Web Analytics Made Easy - Statcounter

بنیانگذار بایننس: بعد از ریزش لونا دوباره فقیر شده‌ام!

مدیرعامل و بنیانگذار بایننس، چانپنگ ژائو، می‌گوید که به خاطر ریزش بازار کریپتو، فقیر شده است!
مدیرعامل و بنیانگذار بایننس، چانپنگ ژائو، می‌گوید که به خاطر ریزش بازار کریپتو، فقیر شده است!

بنیانگذار بایننس می‌گوید که پس از از دست دادن میلیاردها دلار ارز دیجیتال پس از سقوط بازار، دوباره فقیر شده است!

چانپنگ ژائو در توییتی در روز دوشنبه گفت که بایننس 15 میلیون توکن لونا در اختیار دارد. بایننس این توکن‌ها را در ازای سرمایه‌گذاری 3 میلیون دلاری خود در سال 2018 در شبکه ترا که پایه و اساس لونا است، دریافت کرده بود.

هفته گذشته، قیمت ارز دیجیتال لونا بیش از 99 درصد کاهش یافت و دارایی بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارز را از بین برد.با این حال، آقای ژائو همچنان ثروتی در حدود 14/8 میلیارد دلار دارد که بخش عمده آن به مالکیت 70 درصد صرافی بایننس برمی‌گردد و توییت ژائو صرفا برای شوخی و پاسخی به یک خبر با موضوع ضرر سنگین بایننس بوده است.

بایننس خواهان بازگشت پول سرمایه‌گذاران

اخیراً با مطرح شدن بحث پرداخت غرامت به سرمایه‌گذاران شبکه ترا، آقای ژائو از تیم این پروژه خواسته است تا ابتدا به سرمایه‌گذاران خرد و سپس به سرمایه‌گذاران کلان بازپرداخت کنند. او در توییتی نوشت: «بایننس برای حفاظت از حقوق کاربران کریپتو، از تیم پروژه ترا می‌خواهد که ابتدا به کاربران خرد غرامت بدهد و در آخر به بایننس.»

منشا آنچه باعث شد TerraUSD ارزش خود را از دست بدهد، تئوری های بسیاری را برانگیخته است، با یک فرضیه رایج که نشان می‌دهد شخصی عمداً 350 میلیون دلار UST را ریخته است.

با انجام این کار، گارد بنیاد لونا (که تقریباً 3.5 میلیارد دلار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در ماه‌های منتهی به بحران ذخیره کرده بود) مجبور می شود بیت کوین خود را به فروش برساند و در نتیجه باعث کاهش قیمت آن می‌شود. در مقاله پیشین به جزئیات این حمله به استیبل‌کوین ترا پرداخته‌ایم:

بازار کریپتو همچنان در شوک

بیت‌کوین و اتریوم نیز (ETH) در روز‌های اخیر به پایین‌ترین سطح 18 ماهه خود رسیده‌اند. شاخص ترس و طمع کریپتو در این چند هفته در پایین ترین سطح خود از مارس 2020 قرار گرفته است، در آن تاریخ وحشت از بیماری کووید باعث فروش گسترده بیت‌کوین شد و قیمت آن را به زیر 5000 دلار رساند. با این حال، بیت‌کوین اکنون با قیمتی کمتر از 30 هزار دلار در روز سه‌شنبه 3 خرداد 1401 معامله می‌شود که نشان‌دهنده کاهش 56 درصدی نسبت به بالاترین رقم تاریخ خود در نوامبر گذشته است.