Web Analytics Made Easy - Statcounter

مجموعه اوت ارائه دهنده بروز ترین سیستم وی آر اف ، فیلتر اکولوژی ، جت فن برند رزنبرگ در ایران

سیستم VRF

وی آر اف ( VRF ) مختلف شده عبارت ( Variable Refrigerant Flow ) بوده، که معنی آن جریان متغیر سیال در پنل ها می باشد. در واقع وی آر اف همانند کولر گازی دارای دو بخش مجزا یونیت داخلی و خارجی می باشد. با این تفاوت که در کولر گازی تنها یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی وجود دارد اما برای VRF می توان چند یونیت داخلی را برای یک یونیت خارجی در نظر گرفت. شرکت فناوری مانا نوین ویرا (AVET) نماینده انحصاری فروش وی آر اف ( VRF ) و همچنین انواع محصولات تهویه مطبوع برند رزنبرگ در ایران است. از این رو شما می توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص انتخاب مناسب ترین سیستم متناسب با نیاز و همچنین کسب اطلاعات در خصوص قیمت خرید وی آر اف ( VRF ) از طریق شماره تماس 26806734-021 با شرکت فناوری مانا نوین ویرا تماس حاصل فرمایید یا به وب سایت شرکت مانا نوین ویرا ( اوت ) به آدرس https://avet-co.com  مراجعه نمایید.

وی آر اف ( VRF )

فن سانتریفیوژ ( گریز از مرکز )

فن سانتریفیوژ ( گریز از مرکز ) در واقع یک نوع هواکش گریز از مرکز است که در سیستم های دارای کانال کشی که فشار استاتیک بالایی دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

مکانیزم عمل این نوع هواکش بر اساس نیروی گریز از مرکز و به حرکت در آوردن جریان هوا در جهت عمود بر محور فن است. از این فن بیش تر در فضاهایی همچون کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، برج های مسکونی، مراکز اداری و تجاری به کاربرده می شود.

اجزای اصلی سازنده این فن عبارتند از:

  1. بدنه یا هوزینگ فن
  2. ایمپلر یا پروانه
  3. داکت ورودی و خروجی
  4. محور محرک پروانه
  5. مکانیزم حرکت
فن سانتریفیوژ ( گریز از مرکز )

 ساخت فن سانتریفیوژ از آلیاژ های مختلفی نظیر استیل، گالوانیزه، PVC، ST37،ABS  امکان پذیر است، که بر اساس کاربردی که دارد تعیین می شود که از کدام  آلیاژ برای تولید آن استفاده شود.

 فیلتر اکولوژی

به طور کلی فیلتر اکولوژی یا همان رسوب دهنده الکترواستاتیک یک دستگاه تصفیه هوا می باشد که از نیروی الکترواستاتیک برای جذب و نگه داشتن گرد و غبار و سایر ذرات استفاده می کند. این دستگاه بیشتر به منظور تمیز کردن بخارات صنعتی در صنایع گوناگون به ویژه نیرو گاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این دستگاه از سیم ها و صفحه جمع آوری ساخته شده است، که ولتاژ زیادی از یک میدان الکترواستاتیک در میان سیم ها و صفحه جمع کننده وارد می کند و هوا را به صورت الکتریکی شارژ کرده و آن ها را در جریان یونیزه می کند.هنگامی که ذرات معلق در هوا مانند گرد و غبار بین صفحات جمع کننده جریان پیدا میکنند، ذرات باردار می شوند، سپس این ذرات باردار شده به وسیله قطب مخالف خود جذب شده و به صفحات جمع آوری متصل می شوند. به این صورت هوا ذرات معلق را پشت سر می گذارد در نتیجه هوای تمیز و تصفیه شده ایجاد می شود. سپس ذرات جمع آوری شده به وسیله روش های ایمن و سازگار با محیط زیست دفع می گردند.در واقع می توان گفت خرید فیلتر اکولوژی به کسب و کار ها کمک می کنند تا آلاینده هایی را که تولید می کنند را کنترل و تصفیه کنند تا هم کارکنان محیط کاری بهتر و سالم تری داشته باشند و هم از به خطر افتادن سلامت محیط زیست جلوگیری شود.

فیلتر اکولوژی

 جت فن

جت فن ها یا همان توربوفن ها یکی از بهترین هواکش های محوری (آکسیال) هستند. به دلیل استفاده از آلیاژ ویژه پروانه و فرم خاص بدنه توانایی تهویه هوا در حجم بالا را دارند. به دلیل قدرت بالایی که جت فن ها دارد، در شرایطی که نیاز به هوادهی زیاد در فضای کم می باشد مانند تهویه هوای معادن، پارکینگ های عمومی، تونل ها، سینما ها و مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در هنگام خرید جت فن ها آشنایی با اجزای سازنده این نوع هواکش به انتخاب مناسب آن کمک بسیاری خواهد کرد، از این رو قصد داریم در ادامه شما را با اجزای سازنده این فن ها آشنا نماییم.

جت فن

 اجزای تشکیل دهنده جت فن ها

 فن آکسیال ( فن محوری ) ، پروانه، بدنه، الکتروموتور، دفاکتور، گارد محافظتی جت فنر، سایلنسر و سیستم انتقال قدرت بخش های تشکیل دهنده جت فن ها می باشند. 

پروانه جت فن دارای تیغه های یک جهتی و برگشت پذیر است و جنس آلومینیوم، ورق آهن، استیل و مواد پلی‌آمید بوده و در اندازه های گوناگون با قطر 300 تا 1250 میلی متری ساخته می شوند.

از آنجایی که بدنه جت فن ها از ورق فولادی، پیش گالوانیزه و ورق استنلس استیل تشکیل شده است در مقابل سایش و خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و از این رو می توان به راحتی از آنها در فضای آزاد استفاده کرد.

الکتروموتور در واقع  بخش اصلی دستگاه جت فن است که سبب به حرکت درآمدن پره‌ ها شده و از این طریق چرخش هوا را ایجاد می‌ کند.

دفاکتور،  کنترل جهت جریان هوا در جهت دهانه خروجی جت فن را بر عهده دارد.

گارد محافظتی برای محافظت از دهانه ورودی هوا دستگاه جت فن مورد استفاده قرار می گیرد.

سایلنسر قطعه جاذب صوت در سیستم انتقال هوا جت فن می باشد.