Web Analytics Made Easy - Statcounter
درگیری کریپتو و بانک

کریپتو تهدیدی برای ایمنی سیستم‌های پرداخت است

رئیس بانک دیجیتالی استارلینگ که توسط گلدمن ساکس حمایت می‌شود، به انتقاد از ارزهای دیجیتال پرداخته و کریپتوکارنسی را تهدیدی برای ایمنی زیرساخت‌های پرداخت می‌داند
رئیس بانک دیجیتالی استارلینگ که توسط گلدمن ساکس حمایت می‌شود، به انتقاد از ارزهای دیجیتال پرداخته و کریپتوکارنسی را تهدیدی برای ایمنی زیرساخت‌های پرداخت می‌داند

چکیده خبر

  • آن بودن، مدیر عامل بانک دیجیتال بریتانیا استارلینگ، روز سه‌شنبه هشدار داد که ارزهای دیجیتال تهدیدی برای ایمنی طرح‌های پرداخت ما هستند.
  • رگولاتورها نگران درهم تنیده شدن سیستم مالی با دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال هستند.
  • تقریباً 400 میلیارد دلار از مجموع ارزش همه ارزهای دیجیتال در ماه گذشته پاک شده است.

آن بودن (Anne Boden) که استارلینگ را در سال 2014 تأسیس کرد، روز سه‌شنبه در کنفرانس فین‌تک در آمستردام هشدار داد: «کریپتوکارنسی خیلی خطرناک است». شرکت انگلیسی استارلینگ، حساب‌های چک و وام‌های بدون هزینه را از طریق یک اپلیکیشن ارائه می‌کند. این شرکت آخرین بار به صورت خصوصی 2.5 میلیارد پوند (3.1 میلیارد دلار) ارزش گذاری شد و شرکت‌هایی مانند گلدمن و فیدلیتی را به عنوان سرمایه‌گذار و حامی خود می‌بیند.

وی در ادامه گفت: «بسیاری از کیف پول‌های کریپتو مستقیماً به طرحواره‌های پرداخت متصل می‌شوند. این تهدیدی برای ایمنی طرحواره‌های پرداخت در سراسر جهان است.»

anne boden

با این حال بازیگران اصلی پرداخت از ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند – برای مثال، غول‌های کارت اعتباری مستر کارت و ویزا کارت شبکه‌های خود را به روی دارایی‌های دیجیتال باز کردند، PayPal نیز به کاربران اجازه می‌دهد بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را معامله کنند. از این رو رگولاتورها نگران درهم تنیده شدن سیستم مالی با دنیای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال هستند.

تقریباً 400 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ماه گذشته کاسته شده است، زیرا سرمایه‌گذاران به دلیل سقوط terraUSD، یک به اصطلاح استیبل‌کوین محبوب که قرار بود 1 دلار ارزش داشته باشد، دچار تلاطم شده بودند.

کریپتوکارنسی کاربران را قربانی می‌کند

این اولین بار نیست که بودن در مورد خطرات فضای کریپتو هشدار می‌دهد. او قبلاً زنگ خطر را در مورد خطر قربانی شدن مصرف‌کنندگان در نتیجه سرمایه‌گذاری در رمزارزها به صدا درآورده است.

رئیس استارلینگ روز سه شنبه گفت: «مشتریان مدام طعمه کلاهبرداری‌های دنیای کریپتو می‌شوند. ما بیشتر وقت خود را صرف محافظت از مشتریان در برابر کلاهبرداران می‌کنیم تا اینکه سعی در ترویج رمزارزها داشته باشیم!»

بودن در پاسخ به این سوال که آیا استارلینگ هرگز ارزهای رمزنگاری شده را ارائه خواهد کرد، گفت بعید است که در چند سال آینده این اتفاق بیفتد و اضافه کرد که شرکت‌های ارز دیجیتال باید کارهای زیادی را در مورد کنترل‌های ضد پولشویی انجام دهند.

در ماه آوریل، اداره رفتار مالی بریتانیا یافته‌های یک بررسی را منتشر کرد که نشان می داد بانک‌های صرفاً آنلاین به اندازه کافی برای مقابله با جرایم مالی تلاش نمی‌کنند. رگولاتور بریتانیا هیچ نامی را ذکر نکرد، اما استارلینگ تایید کرد که یکی از شرکت‌هایی است که سیستم‌های آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.