Web Analytics Made Easy - Statcounter
سقوط بیت کوین

بیت کوین دوباره به زیر 19000 دلار سقوط کرد

بیت کوین روز پنجشنبه به زیر 19000 دلار سقوط کرد؛ بزرگترین ارز دیجیتال جهان از همه سو تحت فشار است.
بیت کوین روز پنجشنبه به زیر 19000 دلار سقوط کرد؛ بزرگترین ارز دیجیتال جهان از همه سو تحت فشار است.

نکات کلیدی

  • بیت کوین روز پنجشنبه به زیر 19000 دلار سقوط کرد؛ بزرگترین ارز دیجیتال جهان از همه سو تحت فشار است.
  • سرمایه‌گذاران نگران تورم افسارگسیخته هستند که بانک‌های مرکزی جهانی را مجبور به افزایش نرخ بهره می‌کند.
  • این همچنین باعث ترس از رکود اقتصادی در ایالات متحده و سایر کشورها شده است.
  • در همین حال، صندوق تامینی ارزهای دیجیتال بزرگ Three Arrows Capital منحل شد و مشکلات بیشتری را به بازار اضافه کرد.
سقوط بیت کوین

بیت کوین صبح روز پنجشنبه باز هم به زیر 19000 دلار سقوط کرد؛ زیرا بزرگترین ارز دیجیتال جهان همچنان تحت فشار نگرانی‌های کلان اقتصادی و بحران نقدینگی در میان شرکت‌های مطرح ارز دیجیتال است.

براساس داده‌های Coin Metrics، بیت کوین آخرین بار با 4 درصد کاهش به 19161.15 دلار معامله شد. این ارز دیجیتال تنها در سال میلادی جاری حدود 58 درصد کاهش یافته است و بیش از 70 درصد از بالاترین قیمت خود یعنی 68990.90 دلار که در ماه نوامبر 2021 به ثبت رسیده بود، کاهش یافته است.

بیت کوین و سایر دارایی‌های ریسک‌پذیر همچنان تحت فشار هستند. ایو لانگ‌چمپ، سرپرست تحقیقات بانک SEBA متمرکز بر دارایی‌های دیجیتال، در این باره گفت: ترکیبی از تورم بالا، افزایش نرخ بهره و رکود بر ارزهای دیجیتال فشار می‌آورد.

بازارهای سهام نیز جهانی همچنان تحت فشار هستند؛ S&P 500 در ایالات متحده در حل ثبت رکورد بدترین نیمه اول سال خود از سال 1970 قرار دارد.

بیت کوین ارتباط نزدیکی با حرکت شاخص‌های سهام و به ویژه نزدک دارد. بازار سهام طی روزهای اخیر به حدی تحت فشار بوده که بر ریزش دوباره قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است.

بازار خرسی ارز های دیجیتال

سرمایه‌گذاران نیز نگران تورم افسارگسیخته هستند که بانک‌های مرکزی جهانی را مجبور به افزایش نرخ بهره می‌کند. این موضوع همچنین باعث ترس از رکود اقتصادی در ایالات متحده و سایر کشورها شده است.

مشکلات نقدینگی به شرکت‌های ارز دیجیتال ضربه زده است

سقوط قیمت کریپتو ماهیت بسیار اهرمی این صنعت را آشکار کرده و باعث ایجاد مشکل نقدینگی در سراسر شرکت‌ها شده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که صندوق تامینی ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital این هفته منحل شد. این شرکت در معرض استیبل‌کوین الگوریتمی terraUSD و لونا توکن مرتبط با آن که سقوط کرده بود، قرار داشت. Three Arrows Capital، یا همان طور که به آن 3AC نیز گفته می شود، گزارش شده است که نتوانسته است با یک کال مارجین از سوی BlockFi مواجه شود.

Three Arrows Capital

کال مارجین وضعیتی است که در آن یک سرمایه‌گذار مجبور است وجوه بیشتری را برای جلوگیری از ضرر وام‌دهنده در معامله‌ای که با قرض صورت گرفته، متعهد شود.

در همین حال، صرافی ارزهای دیجیتال کوین فلکس هفته گذشته به دلیل «شرایط شدید بازار»، برداشت برای مشتریان را متوقف کرد. مارک لمب، مدیرعامل کوین فلکس نیز گفت که راجر ور، سرمایه‌گذار قدیمی رمزارز، 47 میلیون دلار به شرکت بدهکار است. ور رد می کند که او به پول مبادله بدهکار است.

CoinFlex در حال انتشار یک سکه جدید برای جبران کسری 47 میلیون دلاری است. لمب در مصاحبه ای در روز چهارشنبه به CNBC گفت که CoinFlex در حال مذاکره با چندین صندوق بزرگ علاقه مند به خرید توکن است. او همچنین گفت که برداشت برای مشتریان از روز پنجشنبه طبق برنامه از سر گرفته نمی شود.

لانگ چامپ با توجه به عدم اطمینان در مورد پایان یافتن اهرم‌زدایی در صنعت گفت: «در این محیط، فشار بر بیت‌کوین و سایر دارایی‌های کریپتو باقی می‌ماند.