Web Analytics Made Easy - Statcounter

آلمان تجهیزات هواوی و زد تی ای را در شبکه 5G ممنوع خواهد کرد

ممنوعیت هواوی از سوی آلمان - germany banned hauwei

دولت آلمان در حال بررسی ممنوعیت تجهیزات فروشندگان چینی هواوی و ZTE در بخش‌هایی از شبکه 5G خود است. بر اساس گزارشی در روزنامه آلمانی Zeit که به نقل از منابع دولتی منتشر شده است، این ممنوعیت می‌تواند شامل حذف تجهیزات موجود در حال حاضر نصب شده باشد. بریتانیا نیز زمانی که هواوی را در سال 2020 تحریم کرد با مسئله مشابهی روبرو شد.

رویکرد آلمان در قبال فناوری چین در حال تغییر است

آلمان قبلاً تجهیزات فروشندگان مخابراتی چینی را بر اساس رویکرد «مورد به مورد» تأیید کرده بود و حتی ماه گذشته به آخرین کیت 5G شرکت ZTE مهر تأیید برای استفاده را داد.

آلمان در دسامبر 2022 نیز اعلام کرده بود که به دنبال اعمال تحریم برای هواوی نیست. با این حال، روزنامه Zeit اکنون گزارش می‌دهد که دولت آلمان در حال ارزیابی مجدد روابط خود با چین است.

شرکت‌های چینی این بار هم متهم به داشتن روابط نزدیک با دولت چین و ایجاد تهدید برای امنیت ملی یک کشور غربی شده‌اند.

هواوی و زد تی ای بارها این ادعاها را رد کرده‌اند و گفته اند که ادعاهای اروپا و امریکا برای حمایت از بیزنس شرکت‌های غیرچینی است.

اگر آلمان هواوی و زد تی ای را از بخش‌هایی از شبکه 5G خود منع کند، از سیاست ایالات متحده، بریتانیا، سوئد، استرالیا و کانادا پیروی خواهد کرد.

ایالات متحده اواخر سال میلادی گذشته پس از سال‌ها محدودیت‌های شدید بر روی این دو شرکت، ممنوعیت کامل فروش هر دو فروشنده را در کشور اعمال کرد و اعلام کرد که این دو شرکت «خطری غیرقابل قبول» برای امنیت ملی هستند.

بیشتر شبکه 5G آلمان، از تجهیزات هواوی تشکیل شده است

با این حال آلمان در حال حاضر به تجهیزات 5G هوآوی متکی است، گزارش Strand Consult در سال گذشته نشان می‌دهد که این فروشنده 59 درصد از شبکه رادیویی 5G آلمان را به خود اختصاص داده است، که حتی از دوره 4G که 57 درصد بود، دو درصد بیشتر است.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما