Web Analytics Made Easy - Statcounter

ایلان ماسک: هرگز به مردم سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را پیشنهاد نکرده‌ام

با توجه به اینکه در حال حاضر کل بازار ارزهای دیجیتال مختل شده است و شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال با ضررهای سنگینی مواجه شده‌اند، به نظر می‌رسید ایلان ماسک در اظهارات اخیر خود با اندکی تأسف از این موضوع نشان دهد. به هر حال، ماسک یکی از طرفداران بزرگ ارزهای دیجیتال به نظر می‌آید، اینطور نیست؟

ایلان ماسک در جریان حضور مجازی خود در مجمع اقتصادی قطر پس از اینکه از او در مورد وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال پرسیده شد، به جمعیت گفت: «من هرگز نگفته‌ام که مردم باید روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند!»

او ادامه داد: « تسلا، اسپیس ایکس، من و همه ما مقداری بیت کوین خریدیم، اما این درصد کمی از کل دارایی‌های نقدی ماست.»

به نظر می‌رسد این از نظر لغوی درست باشد و ماسک هرگز کلمات «مردم باید در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند» یا هر نوع توصیه سرمایه گذاری مستقیم مشابهی در مورد ارزهای دیجیتال به زبان نیاورده است.

بنابراین، مردم از کدام گفته‌های ایلان ماسک، کجا ایده سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را پیدا می‌کنند؟

ماسک مطمئناً در طول سال‌ها در مورد ارزهای دیجیتال حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است و برخی از آن‌ها کاملاً تبلیغاتی بوده‌اند، به طوری که به راحتی می‌توان دید که ماسک در حال ارائه مشاوره سرمایه‌گذاری است یا حداقل به شدت به چنین چیزی اشاره می‌کند.

اکثر افرادی که به ایلان ماسک علاقه‌مند هستند، سخنان او را در توییتر دنبال می‌کنند، جایی که او یکی از کاربران برتر این پلتفرم است و توسط نزدیک 100 میلیون فالوئر پیگیری می‌شود. در اینجا مجموعه‌ای از مواردی است که ماسک در مورد ارزهای دیجیتال در توییتر گفته است:

بیایید با زمانی شروع کنیم که ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت او، تسلا، شروع به پذیرش بیت کوین برای خرید خودرو خواهد کرد. با توجه به اینکه باید قبل از اینکه بیت کوین را در تسلا خرج کنید، باید آن را بخرید، به نظر این موضوع تبلیغاتی برای بیت کوین است.

پیشنهاد خرید تسلا با بیت کوین

ماسک بعداً مسیر خود را تغییر داد و خرید وسایل نقلیه از طریق بیت‌کوین را به دلیل هزینه‌های زیست‌محیطی منفی که ظاهراً بعداً برای او توضیح داده شد، به حالت تعلیق درآورد.

اعتقاد ایلان ماسک به کریپتو

اما، ماسک احساس کرد که نیاز به تکرار این موضوع دارد که پس از تصمیمش برای تعلیق خرید تسلا با بیت کوین، هنوز چقدر به ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد.

و البته، تسلا تنها شرکت ایلان ماسک نیست که ارزهای دیجیتال را تبلیغ می‌کند.

ماسک قبلاً اعلام کرده بود که اسپیس ایکس قصد دارد ماهواره‌ای را که به معنای واقعی کلمه از ارز دیجیتال الهام گرفته شده از میم، دوج کوین نامگذاری شده است، پرتاب کند. همچنین قرار بود هزینه این «ماموریت» با دوج کوین پرداخت شود و همچنین با تبدیل دوج کوین به “اولین رمزارز در فضا” تاریخ ساز شود.

اسپیس ایکس و دوج کوین

وقتی صحبت از دوج کوین شد، واضح است که این توکن رمزارز مورد علاقه ایلان ماسک است، زیرا او بیش از هر ارز دیجیتال دیگری آن را ذکر کرده است.

در اینجا ماسک دوج کوین را به عنوان “ارز دیجتال مردم” نامگذاری می‌کند.

در اینجا ماسک از توسعه‌دهندگان درخواست می‌کند تا به توسعه دوج کوین کمک کنند.

ین همان ایلان ماسک است که می‌گوید «اگر مک‌دونالد دوج‌کوین را بپذیرد، یک وعده غذایی شاد در تلویزیون می‌خورم.» باز هم، مردم برای استفاده از آن باید دوج کوین را خریداری کنند!

همچنین او در طول سقوط بزرگ کریپتو در Saturday Night Live ظاهر شد و با گفته‌هایش دوج کوین را به حدود ۵ سنت کاهش داد.

من به حمایت از دوج کوین ادامه خواهم داد!

اشاره‌های عجیب و غریب و نه چندان ظریفی از ایلان ماسک به میم‌کوین‌هایی مانند بی بی دوج و شیبا اینو وجود دارد.

همچنین به نظر می‌رسد ماسک کریپتو را رقیب مستقیم ارزهای فیات و نه فقط یک وسیله سرمایه‌گذاری می‌داند.

اگر منصف باشیم، ماسک اعتراف کرده است که چیزهای بهتری برای سرمایه‌گذاری وجود دارد … اما بار دیگر احساس کرد که نیاز به اشتراک گذاشتن این موضوع دارد که او همچنان روی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و دوج کوین خوش بین است.

اما بله، پس از بررسی تاریخچه توییتر ماسک، به نظر می‌رسد که او درست می‌گوید. او هرگز علیرغم توییت‌های حمایتی بسیارش مستقیماً به مردم نگفته است که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

بنابراین، همانطور که ایلان ماسک می‌گوید، به یاد داشته باشید: «ارز دیجیتال امیدوارکننده است، اما لطفاً با احتیاط سرمایه‌گذاری کنید!»