Web Analytics Made Easy - Statcounter

اعطای مدال آزادی از سوی بایدن به استیو جابز فقید

مدال آزادی ریاست جمهوری، بالاترین درجه افتخاری است که می‌تواند به یک شهروند امریکایی اعطا شود
استیو جابز

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که استیو جابز، مدیرعامل ققید شرکت اپل، از سوی رئیس جمهور امریکا، مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرده است. مدال آزادی ریاست جمهوری بالاترین درجه افتخار ایالات متحده است که می ‌توان به یک شهروند غیرنظامی اعطا کرد و به افرادی اعطا می شود که کمک‌های مثال زدنی به پیشرفت، ارزش‌ها یا امنیت ایالات متحده، صلح جهانی یا سایر جوانب مهم داشته‌اند.

جابز اپل را در آوریل 1976 تاسیس کرد و از آن زمان به یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان تبدیل شده است. او به عرضه بسیاری از محصولات فناوری که تبدیل به انقلابی در این حوز شدند، از جمله مک، آی‌پاد و آیفون کمک کرد. او در 5 اکتبر 2011 درگذشت.

استیو جابز از رئیس‌جمهور امریکا رضایت نداشت

جابز که در دوران زندگی‌اش محبوبیت زیادی داشت، در زندگی‌نامه والتر آیزاکسون خود را از عملکرد باراک اوباما، «ناامید» توصیف کرد. جابز می‌گوید: «او در رهبری مشکل دارد زیرا تمایلی به ناراحت یا عصبانی کردن مردم ندارد. من تابحال چنین مشکلی نداشته‌ام.»

بیانیه کاخ سفید در تقدیر از استیو جابز

کاخ سفید در بیانیه خود از رویکرد خلاق جابز و تلاش‌های مختلف او تمجید کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: «استیو جابز هم‌بنیانگذار، مدیر اجرایی و رئیس شرکت اپل، علاوه بر این سمت، مدیرعامل پیکسار بود و نقش اصلی را در شرکت والت دیزنی داشت. بینش، تخیل و خلاقیت او منجر به اختراعاتی شد که شیوه ارتباطات جهان را تغییر داده و همچنان ادامه می‌دهد و همچنین صنایع کامپیوتر، موسیقی، فیلم و بی‌سیم را متحول کرده است. این جایزه در 7 جولای (16 تیرماه) اهدا خواهد شد. سایر دریافت‌کنندگان مدال آزادی ریاست جمهوری امسال نیز شامل سیمون بایلز، گابریل گیفوردز، جان مک کین، مگان راپینو و دنزل واشنگتن هستند.