Web Analytics Made Easy - Statcounter

همکاری سافاری، کروم و فایرفاکس با بنچمارک Speedometer 3

همکاری با بنچمارک Speedometer 3 می‌تواند مقایسه منصفانه و دقیق مرورگرهای اپل، گوگل و موزیلا را تضمین کند

چکیده خبر

اپل در حال حاضر با بنچمارک Speedometer 2.1 همکاری می‌کند که ابزاری برای محک زدن سرعت مرورگرهای وب تحت شرایط مختلف است. اما در ورژن بعدی این نرم افزار علاوه بر اپل با موزیلا و گوگل نیز همکاری می‌کند تا نگرانی‌های کاربران در مورد سوگیری احتمالی را برطرف کند. علیرغم این که این پروژه جدید در مراحل اولیه است اما همکاری این سه شرکت نقطه عطفی در توسعه مرورگرها خواهد بود.

اپل، گوگل و موزیلا اعلام کردند که به طور مشترک در حال توسعه نسخه بعدی معیار مرورگر وب Speedometer برای نمایش بهتر وظایف مرورگر مدرن هستند. نسخه جدید هنوز ناپایدار است، اما کاربران می توانند از هم اکنون از نسخه آزمایشی آن استفاده کنند.

Speedometer 3 برای آزمایش طیف کامل نحوه عملکرد کاربران عادی مرورگرها با اجرای بر روی صفحات وب معمولی به جای محک زدن در یک محیط فشرده طراحی شده است. توسعه دهندگان قصد دارند به طور مداوم نرم افزار را بر اساس داده های واقعی در ویژگی‌هایی که برای کاربران مهم هستند، تغییر دهند. گوگل تایید کرد که این معیار فریم‌ورک‌‌های جاوا اسکریپت و سایر بارهای کاری مدرن را نشان می‌دهد.

مدتی طول می کشد تا Speedometer 3 به طور کامل راه اندازی شود، اما اطلاعات بیشتری در مورد آن در ماه های آینده منتشر خواهد شد. اگر این همکاری به نتیجه برسد، باید به طراحان وب تصویر بهتری از نحوه اجرای کارشان در چندین مرورگر بدهد.

تا پیش از این فقط سافاری با این بنچمارک همکاری می‌کرد

در حال حاضر، اکثر کاربرانی که می خواهند ببینند مرورگرشان با چه سرعتی به برنامه های کاربردی وب پاسخ می دهد، احتمالا باید از Speedometer 2.1 استفاده کنند. با این حال، از آنجایی که اپل نسخه 2.1 را اجرا می‌کند، به راحتی می توان فرض کرد که نتایج آن می‌تواند در برابر رقبای سافاری مانند گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس یا مایکروسافت اج مغرضانه باشد. همچنین یک بنچمارک مبتنی بر WebKit ممکن است به طور کامل چالش‌های عملکرد Blink، V8 یا SpiderMonkey را درک نکند.

همکاری کروم، سافاری و فایرفاکس به بهبود تجربه کاربران وب کمک خواهد کرد

اگرچه صفحه WebKit GitHub اپل میزبان Speedometer 3 است، گوگل و موزیلا نیز آن را در کنار غول کوپرتینویی توسعه خواهند داد. این امر می‌تواند اطمینان ایجاد کند که بنچمارک با هر سه مرورگر منصفانه رفتار می‌کند و نحوه تعامل کاربران با آن‌ها را به درستی درک می‌کند. در اعلامیه موزیلا اشاره شده است که یک معیار خوب مرورگر نیازمند همکاری بین فروشندگان مرورگر، سازندگان وب‌سایت، سازندگان فریمورک و گروه‌های استاندارد‌سازی وب است.

یک سیاست جامع مبتنی بر رضایت سه غول مرورگر، توسعه Speedometer 3 را هدایت خواهد کرد. تغییرات پیش پا افتاده فقط به تایید یکی از شرکت‌ها نیاز دارد، اما تغییرات مهم‌تر نیاز به دو مورد برای توافق بر روی آن‌ها دارد و تغییرات قابل توجه ایجاب می‌کند که هر سه شرکت با آن موافق باشند.