Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل کروم ویژگی‌های جدیدی را برای اندروید و iOS اضافه می‌کند

گوگل در به‌روزرسانی‌های اخیر به طور جدی روی مرورگر کروم خود کار می‌کند که به نظر می‌رسد مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار بگیرد. طی دو هفته گذشته، این شرکت ارتقاهایی را برای این مرورگر منتشر کرده است. امروز، یک افزوده جدید به مرورگر اعلام کرد که توانایی قفل کردن برگه‌های ناشناس در نسخه iOS مرورگر گوگل کروم است. این ویژگی در نسخه اندروید این مرورگر نیز ظاهر خواهد شد. در واقع، برخی از کاربران اندروید قبلاً این ویژگی را دارند. در صورت فعال بودن، کاربران باید از اثر انگشت خود برای بازگرداندن دسترسی به سشن مرور خصوصی (Incognito Session) خارج شده استفاده کنند. این ویژگی از مرور کاربران محافظت کرده و از باز شدن تصادفی مرور خصوصی کاربر جلوگیری می‌کند.

قفل صفحات incognito و ناشناس در مرورگر کروم

اگرچه این ویژگی در iOS و برخی از دستگاه‌های اندرویدی ظاهر شده است، اما به طور پیش‌فرض غیرفعال است. برای روشن کردن آن، کاربران باید به تنظیمات کروم > حریم خصوصی و امنیت > رفته و «قفل کردن برگه‌های ناشناس هنگام بسته شدن Chrome» را روشن کنند.

گوگل کروم در اندروید از طراحی Material You پشتیبانی خواهد کرد

قابلیت Material You یک طرح رنگ یکدست در اندروید ارائه می‌دهد و گوگل اکنون طرح Material You را برای نوار آدرس گوگل کروم در اندروید ارائه می‌دهد. این کار رنگ‌بندی پویاتری را به سیستم می آورد. وقتی کاربر روی نوار آدرس کلیک می‌کند، دیگر به عنوان یک فضای کوچک ظاهر نمی‌شود. شکل جدید کمی بزرگ‌تر و مستطیلی‌تر است، منطبق با طراحی Material You. نتایج جستجو، وب‌سایت‌ها و پیشنهادهای دیگر به صورت متن در پس‌زمینه‌های روشن/تاریک ظاهر نمی‌شوند. در عوض، هر نتیجه وب یا پیشنهاد در کارت جداگانه خود در گوگل کروم قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که نتایج کارت نسبت به بقیه قسمت‌های صفحه پس‌زمینه روشن‌تری دارد تا نتایج جستجو را برجسته‌تر کند. طرح‌های رنگی پویا به صفحات کمک می‌کنند بدون اینکه تأثیر زیادی بر نحوه نمایش متن داشته باشند و کمتر به هم ریخته به نظر برسند. 9To5Google خاطرنشان می‌کند که نوار آدرس Material You یادآور جستجوی یکپارچه Pixel Launcher است. اما این بار این طرح در گوشی‌های گلکسی سامسونگ یا سایر گوشی های اندرویدی نیز ظاهر خواهد شد.

حالت گوگل متریال یو در مرورگر کروم

ویژگی طراحی مجدد نوار آدرس Material You از طریق کانال بتا در حال آزمایش است. اکنون، این ویژگی در کانال پایدار Chrome 109 منتشر می‌شود. توجه داشته باشید که این یک به‌روزرسانی سمت سرور است و به هیچ اقدام دستی نیاز ندارد.

با عملکرد Instance Switcher دو مرورگر را در یک صفحه تقسیم شده اجرا کنید

گوگل سال گذشته قابلیت «Instance Switcher» را در نسخه بتا کروم آزمایش کرد. این ویژگی به کاربران اندروید اجازه می دهد تا صفحه نمایش را تقسیم کرده و دو مرورگر کروم را در کنار هم اجرا کنند. اکنون که گوگل این ویژگی را برای همه کاربران کروم باز کرده است، کاربران می توانند آن را در گوشی های اندرویدی خود امتحان کنند. با توجه به تست کروم Unboxed، این ویژگی در حال حاضر در نسخه کروم 108.0.5359.128 موجود است. کاربران می‌توانند در این مرورگرها به حساب‌های مختلف گوگل وارد شوند و تاریخچه‌های مرور و رمزهای عبور مختلف را نگه دارند.

حالت اینستنت سوئیچر (instant switcher)