Web Analytics Made Easy - Statcounter
بایننس - binance - web3 - وب ۳ - وب 3

بایننس 500 میلیون دلار سرمایه برای کمک به استارتاپ‌های وب 3 جمع‌آوری می‌کند

بایننس لبز، بازوی سرمایه‌گذاری این شرکت، روز چهارشنبه اعلام کرد که 500 میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های وب 3 جمع‌آوری کرده است.

سرمایه‌گذاری بایننس برای توسعه اکوسیستم وب 3

بایننس لبز قصد دارد از این سرمایه برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سازنده وب 3 استفاده کند. اگرچه وب 3 هنوز اصطلاح چندان شفافی نیست، اما به طور ساده به آینده فرضی اینترنت اشاره دارد که از سیستم‌عامل‌های آنلاین امروزی غیرمتمرکزتر است و بلاکچین، هسته اصلی ارزهای دیجیتال را زیربنای خود قرار خواهد داد.

بایننس لبز - binance labs

افتتاح صندوق جدید بایننس در حالی صورت می‌گیرد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته‌اند. بیت کوین از زمانی که در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود یعنی نزدیک به 69000 دلار رسید، بیش از 50 درصد سقوط کرده است. این امر به شرکت‌های رمزارز عمومی مانند کوین‌بیس که سهام آن‌ها از ابتدای سال 2022 تا 69 درصد سقوط کرده است، آسیب وارد کرده است. سرمایه‌گذاران می‌ترسند که این رکود به استارت‌آپ‌های خصوصی کریپتو هم منتهی شود.

با تمام این تفاسیر، بایننس لبز امیدوار است که در افت اخیر دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کند و بنیان‌گذارانی را بیابد که وب 3، آنچه که به‌عنوان نقطه عطف آینده فناوری شناخته می‌شود، بسازند.

کن لی، مدیر اجرایی سرمایه‌گذاری در بایننس در این باره می‌گوید: «ما به دنبال پروژه‌هایی با پتانسیل رشد اکوسیستم وب 3 هستیم. چنین پروژه‌هایی ممکن است شامل زیرساخت‌ها، NFT و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز باشد. بایننس تخمین می‌زند که در حال حاضر حدود سیصد الی پانصد هزار توسعه‌دهنده فعال وب 3 وجود دارد و امیدوار است این تعداد به میزان قابل توجهی رشد کند.»

بایننس در سال گذشته مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌های با ارزش سهام را انجام داده است. این اولین بار است که این شرکت به طور رسمی یک صندوق VC (سرمایه‌گذاری ریسک پذیر) را با تامین مالی از سرمایه‌گذاران خارجی جمع آوری می‌کند.

لی گفت:«بایننس‌لبز همیشه دقت لازم را انجام می‌دهد و در استراتژی سرمایه‌گذاری خود اعتقاد قوی دارد.» او افزود: «ما می‌دانیم که سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه ریسک‌هایی را به همراه دارد. این صنعت هنوز جوان است.»

ken li - کن لی
کن لی، مدیر اجرایی بخش سرمایه‌گذاری بایننس

توییتر جزیی از برنامه‌های توسعه وب 3 خواهد بود

بایننس همچنین قصد دارد 500 میلیون دلار از سهام توییتر را برای حمایت از پیشنهاد ایلان ماسک برای دستیابی به سرویس رسانه‌های اجتماعی، تصاحب کند، این شرکت با این اقدام امیدوار است هدف خود را برای تلفیق رسانه‌های اجتماعی و وب 3 با هم تحقق بخشد.

بایننس که در سال 2017 توسط کارآفرین چینی-کانادایی چانگ پنگ ژائو تأسیس شد، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است. بر اساس داده‌های CryptoCompare، این شرکت در ماه مارس 490 میلیارد دلار حجم معاملات اسپات را مدیریت کرده است.

چانپنگ ژائو - مدیرعامل و بنیانگذار بایننس
چانپنگ ژائو – مدیرعامل و بنیانگذار بایننس

بایننس به وب 3 ایمان دارد

در مصاحبه‌ای در اوایل سال جاری میلادی، ژائو گفت که بایننس «میلیاردها دلار آماده سرمایه‌گذاری» در وب 3 دارد. این روند با شک و تردید برخی از چهره‌های برجسته فناوری، از جمله ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و جک دورسی، بنیانگذار توییتر مواجه شده است. ژائو گفت که او به این مفهوم اعتقاد دارد، اما تحقق آن زمان می‌برد. ژائو افزود: «قبل از راه اندازی فیسبوک، هیچ کس نمی توانست آن را پیش بینی کند. ما فقط باید ببینیم چه چیزی معلوم می‌شود.»