Web Analytics Made Easy - Statcounter

یوبی‌سافت: انتقاد ایلان ماسک از بازی «اساسینز کرید: سایه‌ها» نفرت‌پراکنی است

ایلان ماسک - اساسینز کرید سایه ها - یوبیسافت
ایلان ماسک نسبت به سامورایی سیاه‌پوست در بازی انتقاد دارد

یوبی‌سافت به انتقاد ایلان ماسک از بازی «اساسینز کرید: سایه‌ها (Assassin’s Creed Shadows)» پاسخ داد. ایلان ماسک در توییتی اشاره کرد که تمرکز بازی بر تنوع‌طلبی، به ویژه استفاده از کاراکتری به نام یاسوکه، شخصیت اصلی سامورایی که یک آفریقایی سیاه‌پوست است، آن را خراب خواهد کرد. یکی از مدیران یوبی‌سافت نظرات ماسک را نفرت‌پراکنانه و غیرضروری خواند.

اختلاف نظر زمانی آغاز شد که بازی Assassin’s Creed Shadows در ماه قبل معرفی شد. این بازی دارای دو شخصیت قابل بازی است: یک شینوبی ژاپنی به نام نائو و یک سامورایی سیاه‌پوست به نام یاسوکه!

بسیاری از کاربران با دیدن این شخصیت احساس کردند که حضور یاسوکه در این بازی سیاسی‌کاری است. ایلان ماسک نیز به این گروه پیوست و در پاسخ به یک توییت انتقادی درباره یاسوکه، توییت کرد «DEI هنر را نابود می‌کند.»

DEI مخفف «تنوع، برابری و شمول (به انگلیسی: Diversity, Equity, and Inclusion)» است. این اصطلاح به مجموعه‌ای از اقدامات و سیاست‌ها اشاره دارد که به منظور ایجاد محیطی فراگیر برای همه افراد، صرف نظر از پیشینه، هویت یا ویژگی‌های شخصی آن‌ها، انجام می‌شود. زیاده‌روی در این سیاست‌ها در عرصه سینما و گیم، اعتراض‌های بسیاری از کاربران را به همراه داشته است.

یاسوکه - شخصیت بازی اساسینز کرید سایه‌ها (شدوز)
یاسوکه، کاراکتر جنجالی بازی اساسینز کرید

مارک-آلکسیس کوت، مدیر تولید مجموعه اساسینز کرید، با ایلان ماسک مخالف است. او گفت که بحث با ماسک باعث تغییر نظر کسی نمی‌شود. کوت می‌گوید که حضور یاسوکه نتیجه‌ای طبیعی از توسعه بازی بوده است. توسعه‌دهندگان هنگام انتخاب محیط بازی، دوره فئودالی ژاپن را انتخاب کردند. سپس آن‌ها می‌خواستند انواع شخصیت‌هایی را انتخاب کنند که با آن دوره مطابقت داشته باشند و در نهایت روی یک شینوبی و یک سامورایی تمرکز کردند.

با تحقیق در مورد آن دوره، توسعه‌دهندگان دائماً با یاسوکه برخورد می‌کردند. به گفته آن‌ها او یک شخصیت تاریخی واقعی بود که در راز و رمز پنهان شده بود، اما به اندازه‌ای مستند شده بود که مهم باشد. یوبی‌سافت چنان تحت تأثیر داستان یاسوکه قرار گرفت که او را به یک شخصیت قابل بازی تبدیل کرد. کوت این ادعا را که حضور یاسوکه صرفاً برای رسیدن به تنوع‌بخشی به بازی است رد کرد. او مردم را تشویق کرد که قبل از قضاوت، بازی را انجام دهند.

با وجود انتقادهای گسترده در پلتفرم‌های آنلاین، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که گیمرها از این بازی دلسرد شده باشند. گزارش‌ها حاکی از آن است که «اساسینز کرید سایه‌ها» پیش‌فروش خوبی داشته است و برخی از نسخه‌های ویژه آن از قبل در برخی مناطق به طور کامل به فروش رفته‌اند.