Web Analytics Made Easy - Statcounter

پلیس شهر لندن افشاگر GTA VI را دستگیر کرد

GTA VI - جی تی ای وی آی

چکیده خبر

پلیس لندن مدعی است که افشاگر ویدیوهای GTA VI را دستگیر کرده است. اعضای پلیس لندن این عملیات را عصر پنجشنبه، تنها چند روز پس از افشای اطلاعات راک‌استار انجام دادند. با این حال مقامات نه نام مظنون نوجوان را منتشر کرده‌اند و نه اتهامات وی را اعلام کرده‌اند. جزئیات بیشتر باید در روزهای آینده منتشر شود.

نوجوانی که مظنون به افشای گسترده ویدیوهای بازی Grand Theft Auto 6 بود، در بریتانیا در بازداشت است. پلیس شهر لندن یک 17 ساله ساکن آکسفوردشایر را به جرم هک کردن راک‌استار و اوبر دستگیر کرد. مقامات پلیس می‌گویند که واحد ملی جرایم سایبری بریتانیا (NCCU) به آنها کمک کرده است.

به گفته متیو کیز، گزارشگر سابق رویترز، این نوجوان ناشناس مظنون به عضویت در گروه هکر موسوم به “Lapsus$” است. Lapsus$ از برنامه پیام‌رسان تلگرام برای سازماندهی استفاده می‌کند که NCCU و سایر سازمان‌های مجری قانون برای مدتی در آن نفوذ کرده‌اند و بر آن نظارت دارند. کیز می‌گوید FBI نیز در دستگیری مظنون همکاری داشته است.

تا این لحظه پلیس جزییات دستگیری مظنون را فاش نکرده است. از آنجایی که هکر ادعا شده یک نوجوان کمتر از سن قانونی است، مقامات می‌توانند نام او را تا زمانی که به تایید قانونی برسند، پنهان کنند. پلیس لندن و FBI احتمالا در چند روز آینده اطلاعات بیشتری را منتشر خواهند کرد.

وقایع منجر به دستگیری زمانی شروع شد که کاربری در GTAForums با نام کاربری “teapotuberhacker” بیش از 90 ویدئو و اسکرین‌شات از GTA VI که هنوز در حال توسعه است را منتشر کرد. این اتفاق تنها چند روز پس از آن رخ داد که یک هکر با استفاده از نام “teapot2022” به سیستم‌های داخلی اوبر نفوذ کرد و سوابق 57 میلیون مشتری این سرویس تاکسی اینترنتی را فاش کرد. یکی از اعضای Lapsus$ با نام Tea Pot مسئولیت هر دو حمله را بر عهده گرفت. در آن زمان، اوبر شروع به همکاری با FBI و سایرین برای شناسایی این شخص  کرد. FBI همچنین چند روز پیش تحقیقاتی را در مورد هک راک استار آغاز کرد. دستگیری این نوجوان اولین موردی نیست که پلیس لندن انجام می‌دهد. در اوایل امسال پلیس بریتانیا هفت عضو ادعایی Lapsus$ را دستگیر کرد.