Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل آتنتیکیتور قابلیت پشتیبان‌گیری آنلاین را اضافه کرد

با بکارگیری این قابلیت اگر گوشی خود را گم کنید، همچنان می‌توانید به کد ورود دومرحله‌ای خود در گوگل آتنتیکتور دسترسی داشته باشید
گوگل آتنتیکیتور - Google Authenticator

به‌روزرسانی جدید برنامه گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) برای اندروید و iOS پشتیبان‌گیری از کدها به صورت آنلاین و به وسیله حساب گوگل را امکان‌پذیر کرد. بدین ترتیب زمانی که گوشی جدیدی خریداری کنید، مجبور نیستید همه برنامه‌های خود را مجدداً با دستگاه جدید تأیید کنید یا کد QR را از دستگاه قبلی اسکن کنید.

اگر آخرین نسخه برنامه را دارید، برای ورود به حساب گوگل و فعال کردن همگام سازی کافی است از دستورات همگام‌سازی در اپلیکیشن پیروی کنید. البته، باید مطمئن شوید که حساب گوگل شما برای جلوگیری از سوء استفاده هکرها از ایمن است.

گوگل همچنان برای ورود بدون رمز عبور که از فناوری‌هایی مانند کلیدهای عبور استفاده می‌کند، فشار می‌آورد. با این حال، همچنین تصدیق می‌کند که مردم همچنان به کدهای یکبار مصرف تکیه می‌کنند. به‌روزرسانی این اپلیکیشن وعده می‌دهد که برخی از دردسرهای استفاده از کدها تا زمانی که قادر به انتقال به سیستم دیگری نباشید، را کاهش می‌دهد. اگر قبلاً نگران بودید که در صورت گم شدن یا دزدیده شدن تلفن شما چه اتفاقی می‌افتد، اکنون این ویژگی می‌تواند شما را به استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای تشویق کند.

البته این یک مفهوم جدیدی نیست. برنامه‌هایی مانند Microsoft Authenticator نیز دارای پشتیبان گیری ابری هستند. با این حال، بر کسی پوشیده نیست که ابزار گوگل محبوب‌تر است. همگام‌سازی ابری باید تفاوت ملموسی ایجاد کند، به‌ویژه زمانی که بسیاری از برنامه‌ها می‌توانند از Google Authenticator به عنوان جایگزینی برای رمز عبور معمولی استفاده کنند.