Web Analytics Made Easy - Statcounter

ویرایش جدید استاندارد TIA 942-B با نام TIA 942-C به زودی منتشر خواهد شد

استاندارد TIA - TIA standard

انجمن صنعت مخابرات (TIA) رای‌گیری مجدد را برای پیش نویس استاندارد زیرساخت مخابراتی مراکز داده TIA-942-C انجام می‌دهد. به همین منظور از مشارکت‌کنندگان دعوت شده است تا در مورد نحوه مشارکت با TIA تماس بگیرند.

استاندارد ANSI/TIA-942-B الزامات طراحی برای معماری مرکز داده، از جمله کابل‌‌کشی، تهویه، سرمایش، سیستم‌های برق، امنیت، نظارت/کنترل، انعطاف‌پذیری، ایمنی و سیستم‌های مدیریت تعریف می‌کند. اکنون این استاندارد پنج سال پس از انتشار آن در سال 2017، تحت بازنگری کامل قرار دارد و پس از آن به ANSI/TIA-942-C تبدیل خواهد شد.

به همین کمیته «مهندسی زیرساخت‌های مخابراتی در محل (TR-42.1)» یک رای‌گیری مجدد برای سند TIA-942-C با عنوان «استاندارد زیرساخت مخابراتی برای مراکز داده» صادر کرده است.

TR-42.1 در حال توسعه دستورالعمل‌هایی است که حداقل الزامات زیرساخت مخابراتی مراکز داده و اتاق سرور را مشخص می‌کند، از جمله مراکز داده لبه (Edge)، مراکز داده سازمانی، مراکز داده ارائه‌دهنده خدمات مدیریت شده، مراکز داده کولوکیشن و مراکز داده ابری. این سند به گونه‌ای درنظر گرفته شده است که برای هر مرکز داده در هر اندازه‌ای قابل اجرا باشد.

مشارکت در این پیش‌نویس می‌تواند توسط این افراد فعال در صنعت مراکز داده صورت پذیرد: مشاوران، معماران، مهندسان، سازندگان، پیمانکاران، طراحان و صاحبان مراکز داده و ارائه‌دهندگان خدمات ابری.. برای اطلاعات بیشتر در مورد TR-42 و نحوه مشارکت در توسعه استانداردهای مراکز داده TIA، می‌توانید با آدرس ایمیل standards-process@tiaonline.org تماس بگیرید.