Web Analytics Made Easy - Statcounter

قائم مقام وزیر ارتباطات: استان البرز، یکی از قطب‌های مراکز داده خواهد بود

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز یکی از چهار قطب مرکز داده کشور خواهد بود
امیر محمدزاده لاجوردی - قائم مقام و جانشین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
امیر محمدزاده لاجوردی، قائم مقام وزیر ارتباطات

منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از چهار قطب مرکز داده خواهد بود

امیر محمدزاده لاجوردی، قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شب گذشته در نشست شورای فضای مجازی استان البرز، اظهار داشت: چهار نقطه در کل کشور جانمایی شده که یکی از آن‌ها منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز است و قطب مرکز داده (دیتاسنتر) در این بخش ایجاد شود.

توسعه فیبر نوری در استان البرز، در دستور کار است

لاجوردی افزود: در حوزه شهری استان البرز، شبکه پهن باند ثابت مبتنی بر ADSL مستقر و توسعه فیبر نوری در این استان در دستور کار است.  باید عزمی استانی و ملی معطوف شود تا پوشش فیبر نوری در استان توسعه و احداث کامل داشته باشد.

مشوق‌های وزارت ارتباطات برای همراهی بخش خصوصی

قائم مقام وزیر ارتباطات در ادامه گفت: وزارت ارتباطات مشوق‌هایی برای بخش خصوصی در نظر گرفته تا در تعاقب برنامه‌های دولت سیزدهم همراهی کنند تا برای ۲۰ میلیون خانوار پوشش فیبر نوری احداث شود.

وی افزود: استان البرز دارای متراکم‌ترین شهرهای کشور است و این امر اپراتورهای بخش خصوصی را ترغیب به احداث فیبر نوری می‌کند.

صحبت‌های استاندار البرز در مورد توسعه و احداث فیبر نوری

مجتبی عبداللهی، استاندار البرز نیز در این نشست به توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری در این استان اشاره کرد: امید است با تعامل و هم افزایی تمامی بخش ها به‌ویژه شهرداری ها، زیرساخت های لازم برای توسعه و احداث فیبر نوری و اینترنت پرسرعت در استان فراهم شود.

مجتبی عبداللهی - استاندار البرز
مجتبی عبداللهی

وی ادامه داد: البرز در دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت، رتبه اول کشور را دارد، انتظار می‌رود در خصوص توسعه فیبر نوری شهرها نیز این امر اجرایی شود.

مجتبی عبداللهی گفت: البرز قطب علم و فناوری، پرتراکم ترین و دارای بزرگترین شهرک های صنعتی و فناوری کشور است و در جوار پایتخت باید زیرساخت های لازم را برای اینترنت پرسرعت داشته باشد.

وی افزود: کارگروهی در استان شکل گیرد و در خصوص ساماندهی خدمات اینترنت اپراتورها و استقرار شهرهای هوشمند تصمیم گیری شود. شایان ذکر است چند روز قبل مجوز مرکز داده منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان غربی، یکی دیگر از قطب‌های مراکز داده صادر شد.