Web Analytics Made Easy - Statcounter

عرضه بازی کال آو دیوتی در پلی استیشن ادامه می‌یابد

playstation call of duty - پلی استیشن کال آو دیوتی

مایکروسافت اعلام کرد با سونی توافق نامه‌ای امضا کرده است تا اطمینان حاصل شود که پس از پایان ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد در پلی استیشن باقی می‌ماند.

این توافق می‌تواند شکایات طولانی مدت سونی مبنی بر اینکه این معامله رقابت در صنعت گیم را تهدید می‌کند، برطرف کند.

توافق‌نامه ایکس باکس و پلی استیشن برای عرضه کال آو دیوتی

فیل اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس مایکروسافت، در توییتی گفت: «خوشحالیم که اعلام کنیم که مایکروسافت و پلی‌استیشن توافق‌نامه الزام‌آوری برای حفظ کال آو دیوتی در پلی‌استیشن پس از خرید اکتیویژن بلیزارد امضا کرده‌اند. ما مشتاقانه منتظر آینده‌ای هستیم که در آن گیمرها در سراسر جهان انتخاب بیشتری برای انجام بازی‌های مورد علاقه خود داشته باشند.»

سونی یکی از پرسروصداترین منتقدان این خرید بود. پرداختن به نگرانی‌ها در مورد ادامه در دسترس بودن «کال آو دیوتی»، یکی از محبوب‌ترین عناوین تاریخ بازی‌های کامپیوتری، می‌تواند به مایکروسافت کمک کند تا بر موانع باقی مانده بر سر راه این قرارداد غلبه کند و آن را به نتیجه برساند.

در پاسخ به نگرانی‌های مربوط به رقابت از سوی تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان، مایکروسافت قبلاً توافق‌نامه‌های چند ساله را با سایر شرکت‌های رقیب از جمله نینتندو و انویدیا امضا کرده بود تا اطمینان حاصل شود که مایکروسافت نمی‌خواهد عناوین اکتیویژن را از کاربران پلتفرم‌ها و کنسول‌های دیگر محدود کند.

به گفته سخنگوی مایکروسافت، کاری پرز، قرارداد فعلی با سونی 10 سال اعتبار خواهد داشت.

مایکروسافت به رفع نگرانی‌ها متعهد است

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در توییتی گفت: «از روز اول این خرید، ما متعهد به رسیدگی به نگرانی‌های تنظیم‌کننده‌ها، توسعه‌دهندگان پلتفرم و بازی‌ها و مصرف‌کنندگان بوده‌ایم. حتی پس از عبور از خط پایان برای تایید این معامله، ما بر روی اطمینان از اینکه کال آو دیوتی در پلتفرم‌های بیشتر و برای مصرف کنندگان بیشتری نسبت به قبل در دسترس باقی بماند، تمرکز خواهیم کرد.»

بزرگترین قرارداد تاریخ فناوری در آستانه نهایی شدن است

مایکروسافت با دو پیروزی پیاپی در دادگاه، در آستانه نهایی کردن بزرگترین قرارداد تاریخ فناوری است. در طی جلسه استماع پنج روزه در دادگاه فدرال کالیفرنیا، مدیران مایکروسافت از جمله مدیر عامل این شرکت، ساتیا نادلا تضمین دادند که عناوینی مانند کال آو دیوتی پس از بسته شدن قرارداد برای رقبا محدود نمی‌شود.

در هفته گذشته یک دادگاه فدرال و یک دادگاه استیناف ایالات متحده با درخواست کمیسیون فدرال تجارت (FTC) برای توقف قرارداد خرید اکتیویژن مخالفت کردند و مایکروسافت دو پیروزی متوالی در دادگاه به دست آورد. کمیسیون فدرال تجارت استدلال کرده بود که یک دستور فوری برای جلوگیری از آسیب به کاربران بازی‌های ویدیویی ضروری است؛ آن‌ها مدعی بودند این قرارداد مایکروسافت را قادر می‌سازد تا عناوین محبوب را در کنسول‌های رقیب و سرویس‌های بازی ابری محدود کند، اما در نهایت دادگاه به نفع مایکروسافت رأی داد.