Web Analytics Made Easy - Statcounter
آمازون وب سرویس (AWS) 35 میلیارد دلار در مراکز داده ویرجینیای شمالی خود هزینه کرده است

آمازون وب سرویس (AWS) 35 میلیارد دلار در مراکز داده ویرجینیای شمالی خود هزینه کرده است

آمازون وب سرویس (AWS) طی 10 سال گذشته 35 میلیارد دلار برای زیرساخت‌های رایانش ابری خود در ویرجینیای شمالی هزینه کرده است، این شرکت نشان دهنده تأثیر بسیار زیاد مراکز داده بر اقتصاد منطقه ای است

این افشاگری همچنین هزینه هنگفت ایجاد بسترهای رایانش ابری را که به اقتصاد جهانی قدرت می‌بخشد، نشان می‌دهد. آمازون یکی از معدود شرکت‌های بزرگ فناوری است – که به عنوان اپراتورهای مقیاس بزرگ شناخته می‌شوند – با قدرت مالی لازم برای ایفای نقش اصلی در زیرساخت‌های ابری.

علت این همه هزینه چیست؟ سرمایه گذاری 35 میلیارد دلاری آمازون از منطقه ابری AWS ایالات متحده در شرق ویرجینیا شمالی، که شامل بیش از 50 مرکز داده است، پشتیبانی می‌کند. این بزرگترین مرکز تجزیه و تحلیل مراکز داده شرکت روی زمین است که در نزدیکی تقاطع استراتژیک اینترنت در اشبورن واقع شده است، که به عنوان یک چهارراه جهانی برای ترافیک داده عمل می‌کند. با افزایش ابر، توانایی افزودن سرورها در نزدیکی Ashburn به دغدغه شرکت‌هایی که در زمینه محاسبات ابری جاه طلبی دارند تبدیل شده است.

کلاستر مرکز داده در ویرجینیای شمالی تنها یکی از اجزای زیرساخت ابری آمازون است که شامل هفت ناحیه AWS در آمریکای شمالی و 25 ناحیه در سراسر جهان است.

خدمات ابری برای اقتصاد ضروری است، به ویژه در طول همه گیری COVID-19. ایجاد مراکز داده برای ارائه آن خدمات ابری یک تجارت سرمایه بر است.

سرمایه گذاری آمازون در حوزه مراکز داده ابری در عملکرد خوب AWS ثمر داده است، که 45 میلیارد دلار درآمد در سال 2020 ایجاد کرد و 54 درصد از درآمد عملیاتی آمازون را در سه ماهه اخیر خود به خود اختصاص داد و حاشیه سود بالاتری را نسبت به بسیاری از عملیات خرده فروشی این شرکت به همراه داشت.

آمازون مجموع کل هزینه‌های سرمایه ای را گزارش می‌کند، اما به ندرت اطلاعات جزپی را در مورد هزینه‌های مستقیم خود برای ساخت مرکز داده ارائه می‌دهد. افشاگری‌های اخیر در سندی که تأثیر اقتصادی آمازون در ویرجینیا را نشان می‌دهد، به اشتراک گذاشته شد.

بلر اندرسون، مدیر سیاست عمومی AWS در آمازون، در یک پست وبلاگی می‌گوید: “این گزارش تاثیرگذاری همکاری دولت و صنعت برای ایجاد فرصت‌های رشد جامعه را نشان می‌دهد.”

این داده‌ها دو نکته مهم را به پیش می‌برد: کلاستر‌های ابری می‌توانند مزایای مهمی برای اقتصادهای محلی ایجاد کنند و به سطحی از سرمایه گذاری نیاز دارند که تعداد شرکت‌های قابل رقابت را در سطح محدود کند.

AWS و تأثیر اقتصادی آن در ویرجینیای شمالی

در دهه گذشته آمازون توسعه گسترده ای را در ویرجینیای شمالی انجام داده است تا ظرفیت بیشتری برای همگام شدن با رشد ابر AWS فراهم کند. AWS و شرکای توسعه ای آن به طور مداوم در حال خرید زمین و ایجاد مراکز داده هستند تا اطمینان حاصل شود که فضای سرور شرکت تمام نشود. این به مشاغل و هزینه برای ساخت و بهره برداری از تاسیسات و همچنین درآمد مالیاتی برای جوامع محلی تبدیل می‌شود.

35 میلیارد دلار آمازون شامل هزینه‌های مربوط به تجهیزات فناوری اطلاعات، نیروی کار و مصالح ساختمانی، خدمات آب و برق، امنیت، حقوق کارکنان مرکز داده و خدمات شخص ثالث برای ساخت و راه اندازی مراکز داده است. در سال 2020، آمازون تخمین می‌زند که فعالیت های مرکز داده آن 1.3 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی کمک کرده و بیش از 13،500 شغل در ویرجینیا را پشتیبانی می‌کند.

در اینجا برخی از داده‌های کلیدی در مورد میزان اشتغال و مالیات مراکز داده آن در ویرجینیای شمالی و مناطقی که سرمایه گذاری AWS در آن متمرکز شده است آورده شده است:

تجهیزات مرکز داده: AWS می‌گوید در سال 2020 بیش از 220 میلیون دلار مالیات بر اموال شخصی مشاغل برای مراکز داده خود واقع در شهرستانهای فیرفکس، لودون و پرنس ویلیام در ویرجینیای شمالی پرداخت کرده است – که حدود 20 درصد از کل درآمدهای مالیات بر اموال شخصی دریافت شده این شهرستانها در سال مالی 2020 را تشکیل می‌دهد.

ساخت مرکز داده: در سال 2020، سرمایه گذاری‌های AWS برای ایجاد مراکز داده جدید و گسترش مراکز موجود تقریباً از 8000 شغل معادل تمام وقت (FTE) در ویرجینیای شمالی پشتیبانی می‌کرد، از جمله 4100 کارگر ساختمانی در محل، 1300 شغل غیر مستقیم در زنجیره تامین محلی، و 2600 شغل در اقتصاد گسترده تر.

عملیات مرکز داده: در سال 2020، مراکز داده آمازون در ویرجینیا از 3500 شغل FTE در محل، از جمله کارکنان تمام وقت مرکز داده AWS و کارگران پاره وقت که ساعات کار آنها برای مقایسه معادل به معادل تمام وقت تبدیل شده بود، پشتیبانی کردند. این شرکت تخمین می‌زند که 2000 شغل دیگر در خارج از مراکز داده خود پشتیبانی می‌شود، که تاثیر اقتصادی 2.4 میلیارد دلاری ویرجینیا در دهه گذشته داشته است.

انرژی‌های تجدیدپذیر: تا سال 2023، آمازون قصد دارد 15 مزرعه خورشیدی در مقیاس جدید را در سراسر ویرجینیا با ظرفیت کلی 1.43 گیگاوات (معادل 1430 مگاوات) فعال کند. آمازون یکی از شرکت‌های فناوری است که به دنبال منبع سبز بیشتر برای مراکز داده خود در ویرجینیای شمالی است.

چرا آمازون این افشاگری‌ها را انجام می‌دهد؟ مخاطبان به وضوح مقامات عمومی و ساکنان جوامعی هستند که AWS مراکز داده خود را در آن مستقر کرده است. گوگل و فیس بوک نیز گزارش‌هایی در مورد مزایای اقتصادی پروژه‌های مرکز داده خود منتشر کرده اند.
ابتکارات پایداری آمازون به وضوح یک اولویت است. در سال 2019، Greenpeace AWS را فراخواند و گفت که اتخاذ قدرت سبز از رشد زیرساخت‌های ابری آن در ویرجینیای شمالی عقب می‌افتد. از آن زمان این شرکت سرمایه گذاری زیادی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر کرده است و اخیراً به 10 گیگاوات برق خورشیدی و بادی رسیده است.

بررسی عمومی پروژه‌های مرکز داده بزرگ در حال حاضر امری عادی است، زیرا ساکنان به تأثیر آنها بر محیط زیست، منابع عمومی و کیفیت زندگی توجه زیادی می‌کنند. سرعت شتابان توسعه مرکز داده باعث افزایش تعداد زیادی از اختلافات محلی در ویرجینیای شمالی شده است، زیرا ساکنان به دنبال مسدود کردن یا تجدید نظر در برنامه‌های ایجاد امکانات جدید در شهر خود هستند.

AWS با این روند آشنا است، زیرا گسترش مرکز داده آن در Haymarket در شهرستان پرنس ویلیام کانون یک بحث چهار ساله عمومی بود زیرا ساکنان برای حمایت از این پروژه با مراكز خدمات شهری مبارزه کردند.