Web Analytics Made Easy - Statcounter

نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری قطب مراکز داده به زودی برگزار می‌شود

علی‌اصغر انصاری، معاون وزیر ارتباطات از برگزاری نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری قطب مراکز داده در روز‌های آتی خبر داد

نخستین جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس «فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور» به ریاست علی اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات برگزار شد.

چهار قطب مراکز داده در اصفهان، مشهد، منطقه پیام و شیراز احداث خواهند شد

انصاری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پروژه‌های بزرگی که در راستای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات است را ایجاد و بهره برداری از قطب مراکز داده دانست و گفت: طبق مطالعات ما در وزارت ارتباطات، شهر‌های اصفهان، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز و در ادامه شهر شیراز به عنوان مراکز احداث قطب‌های داده تعریف شده‌اند و این موضوع به تایید شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات نیز رسیده است که باید با مشارکت بخش خصوصی احداث شوند.

وی افزود: برای تسهیل مشارکت بخش خصوصی مناطقی که در اختیار وزارت ارتباطات بود برای احداث این قطب‌های مراکز داده اختصاص یافت و بعضی از موانع همچون تامین برق آن‌ها نیز برطرف شد.

نخستین کنفرانس سرمایه‌گذاری قطب مراکز داده با مشارکت بخش خصوصی برگزار می‌شود

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در مناطق مشخص شده با اطلاق پارک فاوا به گونه‌ای عمل می‌کنیم تا از مزیت‌های آن در احداث قطب‌های مرکز داده بهره ببریم، اعلام کرد: در روز‌های آتی نخستین کنفرانس سرمایه گذاری قطب مراکز داده با مشارکت بخش خصوصی در اصفهان برگزار می‌شود و لازم بود با حضور کسانی‌که می‌توانند ما را در تبیین فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و مشوق‌های سرمایه گذاری در روز برگزاری کنفرانس کمک کنند، جلسه‌ای برگزار کنیم.

انصاری با ابراز رضایت از برگزاری این جلسه خاطرنشان کرد: دوستان کمک کردند تا محتوای کنفرانس را مدون کنیم تا در چارچوب قوانین و ظرفیت‌های موجود اسناد و فراخوان‌های لازم برای سرمایه گذاری در سال جاری آماده و منتشر شود.

جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس در معاونت راهبردی وزارت برگزار شد

بنابر این گزارش، در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس فرصت‌های سرمایه گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور که در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات برگزار شد، نمایندگانی از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اصفهان، کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و ستاد توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد، وزارت نیرو و مجموعه‌هایی از وزارت ارتباطات از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت، معاونت توسعه و سرمایه‌گذاری، پارک فاوا، سازمان فناوری اطلاعات و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان حضور داشتند.

از جمله موارد مطرح شده در این جلسه موضوعاتی، چون تامین برق، بهره برداری از زمین، ارتباطات مخابراتی، تسهیلات و مجوز‌های احداث قطب‌های مرکز داده در فولادشهر، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام بود.