Web Analytics Made Easy - Statcounter

سوالات متداول درباره خرید نهال بادام که پاسخ آنها برای باغداران مهم است

اگر جزو متقاضیان خرید نهال بادام هستید و سوالاتی را در ذهن دارید، به شما این خبر خوب را می دهیم که در جای درستی قرار گرفته اید. ممکن است با یک گشت و گذار ساده در دنیای اینترنت و بررسی وب‌سایت‌های مختلف بتوانید پاسخ سوالات و پرسش های خود را پیدا کنید، اما اگر یک مرجع در اختیار داشته باشید کارتان راحت تر خواهد بود. فرض می کنیم شما یک باغدار هستید و به دنبال بهترین ارقام نهال بادام برای خرید می گردید؛ در جایی دیگر، تصور می کنیم هنوز وارد فعالیت باغداری نشده اید اما میخواهید باغ بادام احداث کنید؛ پس سوالات زیادی در ذهن تان نقش می بندد.

با این مقدمه می خواهیم به اهمیت پرسش و پاسخ درباره خرید نهال بادام اشاره کنیم و بگوییم که پاسخ دادن به سوالاتی که برای تمام باغداران مطرح می شود، آنها را به مسیر درست پرورش بادام مرغوب و باکیفیت هدایت می کند. در حال حاضر، شهرهای مختلف ایران دارای باغ های بادام زیادی هستند که بنا بر نوع رقم بادام که پرورش داده می شود، درآمدهای متغیری دارند. به کارگیری فناوری های جدید برای نگهداری از باغ بادام به نفع باغداران خواهد بود، اما باید دانست که آیا این روش ها از نظر هزینه ها مقرون به صرفه است یا خیر.

نکته مهم دیگر که در همین ابتدا باید به آن اشاره کنیم، توجه به مراحل صفر تا صد کاشت نهال بادام در باغ است. این کار مستلزم آماده سازی شرایط باغ بادام می باشد. شما به عنوان باغدار، هر کدام از ارقام نهال بادام را که بخرید، بر همان اساس باید شرایط خاک را فراهم کنید؛ نهال ها را بکارید؛ آبیاری کنید؛ و کوددهی را انجام دهید.

وقتی نهال های بادام به بار می نشینند، باید میوه ها را برداشت کنید و مجدداً شرایط باغ را برای باردهی سال بعد آماده سازید. در طول رشد نهال ها و باردهی، توجه به آفت های گیاهی و بیماری ها از برنامه های ضروری به شمار می روند.

می ‌دانیم که سوالات زیادی درباره کاشت، داشت و برداشت بادام مطرح می باشد که پرداختن به همه آنها از حوصله یک مطلب خارج است؛ اما تصمیم داریم در این بحث به مهمترین سوالات متداول درباره خرید نهال بادام اشاره‌ای داشته باشیم. در هر گروه از سرمایه گذاران باغ بادام که هستید، این سوالات برای تان راهگشا و مفید خواهد بود.

۱۰ تا از سوالات متداول که باید برای خرید نهال بادام بپرسید

سوال اول: بهترین ارقام نهال بادام برای خرید کدام موارد هستند؟

انتخاب بهترین ارقام نهال بادام برای خرید به عوامل مختلفی بستگی دارد. اول آنکه شرایط آب و هوایی باغ بادام را باید در نظر بگیرید. دوم، شرایط خاک باغ و دسترسی به منابع آبی مهم است. اینکه شما چگونه می خواهید نهال های بادام یا آبیاری کنید، اهمیت دارد. مثلاً اگر باغ بادام شما در منطقه ای قرار دارد که بارندگی کافی رخ می دهد، خرید نهال بادام دیمی برای تان مناسب تر است.

اگر شرایط آب و هوایی باغ بادام شما سردسیر، کوهستانی، پر باران و یخبندان است و سرمای زودرس را تجربه می کنید، پس خرید نهال بادام اصلاح شده و برخی از ارقام نهال بادام خوشه ای را به شما پیشنهاد می دهیم. هر کدام از نهال های بادام کاغذی و نیمه کاغذی، نهال اصلاح شده و نهال خوشه ای دارای ارقام مختلف هستند که شرایط و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

سوال دوم: بهترین ارقام نهال بادام برای آب و هوای سردسیر چیست؟

از انواع ارقام نهال بادام می توانید رقم هاینهال بادام اصلاح شده و نهال بادام کاغذی را برای شرایط سردسیر انتخاب کنید. البته این یک دسته بندی کلی است. از میان زیرشاخه‌های هر دو گروه نهال بادام، نهال های زیر را می توانید در اقلیم سردسیر و کوهستانی و نواحی که سرمای بهاره را تجربه می کنند بکارید:

نهال بادام نون پاریل نهال بادام سوپرنوانهال بادام مامایینهال بادام تونونهال بادام آذر

این نهال ها به گروه نهال های اصلاح شده، نهال بادام خوشه ای و برخی از آنها به نهال بادام کاغذی و نهال بادام دیمی تعلق دارند. به نهال های بادام که در شرایط سردسیر به خوبی رشد می کنند، نهال بادام دیرگل گفته می شود.

سوال سوم: شرایط آبیاری درختان بادام چگونه است؟

نحوه آبیاری نهال های بادام در شرایط آب و هوایی مختلف در مناطق متفاوت با هم فرق دارد. روش های جدید آبیاری باغ بادام شامل آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره ای است که مقرون به صرفه است و در مصرف آب صرفه جویی می کند. وقتی شما هر یک از نهال های بادام را می‌خرید، کارشناسان نهالستان، اطلاعات لازم را در این باره به شما خواهند داد. نیاز آبی نهال های بادام در فصل های مختلف، متفاوت است. به طور کلی نیاز آبی درختان بادام در فصل پاییز، کمتر از سایر فصل ها می باشد.

از طرف دیگر، آبیاری نهال های بادام در فصل زمستان، بسیار کم است؛ اما اگر بارندگی کم اتفاق بیفتد، نیاز است که در هر ماه یکبار، نهال ها را آبیاری کنید. مهمترین فصل آبیاری درختان بادام، در بهار و تابستان است؛ یعنی زمانی که بارندگی کمتر اتفاق می افتد. سعی کنید هر کدام از ارقام نهال بادام را طبق دستورالعمل خاص خودش آبیاری کنید تا از آسیب رساندن به آنها جلوگیری شود.

سوال چهارم: میزان باردهی نهال های بادام چقدر است؟

میزان باردهی هر کدام از درختان بادام، بسته به رقم آن متفاوت است. مثلاً ممکن است از هر درخت بادام از ارقام بادام کاغذی، محصول کمتری به دست بیاورید. این در حالیست که باردهی نهال بادام خوشه ای، چندین برابر بیشتر است. عوامل مختلفی از جمله بارندگی، شرایط آب و هوایی، سرما و یخبندان، مقدار آبیاری، آفت ها و بیماری های گیاهی در باردهی نهال ها و درختان بادام در دوران بلوغ تاثیر دارند. با کنترل باغ بادام می ‌توانید باردهی را به حداکثر برسانید.

سوال پنجم: بهترین کود برای نهال بادام کیست؟

می دانیم که کوددهی برای رشد بهتر درختان اهمیت زیادی دارد. کودهای شیمیایی و کودهای حیوانی منابع مغذی را در اختیار ریشه گیاهان قرار می دهند. کوددهی نهال های بادام با توجه به سن نهال ها و فصل سال و اندازه درخت بادام تنظیم می شود. مهمترین کودهای مورد نیاز درختان بادام شامل کود پتاسیم، کود فسفر، کود نیتروژن، کود سولفات آهن و کودهای کمپوست هستند.

سوال ششم: قیمت خرید نهال بادام چقدر است؟

عوامل مختلفی در قیمت خرید نهال بادام دخالت دارند. این عوامل عبارتند: از نوع ارقام نهال بادام؛ تعداد نهال هایی که می خرید؛ حجم خرید و فروش نهال در بازار؛ و قیمت روز انواع نهال بر اساس تغییرات قیمت ارز.

سوال هفتم: چه زمانی لازم است نهال های بادام را سمپاشی کنیم؟

به طور کلی، درختان بادام که سالم باشند چندان نیازی به سمپاشی ندارند؛ مگر آن که علائمی از بیماری های گیاه یا آفت ها را روی قسمت های مختلف درخت بادام مشاهده کنید. مثلاً اگر شپشک ها به درخت حمله کنند، یا بیماری های گیاهی برگ درختان را درگیر کند، یا کرم طوقه و ریشه، درختان را مبتلا کند، آنگاه استفاده از سموم شیمیایی مناسب، الزامی خواهد بود. شرایط استفاده از سموم در هر فصل سال متفاوت است. بهتر است این کار را در کنار کارشناس باغداری پیگیری کنید تا از آسیب رساندن به درختان بادام جلوگیری شود.

سوال هشتم: فاصله استاندارد کاشت نهال بادام از یکدیگر در باغ چقدر است؟

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده فاصله استاندارد برای کاشت نهال های بادام از یکدیگر، ۴ در ۴ متر می باشد. اگر احتمال می دهید درختان بادام در آینده رشد زیادی دارند و فضای بیشتری را نیاز دارید، فاصله های ۵ متری ۶ متری و ۷ متری را هم می توانید انتخاب کنید. فاصله ها باید به گونه‌ای باشد که در عملکرد متداول گیاه اختلالی ایجاد نکند.

سوال نهم: کدام نهال بادام سود آورتر است؟

ارقام نهال بادام که میوه های بیشتری تولید می کنند و مرغوب تر هستند، قطعاً سود بیشتری را برای باغدار حاصل خواهند کرد. نهال بادام کاغذی، نهال بادام خوشه ای، نهال بادام سنگی، نهال بادام اصلاح شده، هرکدام باردهی عالی دارند، اما نهال های خوشه‌ای نسبت به سایر ارقام ذکر شده، بادام بیشتری تولید می کنند.

سوال دهم: یک نهالستان معتبر چه خدماتی را برای خرید نهال بادام ارائه می دهد؟

تمام سوالاتی که در فوق آن‌ها را بررسی کردیم و پاسخ دادیم برای خرید نهال بادام مهم هستند، اما سوال دهم اهمیت بیشتری دارد و چه بسا بسیاری از باغداران در درجه اول آن را از کارشناس نهالستان می پرسند. اگر شما باغدار هستید قطعاً می خواهید بدانید که نهالستانی که برای خرید نهال بادام انتخاب کرده اید، چه خدماتی را به شما ارائه می دهد.

داشتن تجربه و تخصص چند ساله در حوزه پرورش نهال بادام، و خرید و فروش، نشان دهنده شهرت و اعتبار یک نهالستان است. هنگام خرید نهال های بادام این موضوع را بررسی کنید. از دیگر خدماتی که یک نهالستان مجوز دار و مورد تایید جهاد کشاورزی ارائه می دهد، مشاوره خرید نهال، مشاوره مراقبت از نهال ها و رسیدگی به وضعیت کاشت نهال ها می باشد. فراهم کردن شرایط مناسب حمل و نقل نهال ها نیز جزو وظایف کارشناسان نهالستان است.

نهال بادام با کیفیت را از کجا بخریم؟

خرید نهال بادام پر بازده و با کیفیت از نهالستان پالیز بهترین انتخاب برای باغدارانی است که به بازدهی و سود بیشتر فکر می کنند. کارشناسان و مهندسان با تجربه در پالیز نهال، مرجع پرورش و تولید نهال های میوه، بر اساس جدیدترین فناوری های کشاورزی و باغداری نهال های با کیفیت را ارائه می دهند. باغ بادام شما در هر منطقه آب و هوایی که قرار داشته باشد، انتخاب‌های متنوعی پیش رویتان است تا نهال بادام پر بازده را بخرید. مشاوران باغداری به شما کمک می کنند، نهال بادام مناسب و سازگار با منطقه خودتان را راحت تر و سریع تر پیدا کنید.

برای استعلام قیمت روز نهال بادام و ثبت سفارش خرید عمده نهال، کافیست با نهالستان پالیز تماس بگیرید. همه نهال های بادام در این مجموعه شناسنامه دار و مجوزدار هستند و گواهی سلامت دارند و به تایید جهاد کشاورزی رسیده ‌اند. امکان خرید ارقام مختلف نهال بادام خوشه ای، نهال بادام اصلاح شده، نهال بادام کاغذی، نهال بادام دیمی و نهال بادام سنگی در تعداد دلخواه مشتری وجود دارد.

ثبت سفارش برای تمام شهرهای ایران امکان پذیر است. نهال ها در سلامت کامل به باغدار تحویل داده می شوند. همین حالا می توانید با مجموعه نهالستان پالیز تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

برای خرید عمده نهال بادام شناسنامه دار و ثبت سفارش می‌توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس https://paliznahal.ir/  مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر :آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه :آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.