Web Analytics Made Easy - Statcounter

کسب و کارهای داده محور

شناسایی بازار فروش و ذائقه مشتریان امری حیاتی برای کسب و کارهای داده محور است. جمع‌آوری داده خام در موضوعات مختلف و مرتبط با یکدیگر سبب ایجاد بانک اطلاعاتی حجیم از نیاز، درخواست و خرید مشتریان خواهد شد. حال مدیران خلاق و امروزی با بهره‌برداری از فناوری رایانه‌ای نسل جدید قادر به ایجاد گزارشات خاص از داده‌های خام جمع شده خواهند داشت. افزایش قدرت تصمیم‌گیری درست، نوآوری در خدمات، رفع نیاز و کسب رضایت قلبی مشتریان ثابت در کنار اضافه شدن به لیست مراجعین از تاثیرات مثبت از فناوری داده محور است.

 تهیه لیستی از خدمات ارائه شده مجموعه به همراه میزان هزینه‌کرد، مقدار سوددهی و جلب رضایت مشتری به صورت لحظه‌ای در اتخاذ تصمیمات نهایی و اثرگذار کمک شایانی خواهد نمود. از این رو با تغییر رویکرد و ورود تکنولوژی کامپیوتری به تمام مشاغل سبب بهبود ارائه خدمات شده ولی تنها مدیرانی در راس کسب درآمد هستند که بیشترین استفاده را از اطلاعات مشتریان و خدمات خود داشته باشند. طی این مقاله به دنبال بررسی کسب و کارهای داده محور و تاثیر آنالیز اطلاعات توسط نرم‌افزارهای اختصاصی خواهیم بود. در صورتی که علاقه‌مند به بهبود سطح کیفی مدیریت مجموعه خود هستید تا انتهای این مطلب با وبلاگ سایت گروه مهندسی لناوا همراه باشید.

داده های اساسی کسب و کارها برای آنالیز مشتریان

هر کدام از مشاغل کوچک و بزرگ در سراسر جهان دارای طیف خاص مشتری هستند و مدیر مجموعه باید بر اساس اطلاعات حاصل از نیاز منطقه، درخواست مشتریان و سوددهی اقدام به ارائه خدمات نماید. امکان گذشت از نقش فناوری رایانه‌ای در هزاره سوم میلادی وجود نداشته و در حال حاضر بسیاری از سیستم‌های رایانه‌ای با دریافت داده‌های خام از سوی مشتریان در حال ثبت نیازهای آن‌ها در پایگاه داده هستند. با تغییر رویه مشاغل به سمت کسب و کارهای داده محور هر کدام از مشاغل کوچک نیز برای ادامه بقا و رقابت در بازارهای فروش باید از مکانیزم داده محور بهره ببرند.

استفاده از سرویس‌های هوش مصنوعی و هوش تجاری در بازار لحظه‌ای و رقابتی امروز سبب نوآوری در ارائه خدمات شده و جذابیت مجموعه شما را افزایش خواهد داد. هر کدام از سرویس‌های هوش مصنوعی و هوش تجاری باید توسط شرکتی معتبر و افراد متخصص انجام شوند. گروه مهندسی لناوا در کشور ایران با سابقه بیش از 20 سال توانسته تعداد زیادی از پروژه‌های مرتبط با هوشمندسازی کسب و کارهای داده محور را انجام داده و با افزودن قدرت هوش تجاری به پیشبرد اهداف تیم مدیریتی کمک نماید.

هوش تجاری کسب و کار با چاشنی هوش مصنوعی

با بروزرسانی تجهیزات ارائه خدمات مجموعه قادر به استفاده از فناوری روز جهانی را برای تسهیل روند فروش و بررسی وضعیت فعالیت پرسنل را خواهید داشت. هوش مصنوعی رایانه‌ای تمام داده‌های خام پایگاه داده را بر اساس نیازهای مدیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرتب کرده و با استفاده از انواع نمودار و چارت به نمایش بصری اطلاعات پردازش شده خواهد پرداخت. تیم مدیریتی مجموعه با استفاده از Business Intelligence قادر به تحلیل هرچه سریع‌تر وضعیت گذشته، حال و آینده بازار خواهند بود.

در این چنین شرایطی بهترین تصمیم برای ایجاد راهی جهت کسب بیشترین سود ممکن را خواهند داشت. هر کدام از مشاغل دارای جزئیات منحصر به فرد خود بوده و شرایط فعالیت هر شرکت با دیگر کسب و کار رقیب در حوزه کاری مشابه، متفاوت خواهد بود. از این رو با انتخاب شرکت هوش تجاری لناوا برای پیاده‌سازی سیستم داده محور سبب تضمین تناسب و هماهنگی کسب و کار شما با نرم‌افزار ارائه دهنده خدمات خواهد بود. تحلیل وضعیت بازار توسط هوش تجاری و نمایش تمام اطلاعات درخواستی مدیر به صورت چارت، گراف و نمودار به تصمیم‌گیری داده محور کمک خواهد نمود.

پیش بینی رشد کسب و کار با هوش مصنوعی

سرعت محاسبه و پردازش اطلاعات حجیم توسط نیروی ذهن انسان به شدت آهسته بوده و حتی در بسیاری از موارد با خطای محاسباتی نیز همراه خواهد بود. از این رو  Artificial intelligence یا هوش مصنوعی که به اختصار با نماد AL نیز نمایش داده می‌شود؛ باید در جهت افزایش سرعت پردازش، کاهش زمان ارائه درخواست و بهبود خدمات برای مشتریان مورد استفاده قرار گیرد. تیم مدیریتی با به کارگیری درست از هوش مصنوعی قادر به بررسی وضعیت عملکرد تمام پرسنل، منابع و کیفیت سرویس به مشتریان بوده و از طرفی با شناسایی پرسنل اضافی و اخراج آن‌ها، با کاهش هزینه‌های سازمانی روبرو خواهد شد.

هوش مصنوعی در خدمت کسب و کارها

با نگاه کلی به سازمان نفرات هر مجموعه‌ای قادر به تشخیص نفرات اضافه یا کاربلد آن خواهید بود؟ به طور قطع امکان پاسخ صحیح به این سوال برای هیچ شخصی وجود ندارد و تنها با استفاده از جزئیات عملکرد هر شخص امکان بررسی وضعیت فعالیت وی وجود خواهد داشت. هوش مصنوعی با بررسی عملکرد هر شخص بر اساس مولفه‌های تعیین شده و آماده‌سازی بستر لازم برای رصد لحظه‌ای فعالیت کاری پرسنل توسط مدیران ارشد به شناخت دقیق پرسنل ناکارآمد کمک خواهد نمود. با حذف پرسنل تنبل و اضافی به همراه افزایش دقت و سرعت آماده‌سازی محاسبات، دیگر خبری از خطای انسانی نخواهد بود. بدین ترتیب راندمان کاری مجموعه به شکل مناسبی افزایش یافته و فضای لازم جهت استفاده از هوش تجاری مهیا خواهد شد. هوش مصنوعی و هوش تجاری دو اصل اساسی کسب و کارهای داده محور در دنیای مدرن امروزی هستند و برای هماهنگی خدمات هر کدام از آن‌ها باید از سرویس‌های اختصاصی شرکت هوش مصنوعی و هوش تجاری بهره برد. وضعیت سازمانی و وظایف نفرات هر مجموعه باید به شکل اختصاصی تعریف شده و داده‌ها اصلی را در پایگاه داده به ثبت برساند. شرکت مهندسی لناوا در زمینه اجرا هوش مصنوعی، افزایش نوآوری و راندمان کاری کسب و کارهای داده محور توانمندی خاصی داشته و بهترین انتخاب جهت بهبود سطح مدیریت و کنترل مجموعه شما خواهد بود.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.