Web Analytics Made Easy - Statcounter

سیستم گیمینگ میان رده به چه سیستمی گفته می‌شود؟

خرید سیستم گیمینگ میان رده به چه سیستمی گفته میشود؟

سیستم گیمینگ

چنین سیستمی نیاز روزانه شما به وب گردی، اجرای محتوای‌های صوتی و ویدئویی، نمایش فایل و اسناد و اجرای بدون اختلال نرم افزارهای سنگین را به راحتی برآورده خواهد کرد. سیستم گیمینگ میان رده قرار است تجربه‌ای کاملا قابل قبول از بازی‌های ویدیویی برایتان به ارمغان آورد. در زیر توضیحاتی در مورد قطعات مورد نیاز برای خرید کامپیوتر گیمینگ میان رده داده شده است.

مادربرد:

مادربورد

برد اصلی (Motherboard) که نوعی مداری الکتریکی است، در واقع به عنوان مرکز ارتباطات رایانه شناخته می‌شود. بخش‌های گوناگون یک کامپیوتر روی این قسمت سوار شده و مادربر دو وظیفه اصلی، اتصال اجزا به هم و تامین انرژی الکتریکی آن‌ها را به عهده می‌گیرد.

سوکت پردازنده‌ی LGA 1151 و چهار عدد اسلات رم یکی از انتخاب‌های خوش قیمت میان رده است.

انتخاب مادربرد تا حد زیادی منوط به تعیین پردازنده شما دارد. پردازنده‌ها امروزه در سوکت و پشتیبانی تراشه‌ها، متفاوت از نسل‌های گذشته خود عمل می‌کنند. از این رو انتخاب و خرید مادربرد بین محصولات اینتل (Intel) و یا ای‌ام‌دی (AMD)، بدون اطلاعات و پیش زمینه فنی ممکن است کمی چالش برانگیز باشد.

پردازنده:

پردازنده

پردازنده مرکزی در واقع آن بخش از رایانه است که اقدامات، محاسبات و اجرای برنامه‌ها را بر عهده دارد. پردازنده جزو مهم‌ترین قطعات یک سیستم گیمینگ است که عملکرد و راندمان کلی سیستم را تعیین می‌کند.

با ورود نسل دوازدهم اینتل و اختلاف قیمت بسیار کم این نسل با دو نسل پیشین، در لین لیست جدیدترین پردازنده‌های اینتلی معرفی شده‌اند و توصیه‌ی ما تهیه‌ی این نسل است.

کارت گرافیک:

کارت گرافیک

کارت گرافیک یکی از حیاتی‌ترین سخت افزار برای تجربه با کیفیت بصری از گیم است که در قیمت سیستم گیمینگ بسیار تاثیر گذار میباشد. اگر گیمر، استریمر، تولید کننده محتوا و یا فعال صنعت مدیا و ویرایش باشید، تهیه این قطعه در راس نیازهای شما قرار می‌گیرد. چرا که این توانایی این قطعه عملکردی مستقیم بر تمامی پردازش‌های گرافیک محور کامپیوتر شما دارد.

حافظه SSD:

نصب سیستم عامل یا بازی مورد نظر روی حافظه SSD، سرعت لودینگ و اجرای آن‌ها بالا می‌برد. و گاها باعث افزایش فریم ریت جزیی نیز می‌شود. برای یک خرید کیس گیمینگ میان رده حافظه ۲۵۰ گیگابایتی و در صورت امکان بیشتر کفایت می‌کند.

منبع تغذیه/power:

انتخاب یک پاور با توان پایین‌تر از انرژی مورد نیاز قطعات می‌تواند بر عملکرد قطعات تاثیر منفی داشته باشد و باعث کاهش عمر مفید قطعات شود؛ فلذا بایستی هنگام خرید به میزان توان خروجی پاور که بر اساس وات معرفی می‌شود، توجه کنید. البته لازم است بدانید عددی که به عنوان توان خروجی اعلام می‌شود.

کیس:

کیس گیمینگ

کیس‌ها با توجه به تعداد پورت، وجود یا عدم وجود قاب شیشه‌ای، ورودی میکروفن، خروجی هدفون، سیستم خنک کننده و نورپردازی در رنج قیمت‌های متفاوتی قرار می‌گیرند؛ با این حال انتخاب و خرید کیس تا حد زیادی به خود شما بستگی دارد. این مقاله حاصل تلاش تیم ایران پی سی جهت بالا بردن سطح اطلاع شما کاربران عزیز به منظور خرید سیستم گیمینگ میان رده می‌باشد.