Web Analytics Made Easy - Statcounter

بیت کوین به بالاترین سطح خود در یک سال گذشته رسید

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، در اوایل این هفته برای اولین بار از ماه آوریل بالای 30 هزار دلار معامله شد. در آن زمان سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر سرمایه‌گذاران را به جستجوی راه‌حل‌های ایمن‌تر برای ذخیره دارایی‌هایشان سوق داد و به ارزش بیت کوین لطمه زد.

با این حال بیت کوین پس از موجی از علاقه غول های مالی به ارزهای دیجیتال امسال حدود 87 درصد افزایش یافته است. طبق پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بلک راک هفته گذشته برای ثبت یک صندوق معامله بیت کوین اقدام کرد. صرافی کریپتو EDX Markets با حمایت شرکت‌هایی مانند Charles Schwab، Fidelity Digital Assets و Citadel نیز پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال خود را در این هفته راه اندازی کرد.

با این حال، شور و اشتیاق مجدد برای کریپتو در کنار سرکوب‌های نظارتی صورت می‌گیرد. SEC در اوایل این ماه از کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال آمریکا شکایت کرد و ادعا کرد که به عنوان یک کارگزار ثبت نشده عمل می‌کند. این اتفاق تنها یک روز پس از آن رخ داد که رگولاتور فدرال از بایننس شکایت کرده و این شرکت را به فعالیت غیرقانونی در ایالات متحده و ترکیب دارایی‌های مشتریان متهم کردند.

علیرغم افزایش نرخ بیت کوین در سال جاری، بیت کوین همچنان بسیار پایین‌تر از رکورد تاریخ خود یعنی بیش از 60000 دلار در سال 2021 باقی مانده است. پادشاه کریپتو در یکی دو سال گذشته به شدت از نرخ بهره تهاجمی فدرال رزرو و سقوط صرافی رمزارز FTX، ضربه خورد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما