Web Analytics Made Easy - Statcounter

مقایسه ایرپاد با سایر هدفون‌های بیسیم

ایرپاد، وسیله‌ای است که امروز زیاد با آن سروکار داریم و تقریبا در هر محیطی که باشیم، حداقل یک نفر را درحال استفاده از آن می‌بینیم. محبوبیت ایرپاد بگونه‌ای است که آن را به یکی از پرفروش‌ترین محصولات اپل تبدیل کرده است. اما جدا از ایرپاد، هدفون‌های بیسیم دیگری نیز در بازار وجود دارند که توسط کمپانی‌های معتبر و شناخته‌شده تولید می‌شوند. در ادامه این مطلب، قصد داریم تا از جهات گوناگون به مقایسه ایرپاد با هدفون‌های دیگر بپردازیم تا بینیم آیا ایرپاد بهترین هدفون وایرلس است؟

این وسیلۀ کوچک اما کاربردی، توسط بلوتوث به تلفن همراه شما اتصال پیدا می‌کنند. پس از اتصال ایرپاد، شما می‌توانید انواع محتواهای صوتی را از طریق لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و یا تبلت خود گوش دهید. ایرپاد با سایر هدفون‌های بدون سیم دارای تفاوت‌هایی است که این تفاوت‌ها موجب برتری آن نسبت به دیگر هدفون‌های بدون سیم و حتی باسیم شده‌است. امروزه این محصول کوچک بسیار پرفروش است و اکثر افراد از این وسیله استفاده می‌کنند.

مقایسۀ ایرپاد با سایر هدفون‌های بی‌سیم

تفاوت‌های بسیاری میان ایرپاد با سایر هدفون‌های بدون سیم وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. کیفیت در ساخت

پیش از استفاده از محصولاتی همچون ایرپاد و یا انواع هدفون، طراحی و ظاهر آن‌ها شما را مجذوب خود می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب شما برای این قبیل محصولات، طراحی و حسی است که هنگام استفاده از آن‌ها برای شما ایجاد می‌شود. کیفیت ساخت و شکل ظاهری AirPod به‌گونه‌ای است که در شما حس لوکس بودن را به‌وجود می‌آورد. این وسیلۀ کوچک به‌راحتی در گوش شما قرار می‌گیرد و حس خوبی را درون شما ایجاد می‌کند.

 1. قابلیت حمل

ایرپادها از قابلیت حمل بسیار آسانی برخوردار هستند و شما این وسیله را حتی می‌توانید به‌راحتی در جیب خود قرار داده و به هرجایی که می‌خواهید بروید. این وسیلۀ کوچک همچون سایر ابزار شنیداری مثل انواع هدفون از ابعاد بزرگ و سیم برخوردار نیست و این مزیت بزرگ موجب ایجاد محبوبیت آن شده‌است. وزن سبک AirPod نیز در حمل‌ونقل آسان آن بسیار مؤثر است.

 1. کیفیت در صدا

کیفیت صدا یکی از مهم‌ترین مواردی است باید در هنگام خرید به آن اهمیت دهید. به‌طور تقریبی همۀ کارشناسان و کاربران در کیفیت صدای بسیار خوب ایرپاد با یکدیگر هم‌نظر هستند. شما با استفاده از AirPod در هنگام گوش‌کردن به موسیقی حتی با کمترین میزان صدا، هیچ‌گونه نویزی احساس نمی‌کنید. می‌توانید به‌وسیلۀ AirPod به‌صورت تفکیک‌شده تمام اصوات موسیقی را شنیده و حس کنید؛ همچنین به دلیل وجود قابلیت حذف نویز، تمام صداهای اضافی اطراف شما در هنگام صحبت‌کردن شما قطع شده و با وضوح کامل می‌توانید با شخص پشت خط صحبت کنید. این ویژگی AirPod موجب تفاوت میان این محصول با دیگر هدفون‌های بدون سیم و باسیم شده‌ که بر محبوبیت آن افزوده‌است.

شایان ذکر است که این وسیله هنگام اتصال به گوشی آیفون کیفیت بسیار بالاتری نسبت به هنگام اتصال به گوشی‌های اندرویدی دارد، اما حتی کیفیت آن حین استفاده به همراه تلفن هوشمند اندرویدی نیز غیرقابل انکار است.

 1. قیمت

ایرپادها باتوجه‌به نسخه‌ای که دارند دارای قیمت‌های متفاوتی هستند؛ این وسیله در مقایسه با هدفون‌های بلوتوثی از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همان‌طور که می‌دانید، این وسیله توسط کمپانی بزرگ اپل ساخته می‌شود و طبیعتاً مانند دیگر محصولات این برند از قیمت بالایی برخوردار است. دقیقا مشابه تلفن‌های هوشمند اپل، هندزفری بدون سیم آن نیز بسیار باکیفیت است و عمر و دوام بسیار بالایی دارد.

 1. سنسورها

یکی دیگر از تفاوت‌های بارز میان ایرپاد و دیگر انواع هدفون بی‌ سیم، در سنسورهای مورداستفاده در آن‌هاست. هوش مصنوعی و سنسورهای بسیار کاربردی که در انواع AirPod مورداستفاده قرار گرفته‌است که از دلایل محبوبیت این وسیله به‌شمار می‌آید. با سنسورهایی که در این وسیله به‌کاررفته است، می‌توان بعضی فرمان‌ها را به تلفن همراه منتقل کرد، ازجمله سنسورهای مورداستفاده در AirPod می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنسور مادون‌قرمز:

سنسور مادون‌قرمز در ایرپادها به‌منظور تشخیص قرارگیری هدفون در گوش شما مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 • پاسخ‌دهی و قطع‌کردن تماس:

هندزفری‌های قدیمی نیز از قابلیت پاسخ‌دهی و قطع تماس برخوردار بودند. حال در این قابلیت نیز در ایرپاد نیز استفاده شده‌است. با این قابلیت شما می‌توانید با فشردن سنسور AirPod، تماس‌های خود را پاسخ دهید و یا قطع نمایید. این قابلیت در دیگر رقبای این دستگاه نیز تعبیه شده‌است.

 • پلی کردن و یا قطع موقت موسیقی:

ایرپاد از سنسورهای بسیار حساس و هوش مصنوعی قدرتمندی برخوردار است به‌طوری که شما با خارج‌کردن این وسیله از گوش خود، متوجۀ قطع‌شدن موسیقی و با گذاشتن دوبارۀ آن به گوش خود و شروع دوبارۀ موسیقی خواهید شد. شما می‌توانید با لمس‌کردن سنسور AirPod نیز موسیقی را قطع و یا پلی کنید. یکی از برترین ویژگی‌های این وسیله که باعث جذابیت دوچندان آن شده‌است، پلی کردن خودکار با توجه به سنسور مادون‌قرمز است.

 • به جلو و عقب بردن موسیقی:

شما با استفاده از AirPod بدون این‌که به گوشی خود دست بزنید می‌توانید به موسیقی بعدی بروید و یا به موسیقی قبلی بازگردید؛ برای رفتن به موسیقی بعدی کافی است سنسور را 2 بار و برای بازگشت به آهنگ قبلی سنسور را 3 بار فشار دهید. البته این ویژگی نیز در اغلب رقبای این محصول تعبیه شده‌است.

 1. مدت‌زمان استفاده

ایرپادها در ازای هر بار شارژ، رکورد طولانی‌ترین زمان گوش‌دادن را به خود اختصاص داده‌اند. بعضی از ایرپادها می‌توانند پس از یک‌بار شارژ حدود 20 ساعت دوام آورند. در حقیقت طول عمر باتری AirPod در مقایسه با دیگر انواع هدفون‌های بلوتوثی بیشتر است و شما در مدت‌زمان بیشتری می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. درصورتی‌که شما به گوش‌دادن موسیقی و پادکست به مدت طولانی در طول روز عادت دارید، قطعاً این وسیلۀ کوچک می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. همچنین تجربۀ شنیداری بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

همچنین باید بدانید که دستگاه‌های AirPod در مقایسه با هدفون‌های بدون سیم در مدت‌زمان سریع‌تری شارژ می‌شوند و شما نیاز نیست مدت‌زمان بسیاری را برای شارژشدن ایرپاد خود صبر کنید.

 1. قابلیت اتصال

ایرپادها برخلاف سایر هدفون‌های بلوتوثی، از قابلیت اتصال بهتری برخوردار هستند. این وسیلۀ کوچک قابلیت اتصال به آیفون و اندروید را دارد و همچنین به لپ‌تاپ، آی‌پد و تبلت متصل می‌شود. در مقابل بسیاری از AirPodهایی که توسط دیگر شرکت‌ها ساخته می‌شوند، با سیستم برخی گوشی‌ها ازجمله گوشی‌های شرکت اپل سازگاری نیستند.

 1. قابلیت ضد آب

اکثر ایرپادها در مقایسه با هدفون‌های بلوتوثی از قابلیت ضدآب بودن برخوردار هستند؛ در هنگام ورزش و عرق‌کردن و یا مواجهه با آب، مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود. این قابلیت باعث می‌شود تا هنگامی که مشغول راه رفتن زیر باران هستید، نگران خراب شدن AirPods خود نباشید.

انواع ایرپاد اپل

کمپانی‌های گوناگونی به تولید هندزفری‌های بی‌سیم پرداخته‌اند که معروف‌ترین آن‌ها اپل، سامسونگ، سونی، شیائومی و… است. برند اپل نیازی به تعریف و معرفی ندارد؛ این برند مشهورترین و پرفروش‌ترین کمپانی در حوزۀ خود محسوب می‌شود. ایرپادهای برند اپل همچون گوشی‌های همراه، تبلت، کامپیوتر و دیگر محصولات این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این محصول در سری‌های مختلف با قابلیت‌های به‌روزشده تولید و به بازار عرضه شده‌اند؛ کمتر کسی وجود دارد که از محصولات این برند رضایت نداشته باشد. درصورتی‌که شما نیز گوشی و دیگر محصولات اپل را دارید، ایرپاد پرو می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. این وسیلۀ کوچک از بهترین کیفیت صدا، حذف نویز و همچنین حالت ترنسپرنسی اختیاری برخوردار است.

حالت ترنسپرنسی اختیاری این امکان را به شما می‌دهد تا هنگام گوش‌دادن به موسیقی، صدای اطراف خود را نیز متوجه شوید؛ این قابلیت از شگفت‌انگیزترین مواردی است که اپل به‌خوبی آن را موردتوجه قرار داده‌است. Apple AirPods Pro دارای کیفیت صدای حیرت‌انگیزی است و از آخرین کدک‌ها پشتیبانی می‌کند. به‌منظور متصل‌کردن آیفون با AirPod کافی است آن‌ها را در کنار یکدیگر بگذارید؛ همچنین شما می‌توانید با گفتن عبارت “هی سیری”(hey siri) این دو را با یکدیگر متصل کنید.

درصورتی‌که تلفن همراه شما اندروید است، پروسۀ اتصال AirPod با اندروید به‌سادگی اتصال آن با اپل نیست و شما باید این وسیله را به گجت خود متصل کنید. در هنگام استفاده از این وسیله در کنار سیستم اندروید، برخی از کنترل‌ها و قابلیت‌های پیشرفته این دستگاه که با دیگر محصولات اپل در دسترس است را تجربه نخواهید کرد؛ اما قطعاً از کیفیت خوب این محصول برای اندروید رضایت کافی خواهید داشت.

کلام آخر

در زندگی‌های مدرن و پر از تکنولوژی امروزی، برای زندگی آسان‌تر ابزار و لوازم جدیدتری مورداستفاده قرار می‌گیرند. امروزه ایرپاد با استقبال بی‌نظیری در سراسر جهان مواجه شده‌است و فروش انواع مدل‌های این محصول بسیار بالاست. AirPod در برندهای گوناگونی با قابلیت‌ها و کیفیت‌های متفاوتی تولید و روانۀ بازار می‌شود. ازجمله بهترین برندهای موجود در این حوزه، اپل، سامسونگ، شیائومی، سونی و… هستند که فروش محصولات این برندها در بالاترین سطح قرار دارند. خوشبختانه انواع AirPod با برندهای مختلف در ایران نیز به فروش می‌رسند و ایرانیان نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. برای خرید ایرپاد، باید به فروشگاه‌های معتبر و یا نمایندگی‌های برندها مراجعه کنید تا محصولی باکیفیت و اصل را تهیه کنید. این محصول از رنج قیمت‌های متفاوتی از ارزان تا گران در بازار وجود دارند و شما متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید AirPod مناسب خود را تهیه کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.