Web Analytics Made Easy - Statcounter

ماژول سیسکو GLC-SX-MM

اگر به دنبال ایجاد زیرساخت های استاندارد در شبکه خود هستید، می توانید از ماژول سیسکو GLC-SX-MM استفاده کنید. این ماژول که از فیبرنوری برای انجام کارهای مختلف استفاده می کند، به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت حرفه ای شبکه سازی کنید.

در اصل از ماژول سیسکو GLC SX MM برای ایجاد ارتباط بین سوئیچ های مختلف استفاده می شود. به کمک ماژول فیبر نوری در صورتی که چند شبکه مختلف را در یک محیط کنترل می کنید، می توانید داده ها و اطلاعات بین شبکه ای را با سرعت و امنیت بالایی انتقال دهید. با استفاده ماژول GLC-SX-MM می توانید از پورت SFP  استفاده کنید که بر روی اکثر تجهیزات شبکه وجود دارد. این ماژول برای استفاده از کابل های فیبر نوری کاربرد دارد.

این ماژول از نوع  transceiver است و این امکان را به شما می دهد تا از آن برای ارسال و دریافت اطلاعات به صورت همزمان استفاده کنید. این ماژول کاربردهای زیادی دارد و می تواند اطلاعات را تا مسافت 500 متری منتقل کند. ماژول سیسکو GLC-SX-MM همانند بقیه محصولات این دسته، از طول موج 850 نانومتری استفاده می کند و دو LED مختص ارسال و دریافت داده را بر روی خود جای داده است.

ویژگی های ماژول  GLC-SX-MM

یکی از مهم ترین ویژگی های ماژول سیسکو GLC-SX-MM استفاده به صورت مالتی مد است که به شما کمک می کند تا بتوانید از یک ماژول برای انجام کارهای مختلف استفاده کنید. همچنین این ماژول قابلیت استفاده به صورت Hot Swappable نیز دارا می باشد که به واسطه آن می توانید در هر زمانی و بدون اینکه نیاز به خاموش کردن شبکه داشته باشید، آن را از شبکه جدا و مجدد به آن اضافه کنید.

این ماژول به صورت سیمی می باشد و برای استفاده از آن می توانید از فیبرهای نوری MMF استفاده کنید. همچنین برای استفاده و ایجاد رابط های اتصال مختلف، می توانید از کانکتور Duplex LC برای اتصال ماژول استفاده کنید. سرعت انتقال داده به کمک این ماژول برابر با 1.25  گیگابیت بر ثانیه است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید داده های خود را در سریع ترین حالت ممکن ارسال کنید.

مزایای استفاده از ماژول سیسکو  GLC-LH-SMچیست؟

 هر قطعه ای که برای سیستم های مختلف انتخاب و استفاده می شود، دارای برخی مزایای خاص است. از جمله مزایایی که می توانیم برای ماژول سیسکو GLC-LH-SM بیان کنیم، عبارتند از:

ماژول نوری سیسکو GLC-LH-SM SFP می تواند بلافاصله بدون پیکربندی عمل کند، که این مسئله موجب صرفه جویی در زمان نصب این قطعه پیچیده، خواهد شد. علاوه بر آن این قطعه کالیبراسیون داخلی را برای بهینه سازی داده های سیستم ارائه می دهد.

با مطالعه ماژول سیسکو GLC-LH-SM در می یابیم که یکی از ویژگی های اصلی این ماژول قابلیت hot swappable transceiver است که به شما این امکان را می دهد تا در زمان روشن بودن سوئیچ ها و روترها بدون نیاز به خاموش کردن دستگاه آن را از شبکه خود خارج کنید. امروزه دیگر نیازی به خاموش کردن کل سیستم و شبکه آنلاین نخواهد بود. می توان به راحتی ماژول دیگری را جایگزین این ماژول کرد.

کانکتورهای ماژول فیبر نوری Cisco بر حسب نیاز می تواند RJ45 ، LC و SC باشد . ماژول GLC-LH-SM  با کانکتور LC  کار می کند که نسبت به کانکتورهای SC اندازه کوچکتری دارند. ماژول GLC-LH-SM قابلیت تعویض داشته و به گونه ای طراحی شده است که بتواند به صورت مستقیم به پورت رابط SFP در روتر یا سوئیچ متصل شود. البته کمپانی سیسکو در سال 2013 اعلام کرد که قرار است فروش GLC-LH-SM را به پایان رسانده و نمونه دیگری همچون GLC-LH-SM را جایگزین آن نماید. با این حال هنوز بسیاری از مردم دنیا تمایل به تهیه ماژول GLC-LH-SM  دارند.

کاربرد ماژول سیسکو  SFP-10G-SRدر کدام سوئیچ هاست؟

با بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-SR شما می توانید به آسانی و در کمترین زمان ممکن شبکه چند قسمته خود را به یک زیرساخت مجهز تجهیز کنید. شبکه کردن به کمک این ماژول به شما کمک می کند تا در هر لحظه بتوانید در کمترین زمان ممکن داده های خود درون شبکه منتقل کنید.

در بین تجهیزات شرکت سیسکو، برخی از سخت افزارها به منظور ایجاد زیرساخت های بهتر برای یک شبکه درون سازمانی طراحی شده اند. این تجهیزات که بیشتر با اسم ماژول فیبر نوری شناخته می شوند، به شما این امکان را می دهند تا بتوانید شبکه های چند بخشی LAN را با ارتباط سریع تر بین سوییچ ها بهبود ببخشید و ظرفیت شبکه خود را به مرور زمان گسترده تر کنید. شما می توانید با بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-SR و خرید آن، محیط انتقال داده های خود درون شبکه را بین دو سوییچ مختلف بهبود ببخشید و با این روش مدیریت بهتری بر روی داده های خود داشته باشید.

معرفی و بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-SR به صورت کامل

سیسکو به عنوان یکی از بهترین و قوی ترین شرکت های تولیدکننده در حوزه لوازم شبکه در جهان به شمار می رود. با بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-SR شما می توانید در صورت نیاز به ایجاد یک شبکه چند سوییچه و ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف یک شبکه از این نوع ماژول به کمک فیبر نوری استفاده کنید. در اصل برد اصلی این ماژول در حدود 300 متر است و برای ساخت شبکه های LAN و محلی کاربرد زیادی دارد.

این ماژول در اصل کوچکترین محصول در بین ماژول های فیبر نوری شناخته می شود و از نوع SFP+ است، یکی از ویژگی های جالب و مهم این محصول، قابلیت استفاده به صورت Hot Swappable است و به شما کمک می کند تا بتوانید در هنگام راه اندازی شبکه بدون نیاز به خاموش کردن سوئیچ و در صورت احتیاج به آسانی آن را از شبکه حذف کنید یا آن را جایگزین کنید و از آن می توانید برای ایجاد ارتباط بین چند شبکه مختلف به کمک سوئیچ ها استفاده کنید. زیرا سرعت انتقال داده ها به کمک فیبرهای نوری بسیار زیاد است و سبب می شود تا شما در هنگام ارسال داده ها به شبکه های مختلف با مشکلاتی مانند از بین رفتن داده ها یا ایجاد وقفه روبرو نشوید.

معرفی و بررسی ماژول سیسکو  SFP-10G-SR

این محصول به دلیل استفاده از پورت SFP+ برای ارتباط بهتر استفاده می کند و به همین دلیل می تواند تا فاصله 300 متری، داده های شما را با حداکثر 10 گیگابیت بر ثانیه منتقل کند. همچنین در هنگام لینک کردن دو سوئیچ بهم، می توانید از رابط های 10GBASE X2، XENPAK   GBASE 10 و GBASE XFP 10 نیز می توانید استفاده کنید.

معرفی و بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-SR به صورت کامل

این محصول 75 گرم وزن دارد و ابعاد آن در حدود 5 * 56.5 * 13.4 میلی متر است و برای استفاده در هر شبکه ای مناسب است. این ماژول برای استفاده از کانکتور Dual-LC بهره می برد و طول موج آن برابر با 580 نانومتر است. به منظور بهبود عملکرد این دستگاه و کاهش بروز مشکل، دمای کاری آن نیز بین 0 تا 70 درجه سانتی گراد قرار گرفته است و در برابر نویز بسیار مقاوم است.

آیا می دانید کاربرد ماژول سیسکو GLC-T چیست؟

در این مطلب بررسی ماژول GLC-T را در دستور کار داریم. ماژول فیبر نوری GLC-T از نوع 1000BASE-T SFP  است. این مدل ماژول SFP نام برده شده توانایی پشتیبانی از کابل شبکه‌های  CAT5،CAT6 a و CAT6 تا اندازه 100 متر به ازای هر لینک و اتصالات 10/100/1000 و MDI / MDIX را دارد.

بررسی عملکرد ماژول سیسکو GLC-T

•    ماژول فیبر نوری GLC-Tتسهیل‌کننده ارتباط بین سوئیچ‌ها و سایر اجزای شبکه مانند روتر‌ها و همچنین سایر دستگاه‌ها است.

•    ماژول‌ فیبر نوری GLC-Tبا کابل‌های مسی یا اترنت استفاده می‌شود.

•    ماژول‌ سیسکو  GLC-T، برای استفاده در موقعیت هایی که امکانات چندانی در دسترس نباشند، بسیار ایده‌آل است.

بررسی مشخصات و اطلاعات ماژول GLC-T

ماژول سیسکو مدل  GLC-Tدر گروه ماژول‌های مبدل رابط SFP یا همان (Small Form-Factor Pluggable) است. این ماژول تحت استاندارد صنعتی سیسکو، روتر‌ها و سوئیچ‌ها را به شبکه متصل می‌کند. ماژول سیسکو GLCT دارای قابلیت جابه‌جایی در حین کار و یا (hot-swappable) می باشد.

ماژول GLC-T یک رابط 1000BASE-T SFP   برای استفاده در شبکه‌های مسی است. ماژول نام برده با استاندارد کابل مسی زوج سیم، بدون روکش رده 5 و 6 ، در اندازه هر اتصال تا 100 متر (328 فوت) عمل می‌کند. همه ماژول‌های تولید شده سیسکو 1000 BASE-T SFP از مکالمه خودکار (auto negotiation) 10/100/1000 و  MDI / MDIX پشتیبانی می‌نمایند. ماژول‌ GLC-T برای اتصال نیاز به کانکتور RJ-45 دارد.

آشنایی بیشتر با ماژول سیسکو SFP-10G-LR

از نظر نوع کابل این محصول از کابل های SMF استفاده می کند و برای اتصال کابل ها نیز مجهز به کانکتور Dual-LC شده است که برای استفاده در حالت های دو طرفه کاربرد دارد. نرخ انتقال این محصول در حالت تک کاره به بیش از 10 کیلومتر می رسد که شما می توانید از آن در حالت های سازمانی و برون سازمانی نیز استفاده کنید.

در محیط هایی که چندین شبکه با اطلاعات و نوع داده های مختلف وجود دارد، این ماژول به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری بین شبکه خود ایجاد کنید و محیط انتقال شبکه خود را به صورت کاملا اصولی و البته با هزینه های بسیارکم، بهینه کنید. ماژول سیسکو SFP-10G-LR با وجود تمام استانداردهای لازم از سوی سیسکو، می تواند با بیشتر سوییچ ها و تجهیزات شرکت سیسکو همخوانی داشته باشد و به آسانی و بدون نیاز به ایجاد وقفه در کار شبکه می توانید از آنها به دلیل وجود فناوری XFP در هر جایی استفاده کنید.

سری ماژول های SFP-10G دارای تنوع بسیار زیادی هستند، اما با بررسی ماژول سیسکو SFP-10G-LR مشاهده خواهید کرد که تنها این محصول می تواند از کابل های SMF و G. 652 در حالت های استاندارد استفاده کند. کاربرد این ماژول بیشتر انتقال داده در مسافت های طولانی به کمک فیبر نوری است. به دلیل سرعت بالا و استفاده از زاویه شکست نور در ارسال داده ها در یک فیبر نوری، استفاده از این نوع محصولات برای انتقال داده ها بسیار ایمن و البته سریع است و شما می توانید تمام زیرساخت شبکه خود مجهز به فیبر نوری کنید.

اطلاعاتی بیشتر برای ماژول سیسکو SFP-10G-LR

فیبرهای نوری تک حالته به دلیل نیاز نبودن به حالت دو طرفه می توانند در فواصل طولانی تری مورد استفاده قرار بگیرند و در شرکت هایی با چندین ساختمان مختلف برای ایجاد یک شبکه مناسب مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از ویژگی های اصلی این محصولات کیفیت و طول عمر بالا در هنگام انتقال داده می باشد که سبب راحتی شما در مدیریت شبکه خواهد شد. وزن این محصول در حدود 90 گرم است و به عنوان یکی از سبک ترین ماژول های فیبر نوری تک حالته در بازار شناخته می شود که با بیشتر تجهزات قدیمی و جدید شرکت سیسکو همخوانی دارد و به راحتی آنها را پشتیبانی می کند. این نوع سوییچ ها به دلیل طول عمر بالایی که دارند، سبب استفاده در حالت های مختلف می شوند، اما هدف اصلی آنها در شبکه کاهش تاخیر و سربار در ارسال داده های بین سوئیچ و مسیریابی بهتر اطلاعات در یک شبکه چند قسمته است.

قیمت ماژول SFP-10G-LR با توجه به گزارش CRM بسیاری از مشتریانی که برای اطلاع از قیمت ماژول SFP-10G-LR تماس می گیرند ، سوالی می پرسند که ما هم اکنون به آن پاسخ می دهیم . قیمت اصلی یا قیمت SFP-10G-LR در لیست قیمت جنرال سیسکو 4438 دلار می باشد ولی با توجه تخفیف هایی که بسیاری از پارتنر های طلایی سیسکو روی قیمت ماژول سیسکو SFP-10G-LR دارند می توان تا سقف 85 درصد ارزانتر این محصول را در کشور هایی مانند چین ، لهستان ، تایوان و استرالیا خرید کرد. ولی سوال اصلی اینکه چرا فروشنده های سیسکو این محصول را در ایران با قیمت های نازلتری به فروش می رسانند . این سوال را در بخش بعدی پاسخ خواهیم داد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.