Web Analytics Made Easy - Statcounter

سقف کارت به کارت از طریق همراه بانک ها افزایش یافت؟

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور کارت‌های بانکی به تدریج پول‌های کاغذی در جامعه کمتر استفاده شدند. نباید از مزایای این اتفاق چشم پوشی کرد که هم از نظر مصرف مواد اولیه در چاپ پول و هم از نظر بهداشتی رویداد مهمی تلقی می‌شود. این روزها برای انتقال وجه، دیگر کسی از پول فیزیکی استفاده نمی‌کند و از راه‌های مختلف این کار را انجام می‌دهند. همه با واژه کارت به کارت آشنا هستند و بدون شک در طول روز یا هفته حداقل یکبار به سراغ آن می‌روند.

کارت به کارت

در راستای کاهش پول‌های فیزیکی در جامعه، کارت‌های بانکی توسط موسسات ذیربط به افراد داده شد تا به کمک آنها سپرده‌گذاری، انتقال وجه، استعلام موجودی و خدمات دیگر را بتوانند انجام دهند. با وارد شدن این ابزار کارآمد به نظام مالی بسیاری از گره‌ها گشوده شد.

منظور از کارت به کارت این است که شخصی از حساب بانکی خود مبلغی را به حساب بانکی فرد دیگر به کمک دستگاه خودپرداز یا روش‌های آنلاین دیگر منتقل می‌کند. این روش بسیار کارآمد و آسان است و به همین دلیل سقفی برای آن تعیین شده است.

با توجه به تعیین سقف این تراکنش مشخص می‌شود که برای انتقال وجه‌های بزرگ نمی‌توان از آن بهره برد و برای فعالیت‌های روزانه کاربرد دارد. آیا می‌دانید سقف این تراکنش در بانک‌های مختلف چقدر است؟

سقف کارت به کارت و افزایش آن

همانطور که مستحضر هستید، روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. از این رو سقف آن در هر روش متغیر است و این مسئله به دلیل افزایش امنیت اطلاعات است. برای انتقال وجه‌های کلان می‌توان از روش‌هایی مانند انتقال وجه از طریق شماره شبا یا همان چک بین بانکی استفاده کرد.

دلایل زیادی برای افزایش سقف این تراکنش وجود دارد که بالا رفتن قیمت کالاها و خدمات یکی از این دلایل می‌تواند باشد. در ادامه لازم است در مورد افزایش سقف این تراکنش به نکاتی اشاره کنیم.

سقف انتقال از طریق خودپرداز

رایج‌ترین روش کارت به کارت، استفاده از دستگاه‌های خودپرداز است که سقف آن در سال‌های اخیر 5 میلیون تومان بود. با توجه به افزایش تورم در سال گذشته بانک مرکزی تصمیم گرفت سقف آن را افزایش دهد که تصمیمات حاکی بر 7 میلیون بود، اما پس از چند جلسه سقف انتقال، 10 میلیون تومان اعلام شد. به این ترتیب هر فرد از هر کارت بانکی خود می‌تواند مبلغ 10 میلیون را از طریق این عملیات انتقال دهد.

سقف کارت به کارت از طریق اپلیکیشن‌های همراه بانک

دومین راه انجام این عملیات، استفاده از همراه بانک‌های مختلف است که قطعا شما نیز از این اپلیکیشن‌ها را در گوشی خود دارید. سقف کارت به کارت از بانکی به بانک دیگر در اپلیکیشن‌هایشان متفاوت است. در اکثر این مراکز انتقال وجه در بین کارت‌های خود بانک مبالغ بیشتری در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، انتقال از کارت پارسیان به همان بانک، 10 میلیون تومان است.

اگر از دیگر اپلیکیشن‌های پرداخت برای انجام این تراکنش استفاده می‌کنید، نکته‌ای که وجود دارد این است که هر بانکی که به سامانه هاب شاپرک متصل شود، کاربران آن می‌توانند تا سقف 5 میلیون کارت به کارت کنند، در غیر این صورت، تنها اجازه 3 میلیون تومان انتقال را خواهد داشت.

برای کارت به کارت از مرجع معتبری استفاده کنید

با افزایش اپلیکیشن‌های پرداخت و راحتی کار با گوشی‌ها، افراد کمی به خودپردازها مراجعه می‌کنند تا از خدمات بانکی آن استفاده کنند. به همین دلیل، استفاده از گوشی برای انجام انتقال و دیگر خدمات بسیار رایج شده و به دنبال آن کلاهبرداری‌ها نیز به این روش انجام می‌شود.

شاید اخذ رمز از بانک، برای همراه­بانک نیز برای افراد زیادی سخت باشد و استفاده از اپلیکیشن‌های معتبر را آسان‌تر می‌دانند. به هر حال، بهتر است شما در انتخاب برنامه کمی دقت داشته باشید تا اسیر بدافزارها و هکرها نشوید. یکی از برترین مراجع در ایران برای انجام خدمات بانکی غیرحضوری، سوپراپلیکیشن تاپ است که قطعا در مورد آن حرف‌های زیادی شنیده‌اید.

تاپ از روش جایگزینی رمز دوم استفاده می‌کند و به این طریق انجام این عملیات برای کاربر بسیار ساده‌تر می‌شود. سقف کارت به کارت برای پارسیانی‌ها، 10 میلیون تومان است. شما به راحتی می‌توانید به صورت غیرحضوری حساب بانکی خود را افتتاح کنید و از خدمات همراه آن نیز بهره‌مند شوید.

امکانات اپلیکیشن تاپ

بانک پارسیان که عنوان برترین بانک خصوصی در ایران را یدک می‌کشد، توانسته است سوپراپلیکیشنی متفاوت و کاربردی را برای استفاده تمام هموطنان معرفی کند. لازم به ذکر است که تمام تراکنش‌هایی که در این برنامه انجام می‌شود و پلیس فتا به طور کامل بر عملیات آن نظارت دارد. علاوه بر خدمات بانکی مانند کارت به کارت، اعلام موجودی، ثبت چک صیادی و … خدمات متنوع دیگری در این اپلیکیشن وجود دارد که هر کاربر می‌تواند از آنها بهره‌مند شود.

نکته مهم این است که همراه بانک پارسیان در داخل تاپ طراحی شده و کاربران این برنامه می‌توانند از خدمات دیگر تاپ نیز استفاده کنند. در خدمات خودرویی می‌توان به استعلام خلافی، پرداخت اتوماتیک عوارض آزادراهی، استعلام نمره منفی و … اشاره کرد.

گردشگران نیز می‌توانند از خدمات گردشگری آن نظیر رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس، استعلام ممنوع الخروجی، پرداخت عوارض خروج از کشور و … استفاده کنند. با نصب تاپ می‌توانید از تمام خدمات آن بهره‌مند شوید.

جمع بندی

در دنیای امروز همیشه منتظر اتفاق‌های جدید و جالبی هستیم تا در انجام امور راحتی خاصی پیدا کنیم. همه به این باور رسیده‌اند که به کمک اینترنت بسیاری از امور را می‌توان به صورت غیرحضوری انجام داد. یکی از عملیات بانکی مهم برای بسیاری از افراد جامعه، کارت به کارت است که دارای سقف معینی است. سقف مجاز این تراکنش در خوپردازها 5 میلیون بود که به 10 میلیون افزایش یافته و در همراه بانک‌ها نیز با توجه به شرایط خاص افزایش در نظر گرفته‌اند. سوپراپلیکیشن تاپ، مرجعی معتبر برای خدمات بانکی، خودرویی، گردشگری و بیمه است که ایرانیان می‌توانند با نصب آن بر روی گوشی خود از خدمات آن استفاده کنند.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.