Web Analytics Made Easy - Statcounter

با وجود فیلترینگ اینترنت میشه برنامه نویس شد؟!

فیلترینگ و برنامه نویسی

تاثیر فیلترینگ اینترنت بر دنیای برنامه نویسی

از آن جایی که روز به روز علوم IT در حال پر و بال گرفتن هست و به علاقه مندان و افراد دانشجوی حوزه های مختلف آن اضافه می شود؛ قطعا تاثیر فیلترینگ اینترنت بر برنامه نویسی را نمی توان نادیده و ناچیز به حساب آورد. از همین رو در این مقاله که توسط rastava.academy تهیه شده است به بررسی این موضوع مهم می پردازیم.

دنیای برنامه نویسی و اینترنت

اولین موضوعی که در دنیای برنامه نویسی مطرح است و بر یادگیری افراد علاقه مند بسیار تاثیر گذار است؛ ارتباط برنامه نویسان با یکدیگر است. یعنی برای یادگیری بهتر افراد دانشجو حوزه های مختلف برنامه نویسی نیازمند استفاده از اینترنت برای حل مشکلات و سوالات خود هستند.

از بزرگ ترین شبکه های ارتباطی میان برنامه نویسان می توان به سایت stack overflow اشاره کرد. این سایت محلی برای سوال و جواب درباره مسائل برنامه نویسی است که روزانه میلیون ها بازدید کننده از سرار جهان دارد. حال شما تصور کنید ارتباط میان افراد و این سایت با یکدیگر قطع شود!

ضررهای احتمالی در صورت قطعی اینترنت

ضررهای قطع شدن اینترنت

همانطور که گفته شد اولین ضرر فیلترینگ اینترنت بر برنامه نویسی، قطع ارتباط میان برنامه نویسان است. در حال حاضر انجمن های بسیار زیادی وجود دارند که افراد برنامه نویسی در تمامی سطوح (junior، mid level، senior) همگی با هم در ارتباط هستند.

۱) قطع شدن دسترسی به github

یکی از بزرگ ترین مخازن نگه داری کدهای برنامه نویسان، پلتفرم گیت هاب است. برنامه نویسان در این پلتفرم با قرار دادن کدهای خود هم از آن ها نگه داری می کنند و هم باعث می شوند افراد تازه کار با خواندن و مطالعه کدهای آنان، خود را تقویت کنند.

۲) قطع شدن دسترسی به آپدیت IDE ها

اگر شما برنامه نویس اندروید باشید، باید همواره اینترنت شما متصل باشد تا محیطی که در آن برنامه نویسی می کنید بتواند خود را به روز رسانی کند. این مورد در سایر زبان های برنامه نویسی و پلتفرم ها نیز صادق است. یعنی با قطع شدن اینترنت دسترسی IDE شما به پکیج های آپدیت قطع می شود و عملا شما نمی توانید حتی کدهایی را که در ذهن خود را به درستی پیاده سازی کنید.

۳) قطع شدن دسترسی به کدهای موجود در گوگل

باید بدانید که در دنیای برنامه نویسی حفظ کردن کد کاری بی فایده است و تمام برنامه نویسان موفق به درک کد ها می پردازند، از همین رو در زمان کدنویسی کردن به جستجوی کد موردنیاز خود در موتور جستجوی گوگل می پردازند. با قطع شدن اینترنت حتی برنامه نویسان حرفه ای هم قادر به کدنویسی نخواهند بود.

دور زدن فیلترینگ چگونه است؟

چطوری فیلترینگ را دور بزنیم؟

شاید با خودتان بگویید که اگر فیلترینگ اتفاق بیافتد شما با استفاده از برنامه هایی نظیر vpn ها می توانید به دنیای اینترنت دسترسی پیدا کنید؛ نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در صورتی می توانید این کار را بکنید که فقط فیلترینگ ساده اتفاق افتاده باشد و اینترنت به اینترانت یا اینترنت داخلی تبدیل نشده باشد.

چطور با وجود فیلترینگ برنامه نویسی کنیم؟

خب قطعا یکی از راه هایی که به ذهن شما می رسد، کدنویسی کردن در IDE های شخصی سازی شده توسط شرکت ها و سازمان هاست که کاملا درست است. برای مثال در آکادمی رستاوا شما با به پایان رساندن مسیرهای کارآموزی مختلف، نظیر کارآموزی front _end و کارآموزی back_end می توانید با شرکت های خارجی همکاری داشته باشید و از مزیت های آنان بهره مند شوید. یکی دیگر از قابلیت های آکادمی رستاوا ریلوکیشن است که پیشنهاد می کنیم درباره آن حتما مطالعه داشته باشید.