Web Analytics Made Easy - Statcounter
کاهش هزینه تولید بیت کوین

کاهش هزینه استخراج بیت کوین به 13 هزار دلار

خلاصه خبر

از آنجایی که سقوط کریپتو همچنان باعث کاهش قیمت بیت‌کوین در مقایسه با وضعیت یک سال پیش می‌شود، اثرات ضربه‌ای همچنان در حوزه‌های مختلف وجود دارد. یکی از آنها هزینه تولید است و تلاش ماینرها برای کنترل آن ممکن است شمشیر دولبه برای بازار ارزهای دیجیتال باشد.

JPMorgan گزارش می‌دهد که هزینه استخراج بیت کوین از 24000 دلار در اوایل خرداد به حدود 13000 دلار کاهش یافته است. این کاهش احتمالاً ناشی از زمستان کریپتو است، اما مشخص نیست که آیا این امر می‌تواند به بهبود قیمت ارز دیجیتال کمک کند یا به مانعی برای آن تبدیل خواهد شد.

پس از سقوط قیمت بیت کوین از بالاترین سطح خود در نوامبر گذشته، که می‌تواند میزان برق و قدرت پردازش مورد نیاز برای استخراج را کاهش دهد، به راحتی می‌توان این کاهش را در خروج ماینرها از فرایند استخراج توجیه کرد. همچنین گرمای تابستان ممکن است وقفه در ماینینگ را دو چندان کند. با این حال، استراتژیست‌های JPMorgan ادعا می‌کنند که این موضوع در واقع به دلیل تلاش برای حفظ سود توسط استخراج‌کنندگان و به کارگیری تجهیزات کارآمدتر است.

نمودار قیمت تولید و استخراج بیت کوین

از یک طرف، کاهش هزینه‌های استخراج برای سودآوری بیشتر بیت کوین می‌تواند بازار را تثبیت کند. از سوی دیگر، برخی هزینه تولید را کف قیمت بیت کوین در دوران رکود می‌دانند. کاهش این کف ممکن است وخیم‌ترشدن زمستان کریپتو را ممکن کند.

بیت‌کوین در نوامبر گذشته و قبل از اینکه بهار امسال سقوط کند، در اوج خود نزدیک به 70000 دلار رسید. این رکود باعث ایجاد شوک در ارگان‌های مختلف مانند شرکت‌های کریپتو، دولت السالوادور، برنامه تسلیحاتی کره شمالی و گروه‌های باج‌افزار شده است!