Web Analytics Made Easy - Statcounter
AWS از راه‌اندازی سه مرکزداده جدید در خاورمیانه خبر داد

AWS از راه‌اندازی سه مرکزداده جدید در خاورمیانه خبر داد

سرویس خدمات وب آمازون(AWS) تا سال ۲۰۲۲ زیرساخت مرکزداده‌ جدیدی را در امارات عربی متحده ایجاد خواهد کرد. این مرکز شامل سه حوزه جدید دسترسی است و دومین مرکزی است که از سوی AWS در منطقه خاورمیانه ایجاد می‌شود. پیش از این مرکزداده مشابهی در بحرین ایجاد شده بود.

محمد علی الشرفا، مدیرعامل سازمان توسعه اقتصادی ابوظبی، می‌گوید: «توسعه AWS به امارت عربی متحده نشان‌دهنده رشد سریع اکوسیستم نوآوری ما است که از دسترسی به پلتفرم ابری برتر جهان و تکنولوژی‌های پیشرفته و راه‌حل‌های آن بهره‌مند خواهد شد.»

با توجه به زیرساخت هوشمند و تحول دیجیتال ابوظبی، سرمایه‌گذاری AWS باعث می‌شود تا نوآوران و شرکت‌هایی که راه‌حل‌های جهانی دارند بتوانند از فرصت‌های جدید در امارات و فراتر از آن استفاده کنند. AWS امیدوار است که اضافه شدن این منطقه جدید در خاورمیانه به مشتریان اجازه ذخیره داده محلی در امارات را داده و در عین حال تاخیر بسیار پایینی را در این کشور تجربه کنند.

سازمان‌هایی که از این منطقه استفاده می‌کنند به تکنولوژی‌های AWS از جمله محاسبه ابری، ذخیره‌سازی ابری، شبکه‌سازی،‌ مراکزداده، تحلیل، یادگیری ماشینی،‌ اینترنت اشیا و خدمات موبایلی دسترسی خواهند داشت.

تریق بن هندی، مدیر ارشد اداره سرمایه‌گذاری ابوظبی، گفت: «ما از توسعه AWS در امارات که زیرساخت ابری پیشرفته را با خود به همراه دارد استقبال می‌کنیم. این اقدام با هدف ما برای جذب سرمایه و تقویت قابلیت‌های تکنولوژی همخوانی دارد.»

این مثال دیگری از افزایش همکاری بین بخش‌های دولتی و خصوصی در امارات است که با هدف سرعت بخشیدن به پیشرفت‌ها و توسعه گسترده تحول دیجیتال انجام می‌گیرد و جایگاه ابوظبی را به عنوان یک مرکز نوآوری جهانی تقویت می‌کند.

از مشتریان نامدار AWS در این منطقه می‌توان اولین بانک ابوظبی، مرکز فضایی محمد بن رشید، فروشگاه‌های بزرگ مجید الفتائم، مرکز درمان GE، پلتفرم پخش موسیقی Anghami، دانشگاه هوشمند همدان بن محمد و پلتفرم سرمایه‌گذاری و اقتصاد فردی Sarwa را نام برد.

AWS در سطح جهانی ۸۰ حوزه دسترسی در ۲۵ منطقه جغرافیایی دارد و قرار است علاوه بر امارات، ۱۸ حوزه دسترسی جدید و پنج منطقه جدید را در استرالیا،‌ هند،‌ اندونزی،‌ اسپانیا و سوئیس احداث کند. منطقه جدیدی آسیا اقیانوسیه AWS (ملبورن) که قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ افتتاح شود شامل سه حوزه دسترسی در همان ابتدای راه‌اندازی خواهد بود. این حوزه‌های دسترسی به ۲۵ حوزه موجود در هشت منطقه AWS در آسیا استرالیا، چین، هند، ژاپن، کره و سنگاپور اضافه خواهد شد.

رامتین نورمحمد