Web Analytics Made Easy - Statcounter

رئیس جمهور السالوادور: صبور باشید و به بیت کوین اعتماد کنید

بیت کوین برای اولین بار از دسامبر 2020 به زیر 20000 دلار رسید. نجیب ابوکیله رئیس جمهور السالوادور در واکنش به این موضوع سرمایه‌گذاران را به آرامش دعوت کرد.
رئیس جمهور السالوادور، نجیب ابوکیله

شب گذشته، بیت کوین یکی از مهم‌ترین سطوح قیمتی خود را شکست و به زیر 19783 دلار یعنی سقف قیمت در دسامبر 2017 سقوط کرد. به خاطر ریزش بی‌وقفه ارزش بیت کوین، وحشت در سرتاسر بازار کریپتو گسترش یافته است و سرمایه‌گذاران بلند مدت را بابت شرایط اخیر پریشان کرده است.

نجیب ابوکیله: صبور باشید، سرمایه‌گذاری شما امن است

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور در پیامی در توییتر نوشت:«من می‌بینم که برخی از مردم به شدت مضطرب و نگران قیمت بازار بیت کوین هستند. توصیه من این است که از نگاه کردن به نمودار دست بردارید و از زندگی لذت ببرید. اگر در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده باشید، سرمایه‌گذاری شما امن است و ارزش آن پس از اتمام بازار نزولی به شدت افزایش خواهد یافت. صبر کلید ماجراست.»

ارزش سرمایه‌گذاری‌های بیت کوین السالوادور در حال حاضر بیش از 50 درصد کاهش یافته است. این کشور آمریکای لاتین خرید بیت کوین را در آگوست 2020 آغاز کرد و تاکنون بیش از 2300 بیت کوین به عنوان بخشی از خزانه داری خود جمع‌آوری کرده است. آخرین خرید بیت کوین این کشور حدود دو ماه قبل در اوایل ماه مه 2022 بود.

منتقد مشهور بیت کوین: صنعت کریپتو مرده است!

پیتر شیف، منتقد مشهور بیت کوین، با ریزش شدید بازار، انتقادات خود از بیت کوین و ارزهای دیجیتال را افزایش داد. بلافاصله پس از انتشار داده‌های تورم ایالات متحده در 11 ژوئن، شیف پیش‌بینی کرده بود که شاخص توتال بازار کریپتو به زیر 800 میلیارد دلار کاهش می‌یابد و این دقیقاً همان چیزی است که در طول هفته گذشته اتفاق افتاد.

پیتر شیف، تحلیلگر اقتصادی و منتقد ارز دیجیتال
پیتر شیف

شیف در یکی از آخرین توییت‌های خود اظهارنظر جسورانه‌ای مبنی بر مرده بودن بازار ارزهای دیجیتال کرد. منتقد بیت کوین در این شبکه اجتماعی نوشت: «بسیاری از افراد در صنعت کریپتو می‌گویند که این سقوط یک سیر طبیعی و سالم است. من هم موافقم که سالم است، اما نه برای کریپتو! صنعت کریپتویی که ما می‌شناختیم مرده که این موضوع برای اقتصاد جهان بسیار مفید است! اگر هم کریپتو آینده‌ای داشته باشد، بیت کوین بخشی از آن نخواهد بود.»

او همچنین این سقوط را «یک شکست تاریخی برای بیت کوین» خواند و نوشت که بیت کوین دیگر به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن عمل نمی‌کند.