 را پایان می‌دهد. نسخه‌های قدیمی‌تر گوگل کروم همچنان کار خواهد کرد، اما کاربران دیگر هیچ به‌روزرسانی امنیتی یا ویژگی را دریافت نخواهند کرد.

علیرغم این که ویندوز 7 در ژانویه 2020 به پایان دوره پشتیبانی طولانی مدت خود برای کاربرانی که پرداخت نمی‌کنند، رسید، برخی از افراد همچنان از سیستم عامل استفاده می‌کنند.

طبق آمار استت‌کانتر، ویندوز 7 بر روی 10٪ از تمام دستگاه‌های ویندوز سراسر جهان یعنی بیش از 100 میلیون سیستم در آخرین شمارش است، در حالی که سهم ویندوز 8.1، که در سال آینده پشتیبانی از کروم را از دست می‌دهد، تنها 2.7٪ است.

کروم 65 درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است و سهم مرورگر دوم، مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم تنها 4.3 درصد است.

گوگل قبلاً گفته بود که تا ژوئیه 2021 به پشتیبانی از کروم در ویندوز 7 ادامه می‌دهد. بعداً این مهلت را حداقل شش ماه تمدید کرد و در نوامبر اعلام کرد که پشتیبانی در 15 ژانویه 2023 به پایان می‌رسد. اکنون، به نظر می رسد گوگل تاریخ نهایی را در این تاریخ تعیین کرده است. 7 فوریه 2023، همان روزی که نسخه پایدار کروم ۱۱۰ منتشر می‌شود.

گوگل در پیام خود اشاره می‌کند که این تاریخ بسیار مهم است زیرا با پایان پشتیبانی مایکروسافت از Windows 7 ESU و Windows 8.1 پشتیبانی گسترده در 10 ژانویه 2023 مطابقت دارد.

گوگل کاربران ویندوز 7/8.1 را تشویق می‌کند که اگر می‌خواهند به استفاده ایمن از مرورگر ادامه دهند و آخرین ویژگی‌ها و رفع اشکال‌ها را در هر نسخه دریافت کنند، تا قبل از رسیدن تاریخ پایان پشتیبانی رسمی کروم، به ویندوز 10 یا 11 روی آورند،. با وجود عرضه در سال 2009، بسیاری از مردم هنوز ویندوز 7 را نسخه مورد علاقه خود از سیستم عامل می دانند (ویندوز 8/8.1 اغلب کمترین علاقه را دارد) و در حالی که بسیاری از افراد هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنند، پایان پشتیبانی از کروم نقطه عطفی دیگر در نابودی آهسته آن خواهد بود.