Web Analytics Made Easy - Statcounter

آشنایی با اجزای یونیت و رادیوگرافی

واحد درمان دندان یا یونیت ، یکی از عناصر کلیدی هر مطب دندانپزشکی است. این مجموعه تجهیزات ثابتی است که برای درمان حفره های دهان بیماران در نظر گرفته شده است. در کنار این موارد، اتوکلاو تکنوگاز میتواند انتخاب خوبی باشد. برای کار در سطح به‌روز، پیکربندی پیش‌فرض باید شامل موارد زیر باشد: صندلی بیمار، سینی ابزار (نصب شده در بالا یا پایین)، یک ماژول دستیار، یک هیدروبلاک و یک منبع نور. هر دندانپزشکی در مواردی نیاز به خدمات رادیوگرافی دارد تا مشکلات بیمار را تشخیص دهد. بیایید با این موارد بیشتر آشنا شویم.

یونیت

هر واحد درمانی دندانپزشکی باید دستکاری های زیر را تسهیل کند:

  • انجام اقدامات دندانپزشکی بستری و سرپایی؛
  • آماده سازی بافت های سخت دندان؛
  • درمان ریشه دندان؛
  • مداخله ارتودنسی

آنچه باید در مورد صندلی بیمار بدانید

زمانی که دندانپزشکان یونیت دندانپزشکی را انتخاب می کنند باید به صندلی بیمار توجه ویژه ای داشته باشند. صندلی های بیمار الکترومکانیکی و هیدرولیک از محبوب ترین ها هستند. دومی ارزان‌تر است، اما در صورت یک نقص جزئی، نشت روغن می‌تواند باعث از کار افتادن صندلی شود. صندلی‌های الکترومکانیکی گران‌تر هستند، اما طراحی آنها عملکرد راحت را حتی در زمانی که مکانیزم از کار افتاده است، فراهم می‌کند.

توجه ویژه به روکش صندلی و دوام مکانیکی و شیمیایی آن خالی از لطف نیست. صندلی باید به آرامی، نرم و بدون حرکات تکان دهنده تنظیم شود.

لوازم داخلی

توجه ویژه به روکش صندلی و دوام مکانیکی و شیمیایی آن خالی از لطف نیست. صندلی باید به آرامی، نرم و بدون حرکات تکان دهنده تنظیم شود.

اتوکلاو تکنوگاز

اتوکلاو تکنوگاز دارای طراحی کاملا ارگونومیک و زیبا می‌باشد، که از صفحه کنترل جدید با نمایشگر آبی بسیار مدرن و منحصربفردی نیز بهره می‌برد. هدف شرکت تکنو گاز، تولید دستگاه‌های انعطاف‌پذیر متناسب با نیاز هر کاربر، تسهیل عملکرد دستگاه و امکان صرفه‌جویی در وقت و هزینه است. یکی از پارامترهای بسیار مدستگاه اتوکلاو تکنوگاز نسل جدید، از شرکت تکنوگاز است که هزاران نفر از افراد حرفه‌ای و دندانپزشکان، از اتوکلاو های تکنو گاز با رضایت بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

اتوکلاو تکنوگاز مجهز به دستگاهی برای کنترل و نظارت مداوم بر چرخه عقیم‌سازی است و زمانی که هر ویژگی ناهنجار یا غیر معمولی باشد، به سرعت تشخیص می‌دهد و بلافاصله با پیغامی اپراتور را آگاه می‌کند.

ویژگی‌های اتوکلاو تکنوگاز

جنس چمبر اتوکلاو تکنوگاز از فولاد ضد زنگ می باشد. جهت ایمنی دستگاه اتوکلاو، 3 ایمنی مختلف بر روی درب (الکترومغناطیسی، الکتریکی، پویا) قرار گرفته است. اتوکلاو تکنوگاز به تمام لوازم‌های جانبی و برنامه‌های از پیش تنظیم شده مجهز شده است؛ دارا بودن چاپگر داخلی برای مستندسازی یکی از ویژگی‌های این دستگاه اتوکلاو است. این دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی مجهز به تستر سختی آب، تنظیم خودکار فشار هوای محیط و سیستم عیب‌یابی خودکار می‌باشد.

سیکل‌های کاری

اتوکلاو دندانپزشکی ایتالیایی تکنوگاز، دارای 8 سیکل می‌باشد. این دستگاه استریل‌کننده همچنین دارای سیکل فلاش سریع (Fast) و سیکل‌های سلف تست (Vacum, Helix, Bowie & Dick) می‌باشد. امکان آبگیری بصورت دستی، اتوماتیک و اتصال مستقیم به آب شهر از طریق دیونایزر وجود دارد.

بعد از اینکه اتوکلاو کاملاً بارگیری شد و درب آن بسته شد، مقداری هوا درون اتوکلاو گرفتار می‌شود؛ این هوا به دلیل خاصیت ارتجاعی، کاملاً با بخار تولید شده توسط چرخه متفاوت است و با آن ادغام نمی‌شود، این بدان معنی است که حباب‌های هوا باقی می‌مانند (یعنی دمای آنها تغییر نخواهد کرد) و آنها در واقع می‌توانند ایمن‌سازی و چرخه استریل را به خطر بیاندازند. اتوکلاو تکنوگاز در نوع 18 لیتری و 24 لیتر، با داشتن یک سیستم برای خارج کردن این حباب‌ها، استریل کردن را با کیفیت بالا ادامه می‌دهد. هم برای خرید اتوکلاو دندانپزشکی، حجم محفظه‌ی آن است. اتوکلاو تکنوگاز دارای ظرفیت 18 و 24 لیتر می‌باشد.

رادیوگرافی

رادیوگرافی یک تکنیک تصویربرداری است که برای تهیه تصاویری از بافت ها، اندام ها و استخوان های داخل بدن انسان استفاده می شود. دو نوع رادیوگرافی وجود دارد: تشخیصی و درمانی. یک رادیوگرافی تشخیصی از داخل بدن بیماران برای تشخیص آسیب، بیماری و بیماری عکس می گیرد. یک رادیوگراف درمانی یک متخصص بهداشتی است که آموزش های خاصی را گذرانده است تا بتواند رادیوتراپی را برای بیماران تحت درمان سرطان انجام دهد. یک رادیولوژیست نیز نباید به عنوان یک رادیولوژیست اشتباه گرفته شود، زیرا اگرچه آنها از نزدیک با هم کار می کنند، اما پزشکان متفاوتی هستند. برای اطلاع از قیمت آر وی جی کلیک کنید.

تکنسین های رادیولوژی

طبق گفته انجمن متخصصان رادیولوژی آمریکا (ASRT)، یک متخصص رادیولوژی بخشی از یک تیم پرسنل پزشکی است که مسئول گرفتن تصاویر تشخیصی و انجام درمان های پرتودرمانی است. این متخصصان در تعدادی از زمینه های اصلی که برای رادیوگرافی مهم هستند، آموزش دیده اند، از جمله موارد زیر:

  • موقعیت یابی بیمار
  • آناتومی
  • پروتکل های تجهیزات
  • ایمنی در برابر اشعه
  • حفاظت در برابر اشعه
  • مراقبت از بیمار

رادیولوژیست ها

بخش مهم دیگر تیم پرسنل پزشکی رادیوگرافی، رادیولوژیست است. رادیولوژیست یک پزشک پزشکی است و معمولاً در بخش تصویربرداری تشخیصی کار می کند. بسیاری از رادیولوژیست ها در زیر تخصص های رادیوگرافی تخصص دارند.

اگر شما به خرید اتوکلاو تکنوگاز یا دیگر برندها علاقه دارید، یا به دنبال خرید یونیت دندانپزشکی مناسب هستید، حتما سری به وب سایت dentyshine.com بزنید و از محصولات آنها در زمینه دندانپزشکی دیدن نمایید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.